MŚ siatkarzy 2014. Polska - Francja 3:2. Joker Możdżonek [OCENY]

Polscy siatkarze nie wygrali grupy E mistrzostw świata, bo nie pokonali Francji za trzy punkty. Podopieczni Stephane'a Antigi na ?szóstki? nie zasłużyli, ale za zwycięstwo 3:2 (25:18, 21:25, 25:23, 22:25, 15:12) należą im się wysokie oceny.
Fabian Drzyzga i Paweł Zagumny Fabian Drzyzga i Paweł Zagumny TOMASZ STAŃCZAK

ROZGRYWAJĄCY:

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6, gdzie 1 oznacza występ fatalny, a 6 - znakomity.

Fabian Drzyzga - 5- Wyszedł w podstawowym składzie i bardzo szybko zaczął rządzić. Do stanu 5:5 dał zdobyć punkty Kłosowi i Nowakowskiemu, Wlazłemu i Mice z drugiej linii, a więc grał z wykorzystaniem wszystkich opcji. W końcówce trzeciego seta zaserwował dwa asy, bardzo pomagając drużynie wygrać. Dobry mecz młodszego z naszych rozgrywających.

Paweł Zagumny - 3+ Wszedł przy stanie 11:16 w drugim secie. I od razu wyczyścił siatkę Kubiakowi na atak z drugiej linii. To była kosmiczna akcja. Kilka kolejnych też rozegrał znakomicie, a kiwką zdobył punkt na 18:19. Niestety, kiedy zacięli się koledzy, zaciął się i on. Niepotrzebnie w końcówce partii próbował za wszelką cenę przełamać Mikę, który zmarnował trzy ataki z rzędu. Wrócił w czwartym secie, ale nie zdołał opanować chaosu po naszej stronie siatki.

ATAKUJĄCY:

Mariusz Wlazły - 4+ Zaczął od serwisu w siatkę, w całym meczu zepsuł aż pięć zagrywek, ale w ataku znów grał na wysokim procencie skuteczności (12/22 - 55 proc.). W pierwszym secie kończył wszystkie piłki (6/7), a dostawał niemal same trudne. Z biegiem meczu tracił siły, został zastąpiony przez Konarskiego.

Dawid Konarski - 4+ Siedem punktów w ataku (na 18 prób), w którym w pewnym momencie był genialny (po drugim secie miał w nim sześć punktów na siedem zbić), do tego cztery bloki. Kolejny raz w turnieju udowodnił, że może odciążyć Wlazłego. Potrafił nawet świetnie bronić.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Kubiak - 3+ 10 punktów, 39-procentowa skuteczność w ataku (9/23), który przez cały mecz falował. W przyjęciu w pierwszym secie perfekcyjnie, później dwa razy ustrzelony zagrywką. Pomógł wygrać trzecią partię asem serwisowym na 20:19.

Mateusz Mika - 4+ Udźwignął rolę zmiennika kontuzjowanego "Winiara". Zdobył najwięcej punktów w zespole - 17. Miał 55-procentową skuteczność w ataku (16/29), ocenę obniża trochę fakt, że trzy razy dał się ustrzelił serwującym Francuzom.

Rafał Buszek - 3+ Wszedł przy stanie 20:24 w drugim secie za Mikę. I skończył pierwszy atak. Wrócił przy stanie 10:12 w trzecim secie. Błysnął m.in. pojedynczym blokiem na Morym Sidibe, ale w tie-breaku przy prowadzeniu 5:3 zepsuł dwa ataki z rzędu. W sumie popełnił dwa błędy w przyjęciu zagrywki, a w ataku miał 40-procentową skuteczność (4/10). Plus za dwa punktowe bloki.

Mistrzostwa świata w siatkówce 2014. Polska - Iran 3:2 Mistrzostwa świata w siatkówce 2014. Polska - Iran 3:2 TOMASZ STAŃCZAK

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski - 3 Piękny pierwszy atak - gwóźdź na 4:4, a na 11:8 kapitalny, pojedynczy blok na Earvinie Ngapethcie, ale później nie było już tak dobrze. W ataku miał tylko 25-procentową skuteczność (2/8), w połowie trzeciego seta zszedł z boiska z tylko trzema punktami w dorobku.

Karol Kłos - 4+ Jak w całym turnieju - nie rzucił na kolana, ale swoje zrobił. Bardzo dobry w bloku, solidny w ataku, do tego waleczny i pożyteczny w obronie. Tak trzymać.

Marcin Możdżonek - 5 Rezerwowy nie do przecenienia. Staje się jokerem w talii Antigi. Wszedł w końcówce trzeciego seta, długa nie punktował, ale nie dostał ani jednego piłki w ataku. W tie-breaku blokiem zdobył dwa ostatnie punkty meczu.

Andrzej Wrona - bez oceny Wszedł na tie-breaka, zagrał solidnie, ale jednak zbyt krótko, by go ocenić.

LIBERO:

Paweł Zatorski - 4+ W dwóch pierwszych setach dwa razy ustrzelony zagrywką, w obronie nie tak dobry, jak dzień wcześniej z Iranem. Ale z Polaków najlepszy i w niej, i w przyjęciu zagrywki. Kolejny dobry mecz 24-latka.