Puchar Świata. Kuba pokonała Włochy i awansowała na 4. miejsce w tabeli

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
60
W niedzielnym meczu Pucharu Świata Kubańczycy byli lepsi od Włochów w każdym aspekcie gry. Świetnie atakowali Leon i Hernandez, którzy w sumie zdobyli 39 punktów. Ten drugi brał na siebie ciężar gry. Z drugiej strony siatki zabrakło takiej osoby.

Zajcew był praktycznie niewidoczny, sprawy w swoje ręce próbowali brać Savani i Łasko, ale to było zdecydowanie za mało na grających świetnie Kubańczyków.

Wynik spotkania jest korzystny dla Polaków. Na IO pojadą trzy najlepsze ekipy. Po sześciu meczach biało-czerwoni zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata. Przed podopiecznymi trenera Anastasiego spotkania z Egiptem, USA, Rosją, Brazylią i Włochami. Przewaga trzech najlepszych do tej pory drużyn (Polska, Brazylia, Rosja) nad czwartą Kubą wzrosła. Włosi spadli na 5. miejsce.

IV set:

25:17 Kubańczycy się nie mylą. Koniec meczu!

24:17 Po ataku Perdomo piłka meczowa dla Kubańczyków.

23:15 Hernandez myli się i piłka przelatuje nad blokiem w aut. Birarelli psuje zagrywkę.

22:14 Leon obija blok Włochów. Czas dla trenera Włochów.

19:14 Zajcew! Włosi powoli odrabiają straty.

18:11 Mesa z krótkiej, przesuniętej trafia w pole. Przerwa dla trenera Włoch.

16:11 Druga przerwa techniczna w tym secie. Łasko po prostej omija blok.

14:10 Potężny atak Hernandeza piłka instynktownie obroniona przez Włochów wylatuje wysoko w powietrze. Giovi pobiegł za nią, przeskoczył sędziowski stolik, ale nic z tego.

13:9 Gutierrez zamiast uderzyć mocno, kiwa podwójny blok Włochów.

11:7 Łasko stara się ratować sytuację, bo nad głowami Włochów zbierają się powoli czarne chmury.

8:5 Wspaniała obrona Kubańczyków po ataku Zajcewa. Hernandez nie wykorzystuje tej szansy i posyła piłkę w aut.

5:4 Hierrezuelo chciał zmylić Włochów, ale czujni blokujący nie pozwolili mu na to.

4:2 Teraz Hernandez z prawej strony.

3:1 Leon omija potrójny blok Włochów.

2:0 Kubańczycy świetnie wchodzą w IV set. Od razu zdobywają dwa punkty.

III set:

25:20 Perdomo potężnym atakiem kończy trzeci set.

23:20 Savani przez środek ogrywa podwójny blok. W kolejnej akcji Hierrezuelo kiwa Włochów i z drugim odbiciem zdobywa punkt.

21:19 Savani serwuje w aut.

19:18 Serwuje Estrada. Włosi mylą się w przyjęciu, ale udaje im się wyprowadzić atak. Kontratakują Kubańczycy, ale ta wymiana należy do Włochów. Savani.

18:15 Savani z drugiej linii nad potrójnym blokiem Kubańczyków.

16:14 Najpierw Leon zdobywa punkt, zaraz po nim Hierrezuelo techniczną zagrywką. Przerwa techniczna.

14:12 Bell mija pojedynczy blok Włochów i zamiast grać po skosie, zagrywa po prostej.

13:11 Savani wyskakuje nad potrójny blok i zdobywa punkt dla reprezentacji Włoch. Czas dla trenera Kuby

7:3 Niezwykły atak Hernandeza. Kubańczyk odrzucony od siatki, pokonuje podwójny blok Włochów.

5:3 Świetny potrójny blok Kubańczyków.

3:2 Leon zagrywa w siatkę.

II set:

19:25 Set dla Włochów.

19:23 Leon zdobywa punkt. Estrada serwuje lekko, technicznie. Włosi wyprowadzają atak. Zajcew!

18:22 As serwisowy Włochów.

18:21 Ważny punkt dla Włochów. Kubańczycy odrabiali straty.

16:19 Włosi palcami na drugą stronę. Z tej prostej piłki Kubańczycy wyprowadzają akcję, atakuje Hernandez. Atak co prawda ląduje poza boiskiem, ale piłki dotknął jeden z blokujących.

17:12 Savani w siatkę. Serwuje Leon. Włosi odbierają, atakuje Zajcew, odbija piłkę od bloku, a ta ląduje poza boiskiem.

11:16 Savani po skosie, mija pojedynczy blok. Piłka ląduje w polu. Druga przerwa techniczna.

9:13 Zajcew serwuje w siatkę. A Mastrangelo z krótkiej przesuniętej zdobywa punkt.

8:10 Serwują Kubańczycy. Zajcew atakuje wprost w blok. Piłka ociera się o jego ramię i ląduje za boiskiem.

5:8 Perdomo myli się przy zagrywce. Pierwsza przerwa techniczna w drugim secie.

3:5 Atak Michała Łaski i Włosi zaczynają uciekać Kubańczykom. Trener tych drugich prosi o czas.

3:4 Savani potężnie serwuje, piłka odbija się od rąk Leona i ląduje poza boiskiem.

3:2 As serwisowy Hernandeza.

1:2 Zajcew po skosie w róg boiska.

I set:

25:21 Kubańczycy wygrywają pierwszy set.

22:19 Perdomo z krótkiej wbija piłkę dosłownie w ziemię. Włosi coraz bliżej porażki pierwszym secie.

20:17 I znowu Leon. Łasko próbuje blokować, piłka trafia jednak na aut.

19:16 Leon obija blok Włochów niemiłosiernie. Kolejny punkt zdobyty po ataku Kubańczyka. Czas dla trenera Włochów.

18:16 Blok Mesa i Hernandeza. Zatrzymany Michał Łasko.

16:15 Birarelli najpierw zdobywa punkt, chwilę potem zagrywką robi to samo.

16:14 Druga przerwa techniczna. Znowu lepsi Kubańczycy.

13:13 Najpierw atomowy serw Leona sprawia, że Włosi gubią się w przyjęciu i sędzia odgwizduje piłkę niesioną. Za drugim razem Kubańczyk trafia zagrywką w siatkę.

11:12 Hernandez myli się przy serwisie o centymetry. Z Drugiej strony siatki błąd popełnia Łasko.

10:10 Leon obija blok Włochów i zdobywa punkt wyrównujący.

9:10 Łasko atakiem z prawej strony zdobywa punkt. Czas dla trenera Kuby. Siatkarze z Karaibów po przerwie technicznej jakby przysnęli.

8:7 Mesa ogrywa pojedynczy blok Włochów i na pierwszą przerwę techniczną Kubańczycy schodzą prowadząc.

6:5 Savani serwuje, piłka ociera się o siatkę. Leon zza linii trzeciego metra, wyskakuje niezwykle wysoko i zdobywa punkt.

4:2 Długa wymiana, zakończona potężnym atakiem Savaniego.

Przed mecze: Włosi na półmetku Pucharu Świata znajdują się na 4. miejscu. Powoli zaczyna rysować się przewaga Polski, Rosji i Brazylii nad pozostałymi drużynami. Dlatego, jeśli reprezentacja Italii marzy o awansie na IO, nie powinna w meczu z Kubą stracić punktu.

Kubańczycy w piątek wygrali 3:1 z Serbią. Spotkanie Włochów ze Stanami Zjednoczonymi zakończyło się takim samym wynikiem