Finał Ligi Światowej 2011. Brazylia przechodzi dalej, Amerykanie żegnają się z turniejem

1 : 3
Komentarze
Od?wie?
84
Amerykanie dobrze zaczęli czwartkowy mecz z Brazylią wygrywając pierwszego seta 25:15. Giba i spółka byli bezradni na ataki Stanleya i Priddiego.

Druga część gry to pojedynek punkt za punkt do stanu 21:22. W końcówce seta aktualni mistrzowie świata zachowali zimną krew i po skutecznym ataku Visotto doprowadzili do remisu w meczu.

Kolejne dwa sety należały do podopiecznych Rezende. O ile w trzeciej części meczu wydawać się mogło, że Amerykanie grają z Brazylijczykami jak równy z równym, przegrywając seta w końcówce, to Ostatni set należał do siatkarzy z Ameryki Południowej. Wychodziło im wszystko, grali skutecznie w ataku, blokowali ataki przeciwników. Canarinhos zdeklasowali aktualnych mistrzów olimpijskich, rewanżując się za finał na IO w Pekinie.

Tym samym awans do 1/2 Finału Ligi Światowej rozgrywanego w Gdańsku zapewnili sobie Brazylijczycy. Przed nimi z grupy F wyszli Rosjanie, którzy pewnie wygrali dwa mecze grupowe z USA i Kubą. Amerykanie pożegnali się z turniejem.

IV set

15:25 Koniec meczu. Theo atakuje potężnie i uderza w jednego z Amerykanów, wszyscy odprowadzają piłkę wzrokiem, kiedy dotyka ona parkietu.

15:24 Skuteczny atak Theo i mamy pierwszą piłkę meczową. Amerykanie jednak się bronią.

12:22 Lucas trafia piłką w pierwszy metr boiska. Amerykanom może pomóc tylko cud.

11:21 Giba obija blok Amerykanów. Piłka ląduje na aucie.

11:20 Egzekucja w wykonaniu Brazylijczyków, najpierw Theo, a chwilę po nim Giba. Jest już praktycznie po meczu.

10:18 W końcu skuteczny atak Amerykanów. Holmes mija podwójny blok.

8:17Brazylia gra genialnie zarówno w ataku, jak i w obronie. Potrójny blok studzi zapędy Hansena. Po przerwie technicznej Hansen nadziewa się na pojedynczy blok.

7:14 Amerykanie nie potrafią znaleźć recepty na skuteczną grę Brazylijczyków. Serwuje Priddy, bardzo mocno, ale w aut.

5:9 Skuteczny potrójny blok, Giba wbity w ziemię, nie wygląda na zbyt zadowolonego.

4:9 Kolejna udana akcja Brazylijczyków i przerwa dla trenera Stanów Zjednoczonych.

4:8 Trzy punkty z rzędu dla Brazylijczyków i na pierwszą przerwę techniczną w tym secie schodzą z podniesionymi głowami.

2:4 Ledwie zaczął się czwarty set, a Brazylijczycy prowadzą już 4:2. Amerykanie nie poddają się jednak. Skutecznym atakiem odgryza im się Millar.

III set

23:25 Pierwsza piłka setowa dla Brazylijczyków. Amerykanie odbierają, rozgrywają do Rooneya, a ten nadziewa się na potrójny blok. Koniec III seta.

22:23 Bardzo długa wymiana, doskonała gra w obronie obu drużyn. Ze starcia zwycięsko wychodzą Amerykanie i gonią Brazylijczyków.

21:21 Atakuje z lewej strony Rooney. Wyskakuje potrójny blok. Amerykanin znajduje lukę w obronie. Nie ma asekuracji. Jest remis.

20:21 Po skutecznym ataku Giby Brazylijczycy wychodzą na prowadzenie! Kolejny czas dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

18:16 Zagrywka po siatce Saatkampa. Amerykanie przyjmują bez problemu, rozgrywają do Andersona. W ziemię wbija go potrójny blok Brazylijczyków. Czas dla trenera USA.

