MŚ siatkarzy 2014. Polsat chce pokazać mecze Polaków w otwartym kanale, ale potrzebuje sponsorów

W czwartek telewizja Polsat poinformowała, że dąży do pokazywania meczów siatkarskiego mundialu z udziałem Polaków w otwartym kanale, ale potrzebuje pomocy sponsorów. Ich poszukiwania ciągle trwają, więc stacja Zygmunta Solorza pracuje jednocześnie nad systemem płatnych transmisji. Ostateczna decyzja zapadnie na początku przyszłego tygodnia.

W czwartek na Stadionie Narodowym odbyła się konferencja prasowa telewizji Polsat dotycząca transmisji z organizowanych przez Polskę mistrzostw świata siatkarzy. Kilka tygodni temu stacja Zygmunta Solorza zapowiedziała, że może odsprzedać prawa do pokazywania mundialu innemu nadawcy. Okazuje się jednak, że zbliżające się mistrzostwa świata będzie można zobaczyć tylko w Polsacie, ponieważ jedyna oferta, jaką wystosowała Telewizja Polska, nie była satysfakcjonująca.

Polsat chce pokazać mecze Polaków w otwartym kanale, ale jest to zależne od zaangażowania potencjalnych sponsorów. Ich poszukiwania ciągle trwają, więc stacja Zygmunta Solorza pracuje nad systemem płatnych transmisji . Nie wiadomo jeszcze, czy przypominałoby to pay-per-view, czy kodowany kanał telewizyjny. - Ostateczna decyzja zapadnie na początku przyszłego tygodnia - zadeklarował członek zarządu Polsatu Maciej Stec.

Stacja nie chciała ujawnić, ile pieniędzy brakuje, aby mecze z udziałem "biało-czerwonych" zostały pokazane w otwartym kanale. Szef sportu w telewizji Polsat Marian Kmita powiedział, że stacja nie uzależnia swojej decyzji od ewentualnego wsparcia Ministerstwa Sportu, skupiając się na poszukiwaniu sponsorów. Kmita zadeklarował także, że Polsat jest otwarty na rozmowy ze wszystkimi zainteresowanymi współpracą firmami, a jego intencją jest transmisja meczów z udziałem podopiecznych Stephane'a Antigi w otwartym kanale.

Jutro rusza kampania promocyjna imprezy. Na konferencji prasowej telewizja Polsat zaprezentowała dwa spoty, które będą emitowane we wszystkich kanałach grupy Zygmunta Solorza.

Kilka godzin później odbyło się spotkanie z udziałem ministra sportu Andrzeja Biernata, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosława Przedpełskiego, szefa sportu w Polsacie Mariana Kmity, a także przedstawicieli służb, które raportowały stan przygotowań do imprezy. Przed trwającą ok. 1,5 godziny naradą Biernat powiedział dziennikarzom, że siatkarski mundial jest równie ważny, co każda impreza mistrzowska w piłce nożnej.

źródło: Okazje.info

Więcej o: