Komentarze
Terminarz
Od?wie?
104

Najlepszym zawodnikiem został wybrany Winiarski, ale to Zbigniew Bartman zdobył dla Polski najwięcej punktów - siedemnaście.

Polacy przegrali pierwszego seta do 18 - Argentyńczycy wcześnie zbudowali solidną przewagę i już jej nie oddali. Drugi set był podobny, tyle że na korzyść Polaków, którzy wygrali do 20.

Kolejne sety były o wiele bardziej zacięte. Oba zespoły szły punkt za punkt i nie potrafiły osiągnąć większej przewagi. Polacy wygrali trzeciego seta po zrywie zainicjowanym przez Bartosza Kurka.

Najwięcej emocji było w czwartym secie, bardzo podobnym do poprzedniego. W końcówce Argentyńczycy mogli osiągnąć 3-punktową przewagę, ale wtedy z dobrej strony znów pokazał się Kurek, który najpierw doprowadził do remisu, a potem wyprowadził Polaków na prowadzenie. Nie oddaliśmy go do samego końca.

Puchar Świata jest pierwszą kwalifikacją do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Londynie. Awans uzyskają trzy najlepsze ekipy.

W PŚ grają przede wszystkim mistrzowie i niektórzy wicemistrzowie kontynentów, Japonia jako gospodarz oraz dwa zespoły dzięki "dzikiej karcie" przyznawanej przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB). To właśnie dzięki niej do Japonii polecieli podopieczni Andrei Anastasiego.

W ciągu 15 dni drużyny rozegrają po 11 spotkań systemem "każdy z każdym". Środa jest dniem wolnym dla siatkarzy. Polacy przeniosą się w tym czasie z Nagoi do Osaki. W czwartek zmierzą się ze znacznie niżej notowanym zespołem - Iranem. Impreza zakończy się 4 grudnia.

Czwarty set:

25:22 PUNKT I MECZ DLA POLAKÓW! Argentyńczycy w aut!!!

24:22 WINIARSKI po bloku! Dwa meczbole mają Polacy!!!

23:22 Doskonała akcja Polaków, Nowakowski zdobywa nasz 23. punkt w tym secie!

22:22 Blokujemy Quirogę i wychodzimy na 22:21, niestety potem Kurek psuje zagrywkę.

21:21 Quiroga trafia po skosie...

21:20 Znowu zdobywamy punkt blokiem, znowu Kurek!

20:20 Argentyńczycy mieli dwa punkty przewagi, więc musieliśmy zdobyć punkt za wszelką cenę. Zrobił to Kurek! A w kolejnej akcji świetnie zagrał blok i mamy remis!

18:19 De Cecco przekroczył linię przy zagrywce - znów remis. Chwilę później Sole udało się oszukać polski blok - i znów minimalna przewaga Argentyńczyków... To będzie nerwowa końcówka.

17:18 Conte trafia dla Argentyńczyków i znów przegrywamy. Anastasi prosi o czas.

17:17 Możdżonkowi nie udało się zablokować technicznego ataku Sole, jest remis.

17:16 Winiarski kiwnięty, ale Polacy znów wychodzą na prowadzenie po złej zagrywce Argentyńczyków.

16:15 Znowu dobra akcja bloku, schodzimy na przerwę techniczną z prowadzeniem!

15:15 Jest remis, Conte posyła piłkę w aut!

13:14 Castellani zdobył punkt asem i przez chwilę Argentyńczycy mieli 2-punktową przewagę, więc zrobiło się nerwowo. Na szczęście kolejna zagrywka zupełnie mu nie wyszła.

12:13 Długo się tym prowadzeniem nie nacieszyliśmy. Argentyńczycy najpierw wyrównali, a potem wyszli na 13:12 po bloku.

12:11 Długo przegrywaliśmy w tym secie, ale w końcu jest prowadzenie! Punkt po nieudanym bloku Argentyńczyków!

10:10 As Bartmana, mamy w końcu remis!

8:10 Niestety, nie tym razem. Argentyńczycy trafiają po bloku.

8:9 Przerwa nie zmieniła wiele w grze żadnej z drużyn. Przed chwilą mocny atak bardzo skutecznego dzisiaj Bartmana, może wreszcie wyrównamy?

6:8 Argentyńczycy trzymają dwa punkty przewagi, schodzimy na przerwę techniczną.

5:6 Kurek z zagrywki w taśmę. Winiarski odrobił stracony punkt atakiem po skosie.

4:5 Jest blok! Całe szczęście, że nie daliśmy Argentyńczykom odskoczyć na trzy punkty.

3:5 Nienajlepsze przyjęcie Winiarskiego, potem nie sięgnął piłki Nowakowski. Argentyńczycy prowadzą.

3:3 Winiarski! Z niesamowitą siłą zaatakował teraz Argentyńczyków! Wyszliśmy na prowadzenie, ale tylko na chwilę, bo rywale od razu odrobili.

