Polska

3 1

Wi�cej o wydarzeniu

Puchar Świata. Jarosz: Każdy czuje ten turniej w nogach

W niedzielę Polacy wygrali 5. mecz Pucharu Świata. Tym razem pokonali reprezentację Chin 3:1. Podopieczni trenera Anastasiego, szczególnie w pierwszym, przegranym secie popełniali mnóstwo błędów. - Zmęczenie się nawarstwia, każdy czuje ten turniej w nogach - skomentował mecz Jakub Jarosz, wybrany przez organizatorów MIP meczu.

Puchar świata. Kolejne zwycięstwo Polaków - 3:1 z Chinami.

Polacy znów zaczęli od starty seta i musieli walczyć przede wszystkim z własnymi słabościami, udało im się jednak pokonać ambitnych Chińczyków (3:1) i zdobyć kolejne trzy punkty. Świetne spotkanie rozegrał Jakub Jarosz, który został wybrany MIP meczu.

Odśwież
89
Koniec meczu Trudno powiedzieć, czy Polakom więcej kłopotów sprawiali Chińczycy, czy własny brak koncentracji. Pierwszego seta oddali praktycznie za darmo, potem jednak przebudzili się i grali coraz lepiej, a najważniejsze, że dopisują sobie cenne trzy punkty. MIP został wybrany Jakub Jarosz. W pełni zasłużenie.

25:19 Jakub Jarosz nie pozwala dalej trwonić piłek meczowych. Wygrywamy!

24:19 Pierwsza obroniona przez Chińczyków. Druga też.

24:17 Pomagają nam pomyłki Chińczyków. I pojedynczy blok Kurka - będzie piłka meczowa.

21:17 Serw Nowakowskiego, flot Kurka, atak Jarosza - wszystko na nic, Chińczycy zdobywają punkt. cO gorsza, mamy problem z przyjęciem mocnej zagrywki Li. Jeszcze daleko do końca seta.

21:15/b> Michał Winiarski serwuje, Michał Winiarski myli się w ataku. Rehabilitujemy się szczelnym blokiem.

20:14 Kurek atakuje, odbudowujemy przewagę, trener Chin bierze przerwę.

19:14 Zhong na zagrywce. Dobre przyjęcie, przesunięta krótka i Piotr Nowakowski zdobywa 19. punkt. Zagrywka WIniarskiego.

18:14 Powtórka poprzedniej akcji. Znów blokowany Winiarski i już tylko 4 punkty zapasu. O przerwę prosi trener Anastasi.

18:13 I trzynasty, blokując atak Winiarskiego. Tak łatwo tego seta nie wygramy.

18:12 Niewielka pomyłka Jarosza przy zagrywce. Zagrywka Zhonga sprawia nam trochę kłopotów i po nerwowej wymianie Chińczycy zdobywają 12. punkt.

17:10 Spokojny atak Możdżonka, ale z jego serwisem nie mają już Chińczycy problemu

16:9 Ale Chińczycy nie chcą sie tak łatwo poddać. Atak po skosie Zhonga, chwilę później nasz błąd w ataku i przewaga topnieje.

16:7 Druga przerwa techniczna. Nie powinniśmy już wypuścić tej przewagi z rąk.

15:6 Kolejny popis bloku kierowanego przez Możdżonka i as serwisowy Żygadły!

12:6 Nowakowski psuje zagrywkę. Ale wciąż mamy sześć punktów przewagi. Powiększa ją Kurek atakując bo rękach chińskiego bloku.

11:5 Mylimy się teraz w ataku.

Trwa również relacja na portalu Ciacha.net. Polecamy!

10:4 Serię dobrych zagrywek Kuby Jarosza psuje aut. Nic nie szkodzi, świetnie atakuje Kurek.

8:3 Świetny blok i cztery punkty przewagi! As serwisowy Jarosza i pięć! Nie zmarnujmy tego. Pierwsza przerwa techniczna.

