Polska - Brazylia 3:1. Polska mistrzem świata, Profesor Zagumny, wzorowy uczeń Mika [OCENY]

Wspaniała gra najstarszego w zespole Pawła Zagumnego i nieprawdopodobna postawa najmłodszego w ekipie Mateusza Mika sprawiły, że za wygrany 3:1 (18:25, 25:22, 25:23, 25:22) finał mistrzostw świata z Brazylią wystawiamy im noty marzeń. Ale wspaniale oceniamy również naszych pozostałych bohaterów. I dziękujemy za wspaniały turniej.
Finał Mistrzostw Świata w siatkówce w Spodku Finał Mistrzostw Świata w siatkówce w Spodku GRZEGORZ CELEJEWSKI

ROZGRYWAJĄCY:

>>> Przeczytaj biografię wielkiej postaci polskiej siatkówki Huberta Wagnera <<<

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6, gdzie 1 oznacza występ fatalny, a 6 - znakomity.

Fabian Drzyzga - 4 Pierwsza akcja bardzo pewna - krótka z Nowakowskim. Szybko uruchomił też drugiego ze środkowych, Karola Kłosa. Nie grał źle aż do momentu, kiedy w drugiej partii przy naszym prowadzeniu 17:11 Brazylijczycy zaczęli odrabiać straty. Wtedy się pogubił, przy stanie 18:18 Stephane Antiga zdjął go z boiska i do końca meczu już go na nie nie wprowadził.

Paweł Zagumny - 6 Dał krótką zmianę Drzyzdze w pierwszym secie, na dobre zmienił go w końcówce drugiej partii. Odmienił grę naszej drużyny. Wniósł spokój, z Mateusza Miki zrobił killera, z czasem rozkręcił też mającego gorszy dzień Mariusza Wlazłego. Pomagał i w bloku, i w obronie, rozegrał kapitalne spotkanie. Po takim meczu i złotym medalu mistrzostw świata może pożegnać się z reprezentacją Polski w wielkim stylu.

Finał Mistrzostw Świata w siatkówce w Spodku Finał Mistrzostw Świata w siatkówce w Spodku GRZEGORZ CELEJEWSKI AGENCJA GAZETA

ATAKUJĄCY:

Mariusz Wlazły - 4+ Po pierwszym secie tylko 3/10 w ataku, po trzech - 9/26. W czwartym trochę skuteczniejszy, ale generalnie zagrał znacznie poniżej swojej średniej z całego turnieju. Za to w polu serwisowym bardzo dobry, niesamowity w obronie i znów nieoceniony jeśli chodzi o wpływ na zespół, o mobilizowanie kolegów do walki.

Dawid Konarski - bez oceny Grał zbyt krótko, by go ocenić.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Winiarski - 5 Bardzo dobre bloki i świetna gra w kontrach, kiedy trzeba było przedzierać się przez brazylijski blok. Jak zwykle stabilny w przyjęciu - kapitan w najlepszym wydaniu.

Mateusz Mika - 6 Genialny mecz najmłodszego zawodnika w naszej złotej drużynie. Odciążył Mariusza Wlazłego, kończąc najtrudniejsze ataki. Rywali mijał, sprytnie obijał ich ręce, kapitalnie wybierał kierunki, soczyście zbijał. Pokazał niesamowity repertuar zagrań i stalowe nerwy. Do tego świetny na zagrywce, bardzo dobry w przyjęciu. Rewelacja!

Michał Kubiak - bez oceny Grał zbyt krótko, by go ocenić

Rafał Buszek - bez oceny Nie zagrał.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski - 5+ Bardzo dobra zagrywka, czujny w bloku, skuteczny w ataku. I fantastyczny w obronie, z której przecież nie słynie.

Karol Kłos - 5 Zaserwował asa, rozegrał przez plecy do Winiarskiego w jednej z kontr, kilka piłek fantastycznie podbił w obronie i jak zwykle był bardzo przydatny w bloku.

Marcin Możdżonek - bez oceny Nie zagrał.

LIBERO:

>>> Przeczytaj biografię wielkiej postaci polskiej siatkówki Huberta Wagnera <<<

Paweł Zatorski - 5 Kilka razy kapitalnie spisał się w obronie, jak zwykle żył meczem, podpowiadał kolegom, jak powinni serwować. Bardzo udany turniej 24-latka.