Puchar Świata. Polska wygrywa z Japonią 3:1.

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
94

Koniec meczu Polacy zaczęli źle i zafundowali nam i sobie masę nerwów i stresu. Stopniowo jednak rozkręcali się, a kiedy poprawiła się gra blokiem - zaczęli wypracowywać kilkupunktowe przewagi. Wspaniały mecz Bartosza Kurka, który był nie do zatrzymania w ataku i świetny debiut Łukasza Wiśniewskiego, który zdobył cztery cenne punkty. Ważniejsze od zwycięstwa i trzech punktów wydaje się odbudowanie nastrojów po porażce z Iranem. MIP meczu wybrano Marcina Możdżonka.

18:25 Koniec! Polacy wygrywają czwartego seta i cały mecz!

18:24 Zamiast zwycięstwa w secie, punkt dla Japończyków.

17:24 Serwis Możdżonka, punkt zdobyty przez Wiśniewskiego! Wspaniały debiut młodego siatkarza z Częstochowy!

17: 22 Kolejny świetny atak z drugiej linii! Zaczęło się od serwisu Kurka i o n też wykończył tę akcję.

16:21 Piękna akcja Polaków! Kapitalna obrona Ignaczaka, zdecydowany atak Kurka. Zbliżamy się do rozstrzygnięcia.

16:19 Słaby serw Zagumnego, niezłe przyjęcie Japończyków, nasza przewaga znów topnieje.

14:18 Doskonała zagrywka Wiśniewskiego!

14:17 I kolejny. Tym razem Kuba Jarosz miał probelmy ze skończeniem ataku. Ale Kurek za to jest dziś niezawodny!

13:16 Winiarski na zagrywce, łatwy punkt dla Japończyków.

16:12 I kolejny punkt zdobyty przez Łukasza Wiśniewskiego! 16:12 na drugiej przerwie technicznej.

12:15 Tym razem jesteśmy bezradni wobec ataku Japończyków.

11:14 Brawo dla Łukasza Wiśniewskiego! Pierwszy udany atak w Pucharze Świata!

10:13 Po chwili przewagi Polaków znów topnieje nasze prowadzenie. Heroiczna wymiana pełna desperackich obron i ataków z obu stron, ale zakończona punktem dla Polaków!

7:8 Winiarski na zagrywce. Dobre przyjęcie Japończyków i punkt dla nich

6:8 Świetna zagrywka Winiarskiego, pierwsza przerwa techniczna z dwoma punktami zapasu Polaków.

6:6 Od japońskiej obrony lepsza jest tylko japońska kontra. ZNów remis

5:6 Nerwowy początek seta, punkt za punkt, akcja za akcję. Kapitalny atak Bartosza Kurka z drugiej linii przechyla szalę na naszą stronę.

4:4 Potężny atak Polaków przełamuje japoński blok. Niestety Kurek psuje zagrywkę.

2:3Desperackie ataki, heroiczne obrony i bardzo ważny punkt dla Polaków! A chwilę potem blok Kuby Jarosza i kolejny.

2:1 Bardzo ładna akcja Japończyków.

1:0 Rozpoczynamy decydującego seta od punktu dla Japończyków.

18:24 Piłka setowa dla Polaków wykorzystana przez Pawła Zagumnego! Wygrywamy trzeciego seta!

17:23 po raz drugi na parkiet wchodzi Łukasz Wiśniewski, zagrywa, Japończycy przyjmują, żwietny blok Polaków i piłka setowa!

18:22 Winiarski psuje zagrywkę.

17:22 Zaczynamy nerwową końcówkę.

Trwa także relacja na portalu Ciacha.net. Polecamy.

17:21 Kapitalne rozgegranie do Bartosza Kurka, po emocjonującej wymianie piłek zdobywamy bardzo ważny punkt!

17:20 As serwisowy Japończyków. Za chwilę znów zrobi się nerwowo - podobnie uwqaża trener Anastasi, dlatego prosi o przerwę.

15:19 Prezent dla Japończyków w postaci złego przyjęcia.

13:19 Prezent od Japończyków w postaci zepsutej zagrywki.

13:18 Po zagrywce Japończyków znów skutecznością popisuje się polski blok.

11:17 Fenomenalna dyspozycja Kurka!

11:16 Pięć punktów przewagi na drugiej przerwie technicznej.

11:15 Przewaga Polaków topnieje, ale znów zdecydowany atak Kurka i udaje się odrobić przewagę.

9:14 Zepsuta zagrywka Nowakowskiego.