6:3 Po naszej zagrywce atak i punkt Chińczyków, i niemal symetryczna akcja z naszej strony - Nowakowski zdobywa punkt po ich serwie.

3:2 Liang serwuje, dobre przyjęcie Polaków, Winiarski daje nam prowadzenie. niepokoi jednak ilość zepsutych przez Kurka zagrywek.

2:2 Zaczynamy od dwóch punktów przewagi. Al potem Kurek psuję zagrywkę.

25:21 Bartosz Kurek kończy tę partię! Bardzo ciężki set rozstrzygnięty na korzyść Polaków. Ale na dopisywanie sobie trzech punktów zdecydowanie za wcześnie - czwarty set będzie bardzo, bardzo trudny, Chińczycy nie mają bowiem nic do stracenia i są bardzo zdeterminowani.

24:21 Mylą się Chińczycy i będzie piłka setowa. W rękach Nowakowskiego.

23:21 Zagrywa Winiarski, Chińczycy próbują blokować, ale w aut, choć wykłócają się z sędziami. Bardzo ważny punkt, ale chwilę później błąd tym razem naszego bloku. Robi się bardzo, bardzo nerwowo, Kurek przełamuje blok Chińczyków, Nowakowski na zagrywce.

21:20 I świetna kontra Kurka! "Idzie jak po grudzie" - mówi komentator, ale udaje nam się wyjść na prowadzenie. Końcówka jednak będzie nerwowa.

20:20 Chińczycy psują zagrywkę!

19:19 Ważny punkt Żygadły po zagraniu Winiarskiego.

18:19 Serwis Możdżonka, dokładne przyjęcie Chińczyków, nieskuteczny blok Polaków, kolejny remis. Robi się niebezpiecznie, widmo utraty punktów coraz wyraźniejsze. Z remisu zrobiła się przewaga Chińczyków po ich bezbłędnym bloku.

17:16 Kuba Jarosz rozgrywa świetne spotkanie.

16:16 Ale chyba nie wystarczająco dużo, bo blok nie radzi sobie z atakiem Chińczyków. Trwonimy przewagę.

16:14 Kurek przełamuje blok, na przerwę techniczną schodzimy z dwoma punktami zapasu. Trener bardzo często powtarza słowo "blok".

15:14 ...błąd w przyjęciu i już tylko jeden.

15:13 Zagrywa Winiarski, Chińczycy zdobywają punkt ale Zhong psuje zagrywkę. Łukasz Wiśniewski serwuje, Chińczycy blokują. Wciąż tylko dwa punkty przewagi.

13:11 Swobodny atak Winiarskiego obok chińcskiego bloku. Serwuje Jakub Jarosz, a nasz blok nie radzi sobie z precyzyjnym atakiem Dzongha. Przewaga topnieje.

12:9 Zhang serwuje, długa wymiana piłek, Chińczycy po raz kolejny zadziwiają umiejętnościami obronnymi, ale jednak się mylą. Punkt dla nas, serwis Możdżonka, atak Chińczyków.

11:8 Kiwka Chińczyków rozwścieczyła Bartosza Kurka, który mocnym atakiem zdobywa koljeny w tym meczu punkt.

10:6 Kapitalny blok Możdżonka!

9:6 Serwis Wiśniewskiego, punkt dla Chińczyków, po ich zagrywce wspaniały atak Kurka.

8:5 Łukasz Wiśniewski i świetna krótka, dwa metry od siatki. Ale martwi ilość zepsutych przez Polaków zagrywek.

7:5 ...a potem psuje własny.

7:4 Tym razem Chińczycy przyjęli serw Jarosza i pokonali nasz blok. W rewanżu Winiarski zdobywa punkt po ich serwie.

6:3 Jakub Jarosz serwuje. Po taśmie, ale przepiękny as serwisowy! Trener Chińczyków jest tak bardzo pod wrażeniem, że aż prosi o przerwę.

