"Sportowy weekend" to tytuł cyklu w Sport.pl. Co tydzień w niedzielę wieczorem podsumowujemy weekend w światowym sporcie, pisząc o tematach niekoniecznie lądujących na czołówkach portali. Wybieramy: wydarzenie, bohatera, antybohatera, liczbę, wideo, zdjęcie, cytat i tweet weekendu.

Antybohater weekendu

Właściciel zespołu NBA Atlanta Hawks Bruce Levenson przyznał się do rasistowskiego zachowania. Levenson sam zgłosił się do władz ligi i ujawnił treść maila, którego wysłał dwa lata temu do prezydenta klubu Danny?ego Ferry?ego. Narzeka w nim, że na trybuny Hawks przychodzą głównie Afroamerykanie, a z głośników leci hip-hop.

To kolejny skandal w NBA, po tym jak wyciekły rasistowskie wypowiedzi właściciela Los Angeles Clippers Donalda Sterlinga. Levenson już zapowiedział, że odsprzeda swoje udziały w Hawks.

Wydarzenie weekendu

Postawa Polaków w MŚ. Co prawda w sobotę Polacy w rezerwowym składzie trochę męczyli się z Kamerunem, ale przegrany set nie ma żadnego znaczenia. W niedzielę rozbili Argentyńczyków 3:0 i bez porażki awansowali do drugiej fazy mistrzostw.

Choć przed turniejem niektórzy obawiali się o formę biało-czerwonych, to na razie grają tak, że medalowe aspiracje wydają się być jak najbardziej realne.

Przemysław Niemiec Przemysław Niemiec Fot. teamlampremerida.com

Bohater weekendu

Przemysław Niemiec. W trzecim w tym roku wielkim kolarskim wyścigu znów możemy się cieszyć z sukcesu Polaka. Przemysław Niemiec wygrał w niedzielę trudny etap Vuelta a Espana jako pierwszy z Polaków w historii tej prestiżowej imprezy.

Wideo weekendu

Mecz w lidze urugwajskiej pomiędzy Defensorem i Penarolem zakończył się w sobotę remisem 0:0, ale kibice zapamiętają go z sytuacji z początku spotkania.

W 2. minucie kapitan gospodarzy Nico Olivera tak szybko chciał wrócić do obrony, ze nie zdążył wyhamować i z całym impetem wpadł w sędziego Daniela Fedorczuka powalając go na murawę.

Cytat weekendu

?Chcę postawić sprawę jasno - nie gramy przeciwko Polakom, by ich przed własną publicznością pokonać. Mam nadzieję, że też żaden z zawodników tego nie deklaruje. Będę bardzo szczęśliwy, jeśli przynajmniej w jednej partii zdobędziemy 20 punktów. A jak wygramy seta, to postawię wszystkim zawodnikom piwo? - powiedział niemiecki trener Kameruńczyków Peter Nonnenbroich.

Podziałało! Kameruńczycy w sobotę zasłużyli na piwo, ale chyba tylko jedno, bo w niedzielę poszli za ciosem i ugrali seta także z Serbami.

Bob i Mike Bryanowie Bob i Mike Bryanowie MIKE GROLL/AP

Liczba weekendu

100 - tyle wygranych tenisowych turniejów mają już na koncie debliści Bob i Mike Bryanowie. W niedzielnym finale US Open pokonali Hiszpanów Marcela Granollersa i Marka Lopeza 6:3, 6:4.

Bryanowie nie mają z kolei sobie równych w klasyfikacji wszech czasów wielkoszlemowych triumfów, których mają w dorobku 16.

a a a

Zdjęcie weekendu

Na boisku stali po dwóch stronach siatki, ale grają przecież w jednym klubie, więc po meczu Polska - Argentyna zrobili sobie pamiątkową fotkę.

Kto? Polacy Andrzej Wrona, Karol Kłos i Mariusz Wlazły oraz Facundo Conte Nicolas Uriarte z Argentyny. Zdjęcie pojawiło się na facebookowym profilu Skry.

a a a

Tweet weekendu

Kibice w całej Polsce zabiegali, by na siatkarskie MŚ wzorem Euro 2012 stworzyć strefy kibica, czyli miejsca gdzie fani mogą za darmo obejrzeć mecze. Miejsca takie powstały w wielu miastach w Polsce, ale często świecą pustkami. Tak jest między innymi we Wrocławiu, gdzie po meczu zjawili się polscy siatkarze. Z całej sytuacji zażartowała dziennikarka ?Przeglądu Sportowego? Edyta Kowalczyk.