8:14 Powiększamy przewagę po ataku Kurka.

8:13 Po karku Winiarskiego Japończycy zdobywają ósmy punkt. Polacy blokują ich atak i nie dają odebrać sobie przewagi

7:11 Zagrywka Jarosza - po dłuższej wymianie ze spokojem kończy Michał Winiarski. Cztery punkty przewagi.

6:9 Zagrywa Bartosz Kurek, ale w aut. Japończycy rewanżują się zepsutą zagrywką i znów mamy 3 punkty przewagi.

5:8 Radość z poprawy gry obronnej była przedwczesna. Na szczeście zawsze można liczyć na ataki Kurka i utrzymujemy trzypunktowe prowadzenie.

4:6 Japończycy odrabiają straty.

2:6 Nie wiemy, co Anastasi opowiedział w przerwie polskim zawodnikom, ale trzeci set układa się dla nich świetnie! 6:2 na pierwszej przerwie technicznej.

2:5 I kolejny punkt zdobyty blokiem. Nareszcie!

2:4 Bartosz Kurek niszczy blok Japończyków.

2:3 ...które szybko tracimy. A za Kubiaka wchodzi Michał Winiarski

0:3 Nasz blok się rozkręca, poprawiamy zagrywką i mamy trzy punkty przewagi.

0:1 Trzeciego seta zaczynamy od zagrywki Japończyków. Zepsutej zagrywki.

Przerwa Mecz w Osace jest nerwowy i stresujący. Przez prawie dwa sety głowach Polaków siedziała porażka z Iranem. Pod koniec drugiego chyba w końcu podnieśli się psychicznie, ale czy to wystarczy by pokonać Japończyków?

21:25 Nowakowski! Po nerwach, stresie i błędach z obu stron Polacy wreszcie się pozbierali, poprawili grę w bloku, utrzymali trzy - czteropunktowe prowadzenie i wygrali seta.

21:23 Zmarnowana. Kubiak posyła piłkę za linię.

20:24 Aut Japończyków, piłka setowa dla Polaków.

20:23 Bardzo ważny punkt Jarosza.

21:17 Poślizg Japończyka daje nam cztery punkty przewagi.

17:20 W końcu dwupunktowe prowadzenie Polaków! A nawet trzypunktowe. Przerwa dla Anastasiego.

17:18 Nie dość, że ciężko nam przychodzi zdobywanie punktów, to jeszcze nie umiemy utrzmyać nie tylko prowadzenia, ale i równowagi. ALe w końcu wychodzimy na prowadzenie po potrójnym bloku Polaków

16:16 Trzeci skuteczny blok Polaków doprowadza do wyrównania! Trener Japonii prosi o przerwę.

16:15 Matsumoto, przyjęcie Kubiaka, Zagumny do Jarosza i odrabiamy straty!

16:14 A teraz wspaniały flot Japończyków. Wciąż przegrywamy, wygląda na to, że Polakom bardzo źle gra się z Japończykami, którzy uwierzyli chyba w swoje pierwsze turniejowe zwycięstwo.

15:14 Długa wymiana zakończona punktem Japończyków, a potem kolejna, tym razem dla nas.

13:12 Dwupunktowa przewaga jest dla nas nieosiągalne w tym meczu. W dodatku Jarosz zagrywa za linię.

11:12 Jarosz atakuje nie do zblokowania!

11:11 Ale tylko przez chwilę. Blok Japończyków jest dużo skuteczniejszy od naszego. My mamy jednak świetny środek - Marcin Możdzonek daje wyrównanie.

9:10 Zepsuta zagrywka Nowakowskiego. Ale punkt po świetnym ataku Ignaczaka. ZAgumny serwuje, Kurek wybija po bloku, prowadzimy.

8:7 Masumoto na zagrywce. Przyjęcie Polaków, zdawałoby się świetny atak Kurka, ale jeszcze lepsza obrona Japończyków, a potem w końcu dobra akcja polskiego bloku!

8:6 Jarosz zdobył siódmy punkt, po czym Kubiak posłał piłkę w aut przy zagrywce. Pierwsza przerwa techniczna w drugim secie.

7:5 Swietny atak Kurka, ale po zagrywce Jarosza punkt zdobywają Japończycy. A potem drugi, po asie serwisowym

5:4 Serwuje Kurek, Suzuki atakuje, a blok Możdżonka znów chybiony. Drugi set układa się podobnie do poprzedniego, czyli błędy polaków w obronie i niemożność wypracowania przewagi z polskiej strony

3:2 Świetny atak Kurka, Japończycy padają na parkiet. Serwuje Zagumny, rywale nie mają problemu z przyjęciem, my mamy problem z obroną. Japończycy znów mają przewagę.