2:2 Możdżonek zepsuł zagrywkę, szkoda... Mamy remis.

1:0 Zaczynamy czwartego seta, oby ostatniego! Pierwszy punkt dla Polaków za sprawą Kurka!

Trzeci set:

25:23 KUREK! Zaatakował tak samo, jak chwilę wcześniej, gdy wyprowadzał Polaków na dwupunktową przewagę! Wygrywamy trudnego, wyrównanego seta!

24:23 Długa wymiana. Winiarski zaatakował z drugiej linii, ale zadziałał blok Argentyńczyków. Została jeszcze jedna piłka setowa...

24:22 Kurek po skosie, piłka setowa!!!

23:22 Poglajen w siatkę, a wszedł specjalnie na zagrywkę!

22:22 Nie udało się odskoczyć. Quiroga trafia po bloku.

22:21 Polacy wygrywają długą, być może kluczową akcję tego seta!

21:21 Dwa błędy indywidualne Polaków, remis.

21:19 Conte z zagrywki w siatkę, później genialny atak Możdżonka! Argentyńczycy proszą o czas!

19:19 Niestety - znów remis, znów Argentyńczycy odrabiają 2-punktową stratę. Anastasi prosi o przerwę.

19:17 Argentyńczycy zagrali akcję, którą zaplanowali podczas przerwy. Ale na nas nie zrobiło to wrażenia, Kurek odpowiada precyzyjnym atakiem!

18:16 Bartman trafia po bloku, chwilę później Sole wyrzuca piłkę w aut! Argentyńczycy proszą o przerwę.

16:16 Argentyńczycy znów doprowadzają do remisu. To zdecydowanie najbardziej wyrównany set w tym meczu.

16:14 Kolejny punkt wędruje na konto Polaków po nieporozumieniu w szeregach Argentyny. Przerwa techniczna.

15:13 Fenomenalna kiwka Winiarskiego, znów dwa punkty przewagi!

13:13 Kurek zepsuł atak z drugiej linii, długa wymiana zakończona punktem dla Argentyńczyków.

13:11 Mocny atak Winiarskiego, De Cecco nie dał rady przyjąć. A teraz wracamy do 2-punktowej przewagi po kolejnej akcji bloku!

11:11 A chwilę później Bartman tak jak Conte - nie do zatrzymania! Niestety Argentyńczycy od razu wyrównują.

10:10 Punkt za punkt. Atak Conte nie do powstrzymania.

10:9 Ale nie dajemy Argentyńczykom wyjść na prowadzenie! Świetnie spisał się polski blok!

9:9 Bartman z zagrywki w aut, potem Kurek po skosie - też w aut. Remis.

9:7 Castellani przebił się przez polski blok, odpowiadamy atakiem Nowakowskiego!

8:6 Pierwsza przerwa techniczna. Jest dobrze!

7:5 I trzymamy tę przewagę, Możdżonek po rękach argentyńskiego libero!

6:4 As Żygadły, pierwsza 2-punktowa przewaga Polaków w trzecim secie.

4:3 Conte psuje zagrywkę, na razie wynik waha się od remisu do małej, 1-punktowej przewagi Polaków. Nikomu nie udało się jeszcze odskoczyć tak, jak w pierwszym i drugim secie.

3:2 Argentyńczycy wyrównują, ale w kolejnej akcji Polacy grają identyczne jak wcześniej rozegranie z Nowakowskim i znów zdobywają dzięki temu punkt!

2:1 Polacy niezwykle skutecznie w ataku, podręcznikowe rozegranie i atak Nowakowskiego.

1:0 Zaczynamy trzeciego seta, a właściwie zaczynają Argentyńczycy. Quiroga z zagrywki w aut.

Drugi set:

25:20 Quiroga nie dał rady przyjąć ataku Nowakowskiego i wygrywamy drugiego seta! Jest 1:1!

24:20 Fatalny błąd Quirogi, Polacy mają piłkę setową!

23:20 Kurek z zagrywki w siatkę.

23:19 Bartmanowi nie wyszła zagrywka, ale nie wyszła też zagrywka De Cecco.

22:18 Potężnie Bartman!

21:18 Winiarski psuje przyjęcie, nasza przewaga stopniała do trzech punktów.

21:17 Poszliśmy teraz punkt za punkt, zwycięstwo w drugim secie coraz bliżej.

20:16 Argentyńczycy z łatwością oszukali nasz blok, a w kolejnej, długiej akcji Conte trafia po bloku.

19:13 Świetna, techniczna zagrywka Argentyńczyków sprawiła nam sporo problemów. Przewaga Polaków na chwilę zmalała, ale szybko wróciła do normalności po kolejnym trafieniu Winiarskiego!

