Liga Światowa. Kubańczycy bez wygranej w finałach. Przegrali z USA

3 : 2
Komentarze
Od?wie?
47
Amerykanie i Kubańczycy, pomimo braku szans na awans do półfinałów, zaprezentowali kibicom kawał dobrej siatkówki. Mecz obfitował w wiele ładnych dla oka i skutecznych ataków, a o wygranej Amerykanów zadecydowały pojedyncze piłki. Najskuteczniejszym zawodnikiem USA był w tym meczu Matthew Anderson, który zdobył 29 punktów. W szeregach Kuby wyróżniali się dwaj najlepsi zawodnicy tej reprezentacji na finałowym turnieju - Bell i Leon. Zdobyli odpowiednio 20 i 21 punktów. Przez pierwsze trzy sety bardzo słabo grał z kolei leworęczny Hernandez.
Po tej wygranej USA zajęło trzecie miejsce na turnieju finałowym, a Kuba opuszcza Polskę bez zwycięstwa. Dwie z trzech przegranych były jednak trochę pechowe - z Brazylią nie wykorzystali sześciu piłek meczowych, a w dniu dzisiejszym z USA przegrali najmniejszą możliwą różnicą punktów.

15-13 Lee kończy mecz atakiem z krótkiej! Amerykanie wygrywają 3:2!

13-11 Kubańczycy byli bliscy wybronienia ataku Lotmana. Zabrakło centymetrów.

10-6 Amerykanie zdobyli trzy punkty z rzędu. Na zagrywce Lee.

8-6 Bell piekielnie mocno zbił po przekątnej, ale Amerykanie natychmiast odpowiedzieli równie dobrym atakiem. USA prowadzi na półmetku tie breaka.

3-3 Amerykanie "kąsają" z drugiej linii. Za moment Leon skutecznie obija blok.

IV set:

21-25 Kubańczycy znakomicie w końcówce blokiem! Seta kończy efektowną "czapą" Mesa!

20-22 Stanley przestraszył się potrójnego bloku Kubańczyków i wyrzucił piłkę w aut!

19-19 Lotman ponownie trafił z lewego skrzydła. Znów remis na tablicy wyników.

14-16 Kuba odskakuje na dwa punkty. Pomimo tego, że stawką meczu jest trzecie miejsce w grupie, oba zespoły grają na pełnych obrotach.

11-11 Nadal równo. Leon zatrzymany potrójnym blokiem.

8-7 Lee po raz kolejny nęka Kubańczyków atakiem z krótkiej.

4-2 Hernandez wpadł w siatkę. Punkt dla rywali.

III set:

25-18 Koniec trzeciego seta. Lotman zadaje decydujący cios z prawego skrzydła. Nie zatrzymał go pojedynczy blok.

21-15 Hernandez po raz kolejny zatrzymany! Tym razem blokował Lotman.

14-13 Nieskuteczna przesunięta krótka Amerykanów. Holmesa blokuje Camejo!

13-11 Lee niecelnie z krótkiej. Za moment Hernandez huknął wygrywającym podaniem. Przewaga USA topnieje.

12-8 Słabe zawody rozgrywa dziś leworęczny Hernandez. Tym razem wyrzucił piłkę z prawego skrzydła daleko w aut. Amerykanie mają przewagę.

8-7 Stanley znakomicie minął podwójny blok Kubańczyków i zaatakował w środek parkietu, gdzie nie było ani jednego zawodnika rywali. Przerwa techniczna.

5-6 Stanley zablokowany po raz drugi w tym meczu! Tym razem dokonał tej sztuki Mesa.

5-5 Wyrównany początek trzeciej partii. Holmes skutecznie z krótkiej.

II set:

25-21 Najpierw blokował Lee, a następnie celnie z lewego skrzydła atakował Anderson. Wyrównanie w setach!

23-20 Arbiter zasugerował, że piłka przy kiwce Leona była rzucona. Amerykanie blisko seta.

19-18 Stanley zatrzymany blokiem po raz pierwszy! I to przez Bella!

15-12 Heroiczna obrona Amerykanów, którzy podbijali kolejne ataki Kubańczyków, nie dała rezultatu. Z drugiej linii atakował nie do odbioru Bell.

13-10 Stanley ponownie punktuje z prawego skrzydła. Trafił w sam narożnik boiska.

10-7 Hernandez zatrzymany na podwójnym bloku przez Andersona i Holmesa. Przewaga USA rośnie.

8-6 Znakomite ataki kontynuuje Leon. Tym razem zbił po przekątnej w trzeci metr boiska. Amerykanie konsekwentnie wygrywają jednak piłki przy odbiorze i prowadzą na pierwszej w tym secie przerwie.

3-2 Holmes zatrzymał blokiem Camejo na krótkiej. Kilkadziesiąt sekund wcześniej świetnie kiwał Stanley.

I set:

23-25 Stanley obił blok, jednak sędziowie stwierdzili, że piłka nie zawadziła o palce Kubańczyków. Kolejna rażąca pomyłka arbitrów na tym turnieju! Set dla Kuby.

23-24 Mesa zatrzymał rywali blokiem i Kuba ma dwie piłki setowe! Pierwszą Amerykanie obronili atakiem z drugiej linii, jednak za moment to oni będą zagrywać.

22-23 Po słabym rozegraniu, Stanley musiał bezpiecznie przebijać piłkę. W odpowiedzi Kubańczycy rozegrali piłkę tak dobrze, że Leon na pojedynczym bloku nie dał rywalom szans.

21-20 189-centymetrowy Bell zatrzymany na potrójnym bloku. O czas prosi trener Kuby.

18-19 Anderson tym razem próbował obijać blok, jednak nieskutecznie.

17-16 Anderson zbił przechodzącą piłkę i dał Amerykanom pierwsze prowadzenie.

15-16 Pojedynek na krótkie. Najpierw Lee, następnie Mesa. Obaj skutecznie. Kuba z minimalnym prowadzeniem na drugiej przerwie technicznej.

13-13 Dwie bliźniacze akcje reprezentacji USA. Za każdym razem atakujący z drugiej linii Matthew Anderson nie dawał szans rywalom. Mamy remis.

9-12 Holmes atakował z krótkiej w aut. Mistrzowie olimpijscy tracą kontakt.

7-9 Leon łapie piłkę na niesamowitej wysokości! Punktowe zbicie między nieszczelnym blokiem Lee i Stanleya.

6-8 Mesa skutecznie z przesuniętej krótkiej. Pierwsza przerwa techniczna z prowadzeniem wicemistrzów świata.

2-4 Kubańczycy odskakują na dwa punkty. Akcję zapoczątkowała dobra gra wyblokiem, a w kontrze rozgrywający Kuby znakomicie kiwał z drugiej piłki.

0-1 Rozpoczęli. Pierwszy punkt dla Kuby.

11:10 Przed meczem:
Kubańczycy nie wykorzystali sześciu piłek meczowych i przegrali z Brazylią 2:3. Amerykanie ulegli 1:3 Rosji. Wygrany zespół zajmie trzecie miejsce w grupie F. Dodatkowego smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że Kubańczycy są drugim zespołem ostatnich MŚ, a Amerykanie mistrzami olimpijskimi.