4:3 Kolejny świetny atak Jarosza!

3:2 Dłonie schowane we właściwym momencie, potem pojedynczy blok Jarosza i po nieudanym początku wychodzimy na prowadzenie.

0:2 Ale trzeci set zaczyna się od punktu dla Chińczyków. Kontrowersyjnego, bo zdaniem sędziny Kurek serwował w aut, zdaniem Polaków w boisko.

25:20 Nie było łatwo, ale udało się wygrać drugiego seta. Czy oznacza to przebudzenie Polaków?

24:20 Piłka setowa dla Polaków w rękach serwującego Jarosza. Wykorzystana! Calą akcję skończył pięknym atakiem Jakub Jarosz.

23:20 Atak Michała Winiarskiego, zagrywka Możdżonka, błąd Chińczyków, piorunujący atak Jarosza - powiększamy prowadzenie do czterech punktów. Ale Chińczycy szybko je zmniejszają. Nie będzie łatwo wygrać tego seta.

20:18 Serwis Kurka kończy się punktem dla Chin Dzhong nie ma problemów z naszym blokiem.

20:17 Zagrywka Kurka, kontra Winiarskiego, wreszcie trzy punkty przewagi, o przerwę prosi trener Chin.

19:17 Poszkodowanym był Ping Chen, najlepszy siatkarz w drużynie Chin. Musi niestety opuścić boisko, a po serwie Żygadły Chińczycy zdobywają kolejny punkt. Atak Jarosza pozwala nam odrobić przewagę.

17:15 Niesamowici są Chińczycy w obronie. Kuba Jarosz zderzył się z jednym z rywali, który zwijając się z bólu leży na parkiecie, prawdopodobnie ze skręconym stawem skokowym.

16:15 Świetny, zdecydowany atak Kurka daje nam prowadzenie na drugiej przerwie technicznej.

15:14 Chyba, że akurat zepsują zagrywkę.

14:14 Mocna zagrywka Chena, atak Polaków po bloku, Jarosz zdobywa kolejny punkt mimo protestów Chińczyków reklamujących aut. Niestety, w następnym punkcie nasz blok jest nieskuteczny i nie udaje nam się odskoczyć rywalom.

13:13 Spektakularny atak Jakuba Jarosza, ale ciężko przychodzi nam zdobywanie punktów.

12:12 Kurek niestety też

12:11 Zhang serwuje w siatkę!

11:10 Pojedynczy blok Kuby Jarosza daje nam prowadzenie

10:10 Wchodzi Łukasz Żygadło zmieniając Pawła Zagumnego. Serwuje Li, ale Kurek tym razem oszkuje blok Chińczyków! Żygadło broni ich następny atak i minimalizujemy straty. Żygadło serwuje i po chwilowym wahaniu sędziów okazuje się, że linia boiska była po naszej stronie - remisujemy.

7:9 Każdy kto myślał, że Chińczycy będą łatwym dostarczycielem punktów wie już, jak bardzo się mylił.

7:8 Jakub Jarosz atakuje wydawało się, nie do obrony, ale nie dla Chińczyków. Poprawia Kurek, ale cóż po punkcie, skoro zagrywkę psuje Wiśniewski? Znów przegrywamy, na pierwszej przerwie technicznej 7:8.

6:5 Chińczycy są rewelacyjni w obronie, a co gorsza, potrafią nieźle kontrować. Boleśnie przekonujemy się o tym po raz kolejny, na szczęście osładza nam to ich zepsuta zagrywka.

5:4 Długa wymiana piłek zakończona zdecydowanym atakiem Michała Winiarskiego. Po serwie Jarosza Chińczycy zdobywają jednak punkt blokiem. Na razie nie możemy wypracować większej przewagi.

4:2 Atak Kurka z drugiej linii.