1:0 Polacy są zupełnie niepozbierani w obronie, Japończycy są w niej świetni. Na pocieszenie 74% przyjęcie w polskim zespole, gra w bloku musi się jednak zdecydowanie poprawić, jeśli chcemy myśleć o wygraniu tego meczu. A drugiego seta zaczynamy od błędu.

25:23 Kubiak zagrywa, Japończycy przyjmują, Polacy bronią, ale rywale efektownie kończą seta.

24:23 Zagrywa Kuba Jarosz, Japończycy przyjmuja, nasz blok znowu bezradny. Piłka setowa dla Japończyków. Pierwsza obroniona.

23:21 Łukasz Wiśniewski zalicza debiut w Pucharze Świata zmieniając Możdżonka. Nie możemy sobie poradzić z zagrywką Japończyków, dwa punkty dzielą nas od przegrania seta.

20:20Zaczyna się nerwowa końcówka seta. Potężne uderzenie Shimizu przybliża Japończyków do piłek setowych. Na szczęście następna zagrywka idzie w aut, w rewanżu Kurek również psuje zagrywkę.

19:19 Atomowy serw Japończyków poleciał w aut. Atak Zagumnego przyjęli niedokładnie, świetne rozegranie Polaków i Kubiak wywraca rywali. Znów remisujemy.

17:18 Matsumoto serwuje, tym razem atak Kubiaka obroniony, ale tylko po to, by Polacy mogli zaatakować jeszcze mocniej. W następnym zagraniu jednak blok się spóźnia i wysiłek Kubiaka na nic. Na szczęście Jarosz po raz kolejny nie daje szans rywalom swoim atomowym atakiem.

14:15Dużo uwag miała Anastasi do swoich podopiecznych. Polacy potrzebują uwagi i koncentracji, przede wszystkim w obronie. Zagrywka Japończyków, i atak Kubiaka. Łapiemy Kontakt.

14:15 Odrabiamy. Świetny Atak Kuby Jarosza. Ale z blokowaniem ataków Japończyków wciąż mamy ogromne trudności i z dwupunktową stratą schodzimy na drugą przerwę techniczną.

13:15 Trener Anastasi prosi o przerwę.

12:12 Świetny atak Kubiaka! Tak nam się przynajmniej wydawało, zdaniem sędziego był to świetny aut Kubiaka.

11:11 W końcu wychodzimy na prowadzenie. Serwuje Piotr Nowakowski, jednak Japończycy nie mają problemów z jego serwem. Ani ze zdobyciem kolejnego punktu. Remis

9:8Masumoto serwuje i tym razem Jarosz świetnie w obronie, ale Japończycy przebijają.

8:8 Kolejny serw Kuby Jarosza. Tym razem za mocno.

7:8 Świetna zagrywka Kuby Jarosza! Uderza w prawą stronę, Japończycy rzucają się ale nieskutecznie. Druga zagrywka Jarosza jeszcze lepsza i daje nam prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej.

6:5 Japonia prowadzi już dwoma punktami, ale odrabiamy straty po kolejnym świetnym ataku Jarosza.

4:4 Skuteczny atak Kuby Jarosza. Serwuje Bartosz Kurek, ale kończy się punktem dla Japończyków.

3:3 Japończycy szybko odrabiają straty, ale mylą się w ataku.

0:1 Zaczynają Japończycy. Zagrywa Masumoto, przyjmuje Kubiak, kończy Nowakowski, punkt dla Polaków.

0:0 Hymny narodowe i oficjalna prezentacja składów.

0:0 Zaczynamy. Z okazji meczu gospodarzy hala wypełniona prawie po brzegi, rozlega się tradycyjne, głośne "Nipon, Nipon!"

Przed meczem

Polacy, po porażce z Iranem muszą wygrać z Japonią - nie tylko po to, by odbudować morale , ale także, by zgromadzić jak największą liczbę punktów przed trzema ostatnimi meczami, które gramy z najtrudniejszymi rywalami: Rosją, Brazylią i Włochami.
Nie będzie jednak łatwo wygrać z Japonią, bo choć gospodarze mają na koncie same porażki, to grają świetnie w obronie, a nieudolność polskiego ataku była jedną z przyczyn porażki z Iranem.