Liga Narodów. Pierwsza porażka polskich siatkarzy. Jak wygląda nasza sytuacja w tabeli?

W niedzielę Polacy przegrali z Niemcami 1:3 w spotkaniu w ramach Ligi Narodów. To nasza pierwsza porażka w szóstym meczu tych rozgrywek. Straciliśmy też pierwsze miejsce w tabeli Ligi Narodów.
Tauron Arena: mecz siatkarskiej Ligi Narodów Tauron Arena: mecz siatkarskiej Ligi Narodów JAKUB PORZYCKI

Miało być szóste zwycięstwo w szóstym meczu, a w przypadku wygranej za trzy punkty trener miał stawiać kibicom piwo. Niestety, Niemcy pokrzyżowali te plany. Reprezentacja Polski siatkarzy przegrała w Łodzi z wicemistrzami Europy 1:3 (18:25, 21:25, 25:21, 25:27). Porażka ta spowodowała, że straciliśmy prowadzenie w tabeli Ligi Narodów.

Tabela Ligi Narodów 2018
flaschscore

Reprezentacja Polski spadła na drugie miejsce. Na sześć rozegranych meczów, pięć razy odnieśliśmy zwycięstwo, tak samo jak USA i Brazylia. To jednak "Canarinhos" mają korzystniejszy bilans setów, dzięki czemu wskoczyli na pierwsza lokatę. Stany Zjednoczone zajmują trzecią pozycję. Dalej są kolejno Rosja, Francja i Włochy.

Tauron Arena: mecz siatkarskiej Ligi Narodów Tauron Arena: mecz siatkarskiej Ligi Narodów JAKUB PORZYCKI

Uczestnicy Ligi Narodów grają w systemie każdy z każdym. Wszystkie reprezentacje wezmą udział w czterech turniejach z udziałem czterech drużyn. Polacy dwukrotnie zorganizują turniej, tak jak Bułgaria, Chiny i Francja.

Do turnieju finałowego awansuje pięć najlepszych reprezentacji po rozegraniu wszystkich spotkań oraz gospodarz turnieju finałowego (Francja).

W tym turnieju drużyny zostaną podzielone na dwie grupy po trzy zespoły. Dwie najlepsze wyjdą z grupy i zagrają w półfinale.

Tauron Arena: mecz siatkarskiej Ligi Narodów Tauron Arena: mecz siatkarskiej Ligi Narodów JAKUB PORZYCKI

Już w poniedziałek nasza kadra wyleci do Japonii. Turniej w Osace zacznie się w piątek. Stamtąd zespół Heynena przeniesie się do USA, a z Ameryki do Australii. W wyjazdowych turniejach trzeba będzie szukać punktów, które mogłyby dać awans do Final Six. Turniej finałowy Ligi Narodów odbędzie się od 4 do 8 lipca we Francji.