18:14Amerykanie serwują, Vissotto po skosie w aut, przewaga rośnie.

14:13Serwuje Giba, potężne uderzenie! As serwisowy!!! Amerykanie protestują, ale niesłusznie. Piękna zagrywka Brazylijczyka.

14:12: Potrójny blok Amerykanów na Gibie.

11:11: Widać, że styl gry Amerykanów bardzo nie pasuje Brazylijczykom, który kolejny raz w tym meczu roztrwonili dużą przewagę. Czas dla Bernandro Rezende.

7:10: Stanley kończy, choć nie przychodzi mu to już z taką łatwością jak w pierwszym secie.

6:10: Sidao blokuje Andersona.

5:8: Brazylijczycy od początku seta dobrze przyjmują i są skuteczni w ataku. Efekt? 3 punkty przewagi na pierwszej przerwie technicznej.

5:7: Murilo z wielką energią atakował z lewego skrzydła, piłką jednak musnęła antenkę.

4:6: Theo skutecznie z trzeciego metra.

3:3: Sidao myli się na zagrywce.

1:1: Atakował Stanley, piłka nie dotknęła bloku, choć Amerykanie protestują. Punkt dla Canarinhos.

1:0: Priddy zaczyna seta od skutecznego ataku.

II set:

22:25: Visotto wykorzystuje drugą okazję do skończenia seta i w meczu mamy remis 1:1.

21:24: Giba kapitalnie przesunął ręce i blokuje Stanleta. Pierwsza piłka setowa.

21:22: Tym razem as Millara!

19:22: Stanley popełnia błąd w ataku i coraz bliżej końca seta.

19:21: As Sidao!

19:19: Murilo nie trafił w boisko z zagrywki.

18:19: Po przerwie Brazylia odpowiada trzecim metrem Giby.

18:18: Stanley na zagrywce, czyli będą kłopoty. 118 km/h, as serwisowy, remis = czas dla Rezende.

16:18: Piękna akcja w Ergo Arenie. Po obu stronach widzieliśmy kapitalne obrony, to jednak Cleyton Stanley zdołał zakończyć akcję mocnym obiciem bloku.

15:18: I znowu zrobiły się trzy punkty przewagi. Amerykański trener bierze przerwę.

15:17: Podwójna krótka na małym odcinku siatki - Brazylijczycy w swoim żywiole.

15:16: Anderson z dużą swobodą atakuje po prostej.

14:16: Poddenerwowany Murilo z pełną mocą wbija piłkę w parkiet. Druga przerwa techniczna.

14:15: Stanley łapie na pojedynczym bloku Theo!

13:14: Lambourne wyczynia cuda w obronie, ale Giba także nie zapomniał jak się kończy akcji. Ze stoickim spokojem atakuje w boisko.

13:13: Zupełnie nieudana zagrywka Theo i mamy remis.

12:13: Millar myli się na zagrywce.

11:12: Ależ kapitalny atak przez szóstą strefę wyprowadzili Amerykanie. Wszystko w tempie, z energią i zakończone mocnym atakiem.

10:11: Sergio nie zdołał utrzymać piłki na rękach po ataku Stanleya. Już tylko punkt przewagi.

9:11: Priddy świetnie zmieścił piłkę między rękami blokujących.

8:10: Potężna zagrywka Murilo. Autowa.

7:10: Anderson zdecydował się mijać blok, ale nie trafił w boisko.

7:9: Dwa punkty z rzędu Amerykanów. Atomowy serwis Stanleya i as serwisowy sprawiają, że Rezende bierze pierwszy w tym secie czas.

5:9: Murilo obija ręce bezradnych Amerykanów.

4:8: Na pierwszej przerwie technicznej Brazylijczycy prowadzą sześcioma punktami, a miny Amerykanów nie są już tak wesołe jak po pierwszej partii. Szczególnie, że ostatnie akcje wskazują na coraz więcej "luzu" w szeregach Canarinhos i coraz więcej akcji kombinacyjnych.

1:6: Canarinhos chyba złapali swój rytm gry. Kapitalna akcja kombinacyjna z Luksem w roli głównej.

