Polska

3 1

Wi�cej o wydarzeniu

Puchar Świata 2015. Challenge uratował Polakom drugiego seta

Według sędziów Bartosz Kurek przy stanie 24:25 w meczu z Rosją zaatakował w aut. To oznaczało porażkę w drugim secie. Stephane Antiga zdecydował się jednak sprawdzić tę akcję. Dzięki tej decyzji uratowaliśmy drugiego seta. Całe spotkanie Polacy wygrali 3:1.

Puchar Świata siatkarzy 2015. Polska - Rosja. Antiga czy Alekno?

- Nie wierzę, że Antiga to trenerski geniusz - stwierdził Władimir Alekno po tym, jak Francuz doprowadził polskich siatkarzy do mistrzostwa świata. Pod wodzą szkoleniowca żółtodzioba nasz zespół grał z Rosją sześć razy i wszystkie mecze wygrał. Mimo to nie jest faworytem środowego starcia w rozgrywanym w Japonii Pucharze Świata. A to dlatego, że rywala znów prowadzi trenerski geniusz, czyli Alekno. Relacja na żywo w środę w Sport.pl od godz. 11.40

• Po pierwszym secie wydawało się, że będzie bardzo trudno i było. Po pierwszym secie wydawało się też, że jest bardzo pechowo, żeby nie powiedzieć, hm, frajersko. W końcu nie co dzień marnuje się pięć piłek setowych w meczu, o którym wiadomo było, że każda piłka będzie się liczyć. Potem jednak Polacy pokazali, że potrafią piłek setowych bronić, że potrafią rywalom uciec, a na koniec - że potrafią w kluczowym momencie się odwinąć i nie dać rywalom szans na nerwową końcówkę. Ten mecz miał być prawdziwym testem dla naszej reprezentacji i był. Jest dobrze! Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.

• KONIEC MECZU

25:22

Taaaak! Boisko! Challenge dla nas! Wygrywamy mecz z Rosją! W czterech setach! Za trzy punkty!

• 24:22

Jessssst! Blok! Aut po bloku! Nie, nie ma, jeszcze będą Rosjanie to sprawdzać.

• 24:22

Muserski psuje zagrywkę. Mamy piłkę meczową!

• 23:22

Buszek asuje! Potrzebowaliśmy tego! I jeszcze raz Buszek... no i tak, jak się pewnie spodziewaliscie, tym razem aut. Tego nie potrzebowaliśmy, ale cóż, auty i asy chadzają parami.

• 22:21

Kurek z zagrywki bardzo mocno, ale w siatkę. A potem Drzyzga źle wystawia Kurkowi, który jednak z bardzo trudnej pozycji kapitalnie przebija się przez blok!

• 21:20

Ach! Piękne rozegranie Polaków, trudna walka w wymianie, trzy razy próbowali się Polacy przebić przez zasieki rywala i za trzecim się udało! Trener Alekno prosi o czas.

• 20:20

Mamy kłopot w przyjęciu, Drzyzga z trudem wystawia, ale Buszek z trudnej pozycji trafia! Rywale jednak łatwo przyjmują mocną zagrywkę Buszka, Muserski łatwo zbija znad siatki.

• 19:19

Ależ Kuraś wbił gwoździa, ale jednak nie wbił, przynajmniej nie w boisko, szkoda, trener Antiga jeszcze sprawdza, czy nikt z rywali nie dotknął tam siatki, ale nie, niestety. Wolwicz na zagrywce, Buszek atakuje w aut i tracimy tak z trudem wypracowane prowadzenie.

• 19:17

As serwisowy Kubiaka! Potem świetnie się bronimy, Kurek dostaje piłkę na lewym skrzydle i po bloku atakuje w aut! Odskakujemy na dwa punkty!

• 17:17

Michaiłow podarowuje nam ten punkt, trener Alekno prosi o czas.

• 16:17

Iljynych psuje zagrywkę, potem Tietiuchin na pojedynczym bloku atakuje w aut. I już tylko jeden punkt straty.

• 14:17

Trochę szczęścia w pierwszej akcji po przerwie i Drzyzga może iść na zagrywkę. Po jego zagrywce wymiana jest bardzo długa, zawierająca wędrówki pod bandy, ładne wystawki i efektowne bloki, no ale kończy się, niestety, punktem dla Rosjan.

• 13:16

Dobrze bronimy po ataku rywali, piłka trafia do Kurka, który świetnie przebija się przez rosyjski blok. W kolejnej akcji Michajłow obija jednak ręce Polaków i na drugą przerwę techniczną rywale schodząc prowadząc trzema punktami.

• 12:15

Przegrywamy już czterema punktami po kolejnej bombie Muserskiego, do której rzucili się Zatorski i Kubiak wzajemnie się unieskuteczniając. Dla oddechu - sam Muserski się myli.

• 11:14

Tietiuchin psuje zagrywkę, ale potem Rosjanie łatwo gubią nasz blok. Michajłow bez trudu mija osamotnionego Kubiaka.

• 10:13

No fantastyczny atak Muserskiego, który mógłby amatorsko wbijać gwoździe atakiem, gdyby ktoś, z jakiegoś powodu, potrzebował gwoździ w podłodze, a potem Kubiak w aut i przegrywamy coraz bardziej.

• 10:11

Buszek w trudnej sytuacji na lewym skrzydle skutecznie obija ręce Grankina. Potem autowy atak Tietiuchina i mamy już tylko punkt straty.

• 8:11

Michaiłow zabił zagrywką Zatorskiego i jeszcze zapunktował, trener Antiga prosi o czas.

• 8:10

Kurek skutecznie obija ręce Muserskiego. Rywale nie kończą ataku, ale Kurek również - po jego mocnym ataku rywale skutecznie podbijają. Michajłow nie trafia w boisko, ale Polacy skacząc do bloku wpadają w siatkę - punkt dla rywali.