Piękne polskie siatkarki walczą na mistrzostwach Europy

Polska kadra siatkarek wygrała z Niemcami w pierwszym meczu na mistrzostwach Europy Polki wygrały 3:2 (23:25, 25:15, 18:25, 25:23, 15:5) po zaciętym meczu, a w tie breaku pokazały prawdziwą dominację. W drugim meczu Polki pokonały Węgierki 3:1 (25:22, 19:25, 25:17, 25:18) i zapewniły sobie awans do fazy pucharowej mistrzostw Europy rozgrywanych w Gruzji i Azerbejdżanie. W niedzielę rozegrają mecz o pierwsze miejsce w grupie A z Azerbejdżanem (16.00). Wielu polskich kibiców zachwycało się polskimi siatkarkami, które pokazały olbrzymi charakter i wolę walki. Prezentujemy Wam zawodniczki, na które po prostu trzeba zwrócić uwagę w trwających mistrzostwach Europy
Malwina Smarzek Malwina Smarzek KUBA ATYS

Polskie siatkarski wygrały z Niemkami i w dobrym stylu rozpoczęły mistrzostwa Europy

Polska kadra siatkarek wygrała z Niemcami w pierwszym meczu na mistrzostwach Europy Polki wygrały 3:2 (23:25, 25:15, 18:25, 25:23, 15:5) po zaciętym meczu, a w tie breaku pokazały prawdziwą dominację.

W drugim meczu Polki pokonały Węgierki 3:1 (25:22, 19:25, 25:17, 25:18) i zapewniły sobie awans do fazy pucharowej mistrzostw Europy rozgrywanych w Gruzji i Azerbejdżanie. W niedzielę rozegrają mecz o pierwsze miejsce w grupie A z Azerbejdżanem (16.00).

Wielu polskich kibiców zachwycało się polskimi siatkarkami, które pokazały olbrzymi charakter i wolę walki.

Prezentujemy Wam zawodniczki, na które po prostu trzeba zwrócić uwagę w trwających mistrzostwach Europy

Natalia Murek Natalia Murek Instagram

Natalia Murek

Kibice zachwycają się nie tylko doświadczonymi zawodniczkami, ale także młodym narybkiem. Urodzona w 1999 roku Natalia Murek (córka Dawida Murka), to nowa twarz w reprezentacji. Polka jeszcze nie gra w pierwszym składzie, ale coraz częściej będzie pojawiała się na zmianach.

Natalia Murek Natalia Murek Instagram

Natalia Murek

Natalia Murek to przyjmująca. Młoda Polka twierdzi, że inspiruje się swoją koleżanką z reprezentacji - Martyną Grajber.

Martyna Grajber Martyna Grajber Instagram

Martyna Grajber

22-letnia Martyna Grajber gra na pozycji przyjmującej. Grajber jest podstawową zawodniczką reprezentacji, a w meczu z Niemcami była najlepszą przyjmującą w naszej drużynie. Polka skończyła jednak tylko 4 na 21 ataków. 

Martyna Grajber Martyna Grajber Instagram

Martyna Grajber

Zawodniczka jest partnerką innego siatkarza - Jana Nowakowskiego.

Malwina Smarzek Malwina Smarzek Instagram

Malwina Smarzek

To dzięki niej wygraliśmy z Niemcami. Smarzek dopiero wchodzi do reprezentacji Polski, ale z Niemcami zdobyła aż 36 punktów. To tylko pięć punktów mniej niż rekord Małgorzaty Glinki-Mogentale z meczu z Niemkami w półfinale ME 2003.

Zuzanna Efimienko

Polska kadra siatkarek to bardzo młody zespół. Średnia wieku polskiej drużyny to zaledwie 24 lata. Najstarsze są 28-latki Zuzanna Efimienko, Aleksandra Krzos i Agata Durajczyk.

Najmłodsza jest Natalia Murek. Przyjmująca niedawno skończyła 18-lat

Joanna Wołosz Joanna Wołosz Instagram

Joanna Wołosz

Joanna Wołosz, czyli nasza rozgrywająca do prawdopodobnie najmocniejszy punkt kadry Nawrockiego. Polka będzie odpowiadać na tych mistrzostwach za dostarczanie jak najlepszych piłek do atakujących.

Joanna Wołosz Joanna Wołosz Instagram

Joanna Wołosz

Joanna Wołosz przed sezonem 2017/2017 trafiła do Volley Conegliano, który występuje w lidze włoskiej. Przez ostatnie dwa lata mogliśmy oglądać Wołosz w Chemiku Police.