Liga Narodów. Polacy wygrali mecz na szczycie! Coraz lepsza sytuacja

Polska wciąż jest nie do zatrzymania w Lidze Narodów! Podopieczni Vitala Heynena pokonali Francję 3:0 i są jedyną drużyną z kompletem punktów!
Tauron Arena: mecz siatkarskiej Ligi Narodów Tauron Arena: mecz siatkarskiej Ligi Narodów JAKUB PORZYCKI

Po pierwszym z pięciu weekendów Ligi Narodów Polacy i Francuzi byli jedynymi drużynami
z 16, które nie straciły punktu. My wygraliśmy w Katowicach z Koreą 3:0 i w Krakowie z
Rosją 3:0 oraz Kanadą 3:1. Francuzi pokonali u siebie w Rouen Iran 3:1, Japonię również 3:1
i Australię 3:0. Polacy wyprzedzali Francję lepszym bilansem setów, ale teraz przewaga wynosi już trzy punkty. Relacja ze spotkania tutaj >>

Polacy jako jedyni mają komplet 12 punktów - do tej pory stracili tylko jednego seta! Po trzy zwycięstwa mają również Włosi i Brazylijczycy (zagrają odpowiednio z Kanadą i Koreą Południową), ale stracili po jednym punkcie.

Tabela LN
Flashscore.pl

Uczestnicy Ligi Narodów grają w systemie każdy z każdym. Wszystkie reprezentacje wezmą udział w czterech turniejach z udziałem czterech drużyn. Polacy dwukrotnie zorganizują turniej, tak jak Bułgaria, Chiny i Francja. Turniej finałowy odbędzie się we francuskim Lille.

Tauron Arena: mecz siatkarskiej Ligi Narodów Tauron Arena: mecz siatkarskiej Ligi Narodów JAKUB PORZYCKI

Do turnieju finałowego awansuje pięć najlepszych reprezentacji po rozegraniu wszystkich spotkań oraz gospodarz turnieju finałowego (Francja).

W tym turnieju drużyny zostaną podzielone na dwie grupy po trzy zespoły. Dwie najlepsze wyjdą z grupy i zagrają w półfinale.

Turniej w Łodzi jest drugim organizowanym przez Polskę. Podopieczni Vitala Heynena pokonali Francję 3:0, a w sobotę i niedzielę zagrają z Chinami oraz Niemcami. Oba mecze rozpoczną się o 16.00.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.