18:11 Winiarski trafia po bloku, a chwilę później sam blokuje Argentyńczyków!

16:10 Bartman po skosie, jest już sześć punktów przewagi! Schodzimy na drugą przerwę techniczną w świetnych nastrojach!

15:10 De Cecco psuje zagrywkę, Polacy utrzymują 5-punktową przewagę.

14:9 Teraz świetna akcja Nowakowskiego, ten set wygląda dla Polaków coraz lepiej!

13:8 Kurek po bloku, trzymamy dystans!

12:7 Potężna zagrywka Winiarskiego!

10:6 Winiarski po rękach Argentyńczyków w aut, przewaga Polaków rośnie do czterech punktów!

8:5 Powiększamy przewagę po dobrej akcji bloku! Przerwa techniczna.

7:5 Argentyńczycy wciąż zbliżają się do nas na punkt, ale nie są w stanie wyrównać.

4:2 Rzucona Quirogi, aut Pereyry i Polacy mają dwupunktową przewagę.

2:2 W końcu dobra akcja polskiego bloku. Argentyńczycy prowadzili 2:0, ale jest już remis. Polacy nie pozwolili na powtórkę scenariusza z pierwszego seta.

0:1 Wznawiamy grę. Argentyńczycy zdobywają pierwszy punkt po bloku.

Pierwszy set:

18:25 Nie udało się obronić ani jednej piłki setowej. W pierwszym secie Polacy nawet przez chwilę nie nawiązali walki z rywalami, którzy na samym początku wypracowali sobie kilkupunktową przewagę.

18:24 Bartman atakuje w aut i Argentyńczycy mają piłkę setową.

18:22 Quiroga dwukrotnie w aut. Ostatnia chwila, by odrobić straty do Argentyńczyków.

16:21 Crer wyrzuca piłkę na aut, niestety chwilę później Polacy psują serwis.

15:20 Argentyńczycy psują zagrywkę, Bartman trafia na 15:20...

13:18 Świetna akcja Żygadły z Nowakowskim, Polacy powoli się rozkręcają - ale czy nie za późno, by uratować pierwszego seta?

11:16 Quiroga trafia w siatkę, a w następnej akcji Polacy zdobywają swój pierwszy punkt blokiem.

9:16 Pereyra psuje zagrywkę, ale Argentyńczycy od razu odrabiają. Żygadło zmienia Zagumnego, kolejna przerwa techniczna.

8:15 Potężny serwis Winiarskiego, piłka od razu wraca do Polaków, Kurek bezbłędnie kończy akcję. Potem Argentyńczycy zdobywają jednak trzy punkty z rzędu i wciąż utrzymują sporą przewagę.

7:12 Wreszcie dobra, króka akcja Polaków zakończona atakiem Możdżonka. A w kolejnej akcji as serwisowy Winiarskiego!

5:12 Anastasi prosi o drugą przerwę.

4:11 De Cecco zepsuł serwis, dzięki czemu Polacy zdobyli wreszcie czwarty punkt. Jednak w kolejnej akcji Argentyńczycy rozmontowali naszą defensywę, która nie sprawia im żadnych problemów.

3:9 Kubiak w aut, wynik wygląda coraz gorzej. Kurek zmienia Kubiaka.

3:8 Conte przeczytał kiwkę Bartmana, przewaga Argentyńczyków urosła do pięciu punktów. Przerwa techniczna.

3:7 Argentyńczycy odjeżdżają Polakom, Anastasi prosi o czas.

2:4 Bartman trafia w aut i Argentyna wysuwa się na 2-punktowe prowadzenie.

2:2 Oba zespoły idą punkt za punkt. Przed chwilą świetna akcja Winiarskiego.

1:0 Argentyńczycy psują serwis i pierwszy punkt w tym meczu pada łupem Polaków.

7:10 Argentyna zaczęła pierwszego seta!

7:09 Polacy zaczną w składzie: Winiarski, Zagumny, Nowakowski, Możdżonek, Bartman, Kubiak.

7:05 Rozgrzewka się skończyła. W hali rozbrzmiewają hymny narodowe.

7:02 Trwa rozgrzewka, za chwilę początek spotkania!

Początek Pucharu Świata w Japonii ekipa Anastasiego ma piorunujący - w dwóch pierwszych meczach odprawiła wicemistrza świata (Kubę) i mistrza Europy (Serbię). Teraz zmierzy się z Argentyną - kolejnym wymagającym rywalem.

Argentyńczycy w Japonii - tak jak Polacy - wygrali dwa pierwsze mecze (3:0 z Serbią i 3:2 z Japonią), ale młoda drużyna popełnia jeszcze sporo błędów. Pod presją traci wiele ze swojej wartości, co pokazało choćby spotkanie z przeciętną Japonią. Gospodarz turnieju potrafił wygrać seta oddając Argentyńczykom ledwie 11 punktów.