Finał Ligi Światowej 2011. Rosja pokonała Kubę i jest w półfinale

0 : 3
Komentarze
Od?wie?
74
Kubańczycy, którzy w środę nie wykorzystali 6 piłek meczowych przeciwko Brazylii, nie potrafili przeciwstawić się świetnie dysponowanej reprezentacji Rosji. Każdy z trzech setów miał podobny przebieg - Sborna szybko wypracowywała sobie przewagę i spokojnie dowoziła ją końca partii.

Kubańczycy przeplatali efektowne ataki prostymi błędami na zagrywce i w przyjęciu. Po drugiej stronie siatki Gronkin spokojnie rozdzielał piłki między swoich kolegów. Z prawej strony świetnie spisywał się Michaiłow, Bieriukow i Muserskij trzymali przyjęcie i bez problemów radzili sobie w ataku. Tradycyjnie trudny do przejścia był także rosyjskie blok.

Rosjanie zapewnili sobie tym samym przepustkę do sobotniego półfinału. W ostatnim meczu zagrają w piątek z Brazylią. Jeśli Canarinhos wygrają z USA, Kubańczycy stracą szansę na awans.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

20:25: Werbow kończy ten mecz pięknym atakiem z krótkiej wrzuconej z trzeciego metra. Pewne zwycięstwo Rosjan, czyli znamy pierwszego półfinalistę finałów Ligi Światowej.

19:24: I pierwsza piłka meczowa.

18:23: Ani razu jeszcze dziś nie wspominaliśmy o kluczowej roli, jaką w rosyjskiej drużynie odgrywa Sokołow. Libero świetnie przyjmuje i broni, mimo, że teraz to Kubańczycy zdobyli punkt, Rosjanin zasługuje na pochwałę.

17:23: Michaiłow w idealnym tempie pewnie kończy kolejny atak.

17:22: Hernandez osładza sobie porażkę i efektownie atakuje po prostej.

16:22: Rosjanie na fali. Kubański trener bierze czas, ale chyba już nawet on nie wierzy, że jego gracze mogą odwrócić jeszcze losy meczu.

16:21: Chtiej z dużą swobodą kolejny raz znajduje miejsce po skosie. Mecz powoli zbliża się ku końcowi...

15:19: Kolejna piękna akcja w Ergo Arenie, zakończona blokiem Muserskijego na Hernandezie.

15:18: Kolejna kontra Rosjan i znowu Chtiej - przyjmujący Sbornej z niedociągniętej piłki ładnie atakuje po skosie. Znowu trzy punkty różnicy.

15:17: Chtiej pewnie omija blok po skosie.

14:16: Leon nie dał przyjmującym szans na popełnienie błędu. Druga przerwa techniczna.

14:15: Dobra passy Kuby, prowadzenie zmalało do jednego punktu. Trener Rosjan nie czeka na przerwę techniczną - bierze czas już teraz.

13:16: Diaz blokuje Bieriukowa.

11:15: W głównej roli w bloku Wołkow, który świetnie dołączył do skrzydłowego. Kubańczycy przeplatają świetne ataki z prostymi błędami na siatce.

11:13: Michaiłow zablokowany i prowadzenie Rosjan zmniejsza się do dwóch punktów.

8:13: Lekkie zagrywki Rosjanie przyjmują na palce, a Grankin na rozegraniu robi co chce. Muserskij zawisł na środku siatki i pewnym atakiem skończył akcję.

7:12: Reprezentanci Kuby starają się ryzykować na zagrywce, na nic się to zdaje. Bell w siatkę.

6:10: Atomowe serwisy Rosjan, Bell nie zdołał uratować przechodzącej na drugą stronę piłki. Rośnie prowadzenie Sbornej.

5:9: Kubański rozgrywający starał się kiwać z drugiej piłki, został zablokowany.

5:8: Grankin od razu wystawił Chtiejowi na przełamanie. Pierwsza przerwa techniczna w trzecim secie.

5:7