Liga Narodów. Polacy nadal liderami! Czeka nas mecz na szczycie

Reprezentacja Polski w siatkówce znakomicie rozpoczęła Ligę Narodów. Podopieczni Vitala Heynena wygrali wszystkie trzy mecze w pierwszym turnieju i są liderami tych rozgrywek! Szansę na komplet punktów mają jeszcze Francuzi, z którymi Polacy zmierzą się za tydzień w meczu na szczycie.
Vital Heynen, Michał Kubiak Vital Heynen, Michał Kubiak JAKUB PORZYCKI

Ostatnim meczem Polaków w pierwszym turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów było spotkanie z Kanadą. Biało-czerwoni pokonali rywali 3:1 (25:21, 26:24, 21:25, 25:17). Polacy przegrali pierwszego seta w tegorocznej LN, ale słabsza była jedynie trzecia partia. Podopieczni Heynena spokojnie przyjęli stratę seta i w czwartym secie rozbili rywali aż do 17 - m.in. dzięki znakomitemu blokowi. Relacja ze spotkania tutaj >>

Polska zdecydowanie wygrała grupę 3. Wygrała wszystkie trzy spotkania przegrywając zaledwie jednego seta (z Kanadą). Rosjanie w dwóch meczach zdobyli trzy punkty i zagrają jeszcze z Koreą Południową (bez punktów). Za to Kanada pokonała jedynie Koreę, a przegrała z Rosją i Polską.

Jak na razie komplet zwycięstw mają jedynie Amerykanie, ale stracili jeden punkt - pokonali Argentynę "tylko" 3:2. Szansę na komplet punktów oprócz Polaków mają jeszcze Francuzi, o ile pokonają Australię za trzy punkty.

Tabela LN
Flashscore.pl

Uczestnicy Ligi Narodów grają w systemie każdy z każdym. Wszystkie reprezentacje wezmą udział w czterech turniejach z udziałem czterech drużyn. Polacy dwukrotnie zorganizują turniej, tak jak Bułgaria, Chiny i Francja. Turniej finałowy odbędzie się we francuskim Lille.

Polska Polska JAKUB PORZYCKI

Do turnieju finałowego awansuje pięć najlepszych reprezentacji po rozegraniu wszystkich spotkań oraz gospodarz turnieju finałowego (Francja).

W tym turnieju drużyny zostaną podzielone na dwie grupy po trzy zespoły. Dwie najlepsze wyjdą z grupy i zagrają w półfinale.

Kolejny turniej odbędzie się w Łodzi na Atlas Arenie. Polacy zagrają tam z Francją, Chinami oraz Niemcami (1-3 czerwca, wszystkie mecze o 16:00).