2:2 Potrójny blok naszego zespołu i prowadzimy 2:1. Następny jest niestety nieskuteczny i znowu remis

17:25 Na dobre funkcjonowanie bloku w meczu z Japonią trzeba było czekać prawie dwa sety, z Chinami blok gra dobrze, ale mamy problemy z przyjęciem, skutecznością w ataku i podarowaliśmy Chińczykom aż 5 niewymuszonych błędów. Chińczycy za to są nieoczekiwanie świetni w ataku. Mamy nadzieję, że Polacy przebudzą się w drugim secie, tak jak miało to miejsce w piątek.

17:25 Druga, po zagrywce Winiarskiego, już wykorzystana. Przegrywamy pierwszego seta.

16:24 Pierwsza piłka setowa Chińczyków obroniona przez Winiarskiego

16:222 As serwisowy Chińczyków, ale po kolejnym serwie zdecydowany atak Michała Winiarskiego. Po zagrywce Bartmana świetnie zagrał blok, ale wciąż przegrywamy sześcioma punktami. Jarosz zmienia Bartmana.

15:20 Kurek psuje zagrywkę, po serwisie Chińczyków Bartmanowi udaje się jednak zdobyć punkt i nie dopuścić do powiększenia chińskiej przewagi. Chińczycy nie mają jednak problemów z zagrywką Możdżonka. Po swoim serwie zdobywają kolejny punkt, i na drugiej przerwie technicznej przegrywamy 15:20!

13:16 Zagrywa Chen, bardzo dobre przyjęcie Polaków i zdecydowany finisz Kurka.

12:16 Po zagrywce Łukasza Wiśniewskiego Chińczycy zdobywają kolejny punkt, wciąż mają cztery przewagi.

11:15 W meczu z Japonią szwankował blok, dziś dla odmiany mamy problemy z przyjęciem. Winiarski psuje zagrywkę i Chiny mają już 4 punkty przewagi.

10:13 Michał Kubiak prezentuje Chińczykom kolejny punkt, a Michał Winiarski zmienia Zbigniewa Bartmana.

9:10 Tym razem kapitalnym blokiem dwukrotnie popisali się Chińczycy.

9:8 Świetny atak Wiśniewskiego tuż pod linię!

8:8Ping Chen zdobywa kolejny punkt dla Chińczyków i wyrasta na najjaśniejszą gwiazdę reprezentacji Chin. Kolejna długa wymiana piłek i mamy remis.

8:6Fenomenalna obrona Polaków! Ostatecznie punkt mają Chińczycy, ale broniąc Bartosz Kurek padł w bandę i heroicznie przerzucił piłkę na stronę rywala.

7:4 Po problemach w meczu z Japonią nasz blok funkcjonuje dziś świetnie, Bartman i Możdżonek są nie do przejścia.

6:3 Pierwsza nasza kontra w tym meczu - Bartosz Kurek i wychodzimy na prowadzenie, Możdżonek blokiem zwiększa je do dwóch punktów, a potem trzech - szkoleniowiec Chin prosi o przerwę.

3:3 Wyrównanie dał Zagumny, ale Chińczycy radzą sobie z zagrywką Wiśniewskiego, poprawiają punktem Chena, na szczęście nasz blok działa dziś lepiej niż w meczu z Japonią, doprowadzamy do wyrównania.

0:1 Po raz kolejny przypomina się nam, że nie ma już słabych drużyn w siatkówce. Mamy jednak nadzieję, że nie przekonamy się znów o tym na własnej skórze. Zaczynamy jednak od straty punktu, po naszej zagrywce

0:0 Hymny narodowe.

Przed meczem:

Polakom na razie w Pucharze Świata idzie bardzo dobrze. Są liderami turnieju z czterema zwycięstwami i jedną porażką (z Iranem). Z kolei Chińczycy zajmują ostatnie miejsce z kompletem porażek na koncie, udało im się jednak dość sensacyjnie doprowadzić do tie-breaku w meczu z Brazylią.