World Grand Prix. Polki walczyły, ale przegrały z Dominikaną

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
101
Pierwszego seta Polki wygrały blokiem, dzięki któremu odrobiły czteropunktową stratę. W drugim secie podopieczne Świderka nie podjęły walki i przegrały do 17. Prawdziwe emocje zaczęły się od trzeciej partii.

Polki długo prowadziły, grały pewnie, bezbłędnie, trzymały rywalki na dystans. W połowie seta coś się jednak zacięło i od stanu 14:10 zrobiło się po 17. Na domiar złego rozkręciła się Nunez i po chwili było 19:21. Polki nie złożyły broni, wygrały trzy akcje z rzędu, ale w decydujących momentach popełniały proste błędy i przegrały do 24.

Odwrotnie było w partii czwartej. Najpierw prowadziły Dominikanki, później Polki zdołały odrobić straty, a w końcówce, głównie dzięki kapitalnej obronie i skuteczności Kosek, wygrały do 23.

Decydujący set przyniósł ogromne emocje. Obie drużyny grały nerwowo, ale w kluczowych momentach potrafiły wznieść się na wyżyny. Polki traciły już trzy punkty, potrafiły jednak wrócić do gry, miały trzy piłki meczowe, w tym jedną w górze (zablokowana Kosek w bardzo trudnej sytuacji), ale ostatecznie to Dominikanki zachowały więcej zimnej krwi i wygrały cały mecz 3:2. Polki zdobyły więc jeden punkt do klasyfikacji generalnej, Dominikanki zaś dwa.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Piąty set:

16:18 - Zablokowana Kaczorowska. Koniec meczu.

16:17 - Błąd Kosek... meczowa dla rywalek.

16:16 - Dwie obrony, ale nic nam to nie dało.

16:15 - Teraz Kosek trafia!

15:15 - Kosek zablokowana, ale piłka była bardzo trudna.

15:14 - Nunez myli się na kontrze! Czas dla Dominikany.

14:14 - Nunez wyrównuje.

14:13 - Okuniewska ze środka!

13:13 - Złe przyjęcie, kontra rywalek i skuteczna kiwka. Będzie walka.

13:12 - Krótka rywalek. Niezwykle groźna broń Dominikany.

13:11 - Blok Polski!

12:11 - Kosek trafiła z drugiej linii!

11:11 - Konieczna atakuje z bardzo wysokiego pułapu.

10:11 - Przerwa dla Polski.

10:10 - Świetny atak Kosek.

9:9 - Walczymy! Brawo Kosek.

7:9 - Punkt za punkt.

6:8 - Przegrana długa akcja...

6:7 - Odrabiamy straty! Maj broni, Konieczna kończy!

4:7 - Niestety, as rywalek.

4:5 - Odrabiamy straty! Brawo Kaczorowska.

2:5 - Trzy razy próbowały Polki, wszystko wybroniły rywalki...

2:4 - Atakujemy w aut...

2:3 - Nieporozumienie z Okuniewską i tracimy punkt.

2:1 - As i prowadzimy!

Czwarty set:

25:23 - Ależ akcja! Mnóstwo ofiarnych obron z naszej strony i wreszcie błąd rywalek na siatce!

24:22 - Efimienko kończy ze środka!

23:22 - Ależ nieporozumienie Polek w obronie. Gonią rywalki.

23:21 - Dominikanki wykorzystały nasz błąd.

23:19 - I kolejny blok!

22:19 - Uff, dobry blok Polek.

21:18 - Rivera w aut!

20:18 - Kosek nie tak efektownie, ale też skutecznie.

19:18 - Atak De La Cru nad blokiem...

19:17 - Kolejna kontra Polek i tym razem skuteczna Konieczna! Czas dla Dominikany.

18:17 - W trudnej sytuacji Kosek obiła blok rywalek!

16:17 - Rywalki są w uderzeniu. Biją mocno, trzeba się będzie natrudzić, by doprowadzić do piątego seta.

15:15 - Radecka przepchnęła rywalkę na siatce.

13:13 - Karolina Kosek bije po skosie. Skutecznie.

11:12 - Błędy Polek...

11:10 - Blok, kontra i już prowadzimy.

8:10 - Dynamiczna akcja przez środek Dominikany, a po chwili blok na Polce.

7:8 - Serwujemy w siatkę. Pierwsza przerwa techniczna.

6:7 - Kaczorowska w aut.

5:5 - Blok na naszej środkowej i remis.

5:4 - As serwisowy rywalek.

5:2 - Kosek potężnie!

3:1 - Dobry blok Polek! Udany początek seta.

Trzeci set:

24:26 - I po secie. Kosek przekroczyła linię trzeciego metra, po chwili kontra rywalek i 1:2.

24:24 - Kończymy akcję ze środka!

23:24 - Byliśmy blisko zablokowania rywalki.

23:23 - Wygrywamy trzecią akcję z rzędu!

22:23 - Kosek wykorzystała kontratak! A piłkę miała bardzo trudną, brawo!

21:23 - Jeszcze się bronimy, udana kiwka Kosek.

20:22 - Mieliśmy szansę, ale Kosek nie trafiła w boisko.

