Sport.pl

PlusLiga. Skra lepsza w meczu na szczycie

3 : 2
Relacja
Szczegóły
Komentarze
Tabela
Terminarz
Od?wie?
36
17:15 Ależ gorący finał! Wlazły asem skończył mecz w Bełchatowie.


13:11 Ach Sebastian świderski w najważniejszym momencie się pomylił. Zaatakował ze środka w blok Winiarskiego i Skra jest dwie piłki od zwycięstwa.


9:10 Atomowy serwis Wlazłego, doskonałe przyjęcie Ruciaka i jeszcze lepszy atak Czarnowskiego. ZAKSA mierzy w zwycięstwo.


6:7 Świetnie Sebastian Świderski zaatakował z szóstej strefy. Zmieścił piłkę pod rękami blokujących go bełchatowian i przyjmujący Skry nie mieli szans go podbić.


2:4 Tie break zaczął się od dwóch punktów ZAKSY, potem Skra Odrobiła po czym znów straciła dwa punkty.


V set


19:25 Tym razem to ZAKSA zdominowała końcówkę seta. Czeka nas tie-break.


19:21 ZAKSA chyba nie rozsypie się tak jak poprzednio. Gladyr świetnym atakiem ze środka zdobył punkt dla gości.


15:17 Mniej więcej w tym momencie poprzedniego seta Skra wzięła się do roboty i odrobiła stratę do ZAKSY. Na razie się nie zapowiada, że to powtórzy.


12:13 Punkt za punkt. Skra nie daje odskoczyć rywalom.


8:10Oba zespoły odsuwają się w obronie coraz dalej i efekty są takie, że podbijają ataki rywali. Długie wymiany z obu stron ale ZAKSA utrzymuje przewagę.


3:6 Wróciły demony z początku poprzedniego seta. Skra nie kończy ataków, a rywale wykorzystują jej błędy.


IV set


25:20 Koncert Skry w końcowych minutach trzeciego seta. Bełchatowianie rozgrywali akcje szybko, kończyli pierwszy atak. Skuteczni byli Winiarski i Wlazły.


18:17 I już gospodarze prowadzą, bo błędy zaczęli popełniać goście. Bełchatowianom zaczął wychodzić atak. Przed momentem piłkę w boisko wbił Michał Winiarski.


14:16 Problemem Skry jest blok. Gospodarze dość łatwo zatrzymują atakujących ZAKSY, ale ich bloki lecą w aut.


10:13 Doskonale ZAKSA gra z kontry, ale jeśli ma się w składzie Sebastiana Świderskiego, który jest mistrzem w kończeniu trudnych ataków, to inaczej być nie może.


7:8 ZAKSA prowadzi na pierwszej przerwie technicznej ale trzeci set to punkty za punkty. Najpierw jedna z drużyn zdobywa dwa lub trzy punkty, a po chwili druga ją dogania.


1:3 Skra rozpoczęła trzeci set od efektownego bloku, ale po chwili ZAKSA znów zaczęła punktować. Bełchatowianie nie kończą ataków, a kędzierzynianie świetnie kontrują.


III set


17:25 Koniec drugiego seta. ZAKSA wygrywa z łatwością.


16:23 Blok Skry nie istnieje. Kędzierzynianie biją w boisko Skry jak chcą.


13:17 ZAKSA znalazła słaby punkt Skry to przyjęcie Zatorskiego. W niego leci większość serwisów gości, którzy budują przewagę. A gospodarze mylą się też w ataku. Przed momentem Wlazły uderzył w aut.


8:9 W drugim secie Skrze już nie idzie tak łatwo zdobywanie punktów. ZAKSA blokuje rywali choć przed momentem pojedynczy blok Sebastiana Świderskiego poleciał minimalnie w aut.


3:4 Początek drugiego seta pod znakiem zepsutych zagrywek. Przed momentem prowadzenie ZAKSIE dał zepsuty serwis Michała Bąkiewicza.


II set


26:24 Bartosz Kurek asem serwisowym kończy pierwszy set, który dostarczył kibicom emocji w końcówce, sprowokowanych głównie przez Skrę, która roztrwoniła dużą przewagę.


22:21 A jednak już tylko punkt przewagi gospodarzy. Zaczęli popełniać proste błędy. Trener Nawrocki wziął czas.


22:17 ZAKSA nie potrafi zniwelować pięciopunktowej przewagi gospodarzy. Bełchatowianie grają dobrze w każdym elemencie.


19:14 Michał Bąkiewicz na razie najlepiej punktuje w Skrze. Nie tylko kończy ataki, ale przed momentem zatrzymał rywala blokiem.


15:10 W ZAKSIE szwankuje przyjecie. Skra wykorzystuje zagrywki, które nie są mocne, ale z podkręconymi piłkami rywale sobie nie radzą.


11:9 Znów bardzo długa wymiana, którą przytomnym blokiem kończy Jakub Jarosz. Siatkarz ZAKSY wyczuł, że Michał Bąkiewicz będzie mijał blok i wbił piłkę w boisko po stronie rywali.


8:5 Skra świetnie gra w obronie. Bełchatowianie bardzo dobrze asekurują atakujących kolegów. Akcje kończą za drugim lub trzecim podejściem, ale zdobywają punkty.


5:3 Dwa dobre bloki pary Kurek-Pliński i Skra buduje przewagę.


2:1 Bardzo długa wymiana, którą atakiem kończy Michał Bąkiewicz. Ale ani Skra, ani ZAKSA przez długi czas nie miały pomysłu na skończenie ataku.


17:55 Mecz rozpocznie się za 5 minut.


Informacje
PlusLiga 2010/11 - 4 kolejka
Środa 03.11.2010 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
PGE Skra Bełchatów
26
17
25
19
18
3
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
24
25
20
25
16
2
Składy i szczegóły
PGE Skra Bełchatów
Skład:Bociek, Wlazły, Cedzyński, Pliński, Novotny, Kłos, Kurek, Krzywiecki, Mysera, Falasca, Antiga, Woicki, Wnuk, Winiarski, Szablewski, Zatorski, Możdżonek, Bąkiewicz
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Skład:Witczak, Pilarz, Zagumny, Jarosz, Gladyr, Czarnowski, Kaźmierczak, Świderski, Wójtowicz, Gacek, Ruciak, Urnaut
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
4 kolejka