Puchar Świata siatkarzy 2015. Polska - Iran, czyli przeżyjmy to jeszcze raz [ZDJĘCIA]

Polscy siatkarze wygrali z Iranem 3:2 (18:25, 23:25, 25:15, 25:20, 15:11) w swoim czwartym meczu w Pucharze Świata w japońskim Hamamatsu. Biało-czerwoni mają komplet zwycięstw i zajmują drugie - za USA - miejsce w tabeli. W niedzielę zmierzą się z Wenezuelą.
Polska - Iran 3:2 Polska - Iran 3:2 FIVB

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

To było szóste starcie biało-czerwonych z Iranem w tym sezonie i piąte zwycięstwo. Żaden z meczów nie zakończył się w trzech setach. W trzech do wyłonienia zwycięzcy konieczny był tie-break.

Antiga: Po zwycięstwie nad Iranem wielka satysfakcja

To był kolejny bardzo trudny mecz, ale satysfakcja po zwycięstwie jest wielka. To prawda, że w ostatnim okresie wygrywaliśmy regularnie z tym rywalem, jednak to jest zawsze ciekawe doświadczenie, gdy po drugiej stronie siatki jest rozgrywający Marouf. To jest siatkarz, który potrafi niemal z piłki na piłkę zmienić taktykę

Droga do Rio

W Pucharze Świata w ciągu 16 dni systemem każdy z każdym 12 drużyn walczy o dwie przepustki na przyszłoroczne igrzyska w Rio de Janeiro. To pierwszy turniej, w którym można wywalczyć olimpijską kwalifikację.

Skuteczny Kurek

Najskuteczniejszym zawodnikiem w polskim zespole był Bartosz Kurek - 19 punktów.

Część artystyczna

Organizatorzy w Hamamatsu zapewnili kibicom rozrywkę.

Mateusz Mika najlepszy na boisku meczu ze Słowenią Mateusz Mika najlepszy na boisku meczu ze Słowenią FIVB

Mika mashes the Mikasa

Wszedł na kilka akcji w pierwszym secie, wrócił za Buszka od początku trzeciego i dał koncert. Znakomity w ataku, gdzie zagrał na kosmicznej, 76-procentowej skuteczności (13/17), i bijąc przez ręce, i nad blokiem z drugiej linii, i w swoim bezczelnym stylu, kiwając.

Dyrygent Antiga

Zawodnicy Stephane'a Antigi to prawdziwi mistrzowie. W wielkim stylu wygrali, mimo że po dwóch setach było 0:2 dla Iranu.

Tie-break dla biało-czerwonych

O losie spotkania miał zadecydować pierwszy w tym turnieju w wykonaniu biało-czerwonych tie-break. W nim nie było już żadnych wątpliwości, która z drużyn jest lepsza. Zaczęło się od punktu "za darmo" wskutek złego ustawienia rywali. Później Polacy mozolnie budowali przewagę, a na pochwały zasłużył zwłaszcza Mika, choć i on został zablokowany przez Irańczyków. Zespół Antigi ostatecznie zwyciężył 15:11 i zachował, obok USA, miano niepokonanego w turnieju.