20:21 - Uff... przepchnęła się Kosek na siatce.

19:21 - Nunez potężnie na kontrze. Piłka minęła nasz blok i trafiła jedną z broniących.

19:19 - Okuniewska kończy ze środka.

18:19 - Polki przegrały długą akcję. Rywalki na prowadzeniu.

17:17 - Blok na Koniecznej i mamy remis. Czas dla Polski.

17:16 - Przewaga topnieje...

17:14 - Tuż po przerwie technicznej Kosek zagrała w aut, ale po chwili Kaczorowska ładnie oszukała blok rywalek.

15:12 - As rywalek, po chwili piękna kombinacja naszej kadry na środku.

14:10 - Przejmujemy kontrolę nad tym setem.

9:8 - Minimalna pomyłka Okuniewskiej w ataku ze środka.

9:6 - Podwójne odbicie rywalek.

8:6 - Znowu serwis w siatkę rywalek.

7:5 - Dominikanti mylą się na zagrywce. Dwa punkty przewagi Polek.

4:4 - Wyrównany początek obydwu zespołów. Polki dobre w przyjęciu, nie mylą się jak w secie poprzednim.

III set

17:25 - Piłka setowa dla Dominikany. Rywalki oddawały dwukrotnie piłkę za darmo, piłka wracał tez na polską stronę po bloku, a i tak nasze zawodniczki nie mogły wybronić piłki setowej i przegrały po błędzie podwójnego odbicia...

16:22 Dominikanki zbliżają się do zwycięstwa w tej partii. Polki tym razem mimo ofiarności nie wybroniły ataku Rivery.

16:20 Efimenko zagrywa w aut i znowu 4 punkty przewagi gości.

15:18 - Dominikanki nie wykorzystały swojej szansy. Konieczna obija rywalkę i piętnasty punkt dla Polski.

13:17 - Przedziera się przez blok Rivera. Kiepski okres gry w wykonaniu Polek.

12:16 - Duży chaos w naszej grze i Rivera kończy skutecznie atak ze skrzydła, druga przerwa techniczna

12:15 - Fatalnie psujemy przyjęcie i Dominikana wyraźnie przeważa w tym momencie zdobywając trzy punkty z rzędu

11:11 - Dużo chaosu z obu stron, ale mamy remis

8:10 - Dominikanki znacznie skuteczniejsze i odskakują na kilka punktów. Na szczęście skutecznie atakuje Kasprzak

6:8 - Trzy skuteczne akcje z rzędu Dominikany (także dzięki naszym błędom) i rywalki prowadzą na pierwszej przerwie

5:5 - Rywalki odrabiają, ale my odpowiadamy pierwszym w dzisiejszym meczu atakiem z drugiej linii. Jego autorką Kasprzak. W kolejnej akcji zablokowana Kosek i jest remis

3:1 - W pierwszej akcji Kasprzak atakuje w aut. Po chwili się poprawia i przebija się przez blok. Podobnym atakiem, z tymże z drugiej strony popisuje się Konieczna, a po chwili punktuje Podolec

I set:

25:21 - Mamy piłkę setową, przy której pozwalamy Dominikankom zdobyć tylko jeden punkt. W kolejnej akcji nie dajemy rywalkom szans i atakiem ze środka kończymy tego seta!

23:20 - Dobry atak tuż przy linii Kingi Kasprzak. Rywalki odrabiają jednak dwa punkty, ale my punktujemy po wybloku

21:18 - Znów dwa bloki naszej ekipy - w tym jeden w wykonaniu Wołosz i odskakujemy na 3 punkty. Czas dla trenera gości

19:18 - Poprawiona gra blokiem pozwala nam odskoczyć rywalkom. Dominikana jednak też nas blokuje i zmniejsza dystans

15:16 - Dominikanki gubią się w rozegraniu i zdobywamy kolejny punkt. Nasze zawodniczki nie sięgają jednak piłki w obronie, a po chwili potężny blok na Kosek. Rywalki psują zagrywkę, a na 2. przerwie przegrywamy po przepchnięciu piłki nad siatką

12:12 - Radecka fantastycznie blokuje na skrzydle i wychodzimy na prowadzenie. Rywalki przeprowadzają jednak dwie skuteczne akcje i doprowadzają do remisu

9:9 - Rywalki dwukrotnie w aut i znów odrabiamy. W kolejnej akcji Dominikanka skutecznie obija jednak nasz blok. W kolejnej akcji nasze blokujące się jednak poprawiają i mamy remis

5:8 - Błąd Dominikany w przyjęciu i odrabiamy stratę, po chwili jednak skuteczny atak rywalek ze skrzydła, a w kolejnej akcji znów punktują rywalki. Przerwa techniczna

4:6 - Karolina Kosek kończy z lewego skrzydła bardzo długą i pełną nieskutecznych kont akcję

2:5 - Rywalki skutecznie grają blokiem, po chwili atakujemy w aut i trener Świderek bierze pierwszy czas

2:2 - Rozpoczęły! Po pierwszych czterech wymianach jest remis

15:35 Siatkarki obu zespołów są już na parkiecie, odgrywane są hymny obu państw