1:5: Dwa z rzędu bloki na Lee i Brazylijczycy odskakują na 4 punkty. Tym razem Amerykanie mają pretensje do sędziego.

1:2: Brazylijczycy już mieli zacząć się denerwować, ale sędzia w ostatniej chwili dostrzegł dotknięcie piłki w bloku przez Lee.

0:1: Stanley nie skończył ataku, po drugiej stronie siatki zrobił to za to Giba.

Zaczynamy drugiego seta.

I set:

25:15: Dawno nie widzieliśmy by wielka Brazylia przegrała seta do 15. Podopiecznym Rezende w tym secie nie wychodziło nic. Amerykanie mocno serwują i nie wstrzymują ręki w ataku. Czy to znaczy, że kolejny raz są w stanie ograć mistrzów świata?

24:15: Murilo wypycha piłkę po rękach Amerykanów. Nie zmienia to faktu, że set przegrany do 15 to prawdziwy pogrom.

24:14: Dużo niedokładności po stronie brazylijskiej i kolejny blok Amerykanów.

21:20: Do tego Stanley dokłada serwis i Sergio znowu nie może uwierzyć, że piłka uciekła mu z rąk.

20:12: Stanley zdobył punkt atakiem po prostej i prawie zabił próbującego bronić jego atak Sergio.

19:12: Tym razem Lucas nie wcelował w boisko ze środka. Dawno nie widzieliśmy tak słabego początku Brazylijczyków. Przerwa dla Bernardo Rezende.

17:12: Stanley myli się na zagrywce.

17:11: Po przerwie technicznej Brazylijczycy oddali piłkę rywalom, a Millar świetnie zakończył akcję ze środka.

15:11: Giba nie trafia w boisko. Na razie Brazylijczycy popełniają wiele błędów.

13:10: Priddy po przerwie serwuje w siatkę.

13:9: Murillo kolejny raz atakuje w aut, tym razem z szóstej strefy. Już czteropunktowe prowadzenie Amrykanów - Rezende bierze czas.

11:8: Murillo zaatakował po bloku, czego nie widzieli sędziowie. Awantura w Ergo Arenie, arbiter jednak nie zmienia decyzji - punkt dla USA.

10:8: Amerykanie jak na razie rządzą na siatce, Brazylijczycy mają problemy z atakiem.

8:7: Brazylijczycy psują zagrywkę i na pierwszej przerwie technicznej prowadzi USA.

6:5: Stanley od początku meczu nie zwalnia ręki. Szósty punkt dla Amerykanów.

4:3: Anderson skutecznie przepchnął rywali na siatce.

2:3: Dużo zamieszania w amerykańskiej drużynie i Brazylijczycy kończą łatwą przechodzącą piłkę.

1:1: Po drugiej stronie siatki podobnym atakiem odpowiada Sinao.

1:0: Amerykanie zaczynają środkiem. Skutecznie Lee.

Przed meczem: W pierwszym meczu grupy F Rosjanie pokonali Kubę 3:0 i są już pewni udziału w półfinale. Jeśli Brazylijczycy wygrają z USA będą drugim półfinalistą.

Jak było wczoraj:

W pierwszym meczu rozpoczynającego się w środę turnieju finałowego Ligi Światowej reprezentacja Rosji pokonała USA 3:1. Rosjanie potwierdzili wysoką formę z meczów eliminacyjnych. Z taką grą podopieczni Władimir Alekno mogą śmiało myśleć o zwycięstwie w całym Finale Ligi Światowej - sprawdź jak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo na Sport.pl

- Trafiliśmy do grupy śmierci i mecz z każdym naszym przeciwnikiem będzie spotkaniem z podtekstem. Mecz z Kubańczykami to rewanż za ostatnie Mistrzostwa Świata. I rewanż się udał! Brazylia broniąc sześć piłek meczowych pokonała Kubę 18:25 21:25 25:16 30:28 15:12! - relacja z drugiego meczu Grupy F Ligi Światowej