MŚ siatkarzy 2014. Polska - Argentyna 3:0. Winiarski znów porządził, Wlazły o niebo lepiej

Polska pokonała Argentynę 3:0 (25:20, 25:20, 25:23) w swym ostatnim meczu pierwszej fazy mistrzostw świata. Świetnie zagrali Michał Winiarski i Paweł Zatorski, o wiele lepiej niż w sobotnim meczu z Kamerunem zaprezentował się Mariusz Wlazły.

ROZGRYWAJĄCY:

Siatkarzy oceniamy w szkolnej skali 1-6, gdzie "1" oznacza występ fatalny, a "6" - rewelacyjny.

Paweł Zagumny - 5: Na początku ataków nie kończyli Wlazły i Mika, więc zamiast grać do skrzydeł skupił się na środku i punktował, używając i środkowych, i Miki czy Wlazły, będących akurat w drugiej linii. Potrafił zapunktować pojedynczym blokiem, zachowywał czujność na siatce, uważając na kiwki i umiejętnie się przepychają. Ale najważniejsze, że wiele razy kompletnie wyczyścił siatkę kolegom.

Fabian Drzyzga - bez oceny: Wszedł w końcówce trzeciego seta, zagrał zbyt krótko, by go ocenić.

ATAKUJĄCY:

Mariusz Wlazły - 5: Pierwszy atak - tradycyjnie - nieskuteczny, ale bardzo szybko pokazał, że tego dnia poszaleje w polu serwisowym. Bombami o prędkości przekraczającej 120 km/h upolował kilka razy libero rywala, Sebastiana Clostera. W ataku niestabilny, ale dużo lepszy niż w sobotę. Z Kamerunem miał 23 proc. skuteczności, z Argentyną średnio co drugą piłkę od Zagumnego zamieniał na punkt.

Dawid Konarski - bez oceny: Wszedł w końcówce trzeciego seta, grał za krótko, by go ocenić.

Polscy siatkarze podczas meczu z Australią Polscy siatkarze podczas meczu z Australią #Fot. Dawid Antecki / Agencja Gazeta

PRZYJMUJĄCY:

Michał Winiarski - 5+: Świetny w ataku - 9/13 - po dwóch setach, bardzo dobry w zagrywce, pewny w przyjęciu. Kapitan szybko wrócił do formy, pokazał że z Kamerunem przytrafił mu się niewiele znaczący wypadek przy pracy.

Michał Kubiak - bez oceny: Wszedł za Mikę przy stanie 12:13 w trzecim secie, grał za krótko, by go ocenić

Mateusz Mika - 4+: Zagrywką ustrzelili go w pierwszym secie Facundo Conte i Javier Filardi, ale Argentyńczycy zagrywali głównie na niego, a on generalnie radził sobie nieźle. W ataku również solidny, dołożył asa, pomagał w bloku. Dobry mecz.

Rafał Buszek - bez oceny: Nie zagrał

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski - 4+: Serią dobrych zagrywek pomógł zbudować drużynie przewagę na początku drugiego seta. Kilka efektownych "gwoździ", jak zwykle bardzo przydatny w bloku.

Karol Kłos - 4+: Czasem nie znajdował tempa z Zagumnym, ale mimo to był skuteczny. Też wbił rywalom kilka "gwoździ", również solidny w bloku.

Andrzej Wrona - bez oceny: Nie zagrał.

LIBERO:

Paweł Zatorski - 5+: 11 obron i 10 perfekcyjnych przyjęć na dziesięć wykonanych - idealne statystyki po dwóch setach mówią wszystko. Zagrał świetnie. "Szóstki" nie dajemy, bo wierzymy, że stać go na jeszcze więcej i że pokaże to w następnych fazach mistrzostw.

Więcej o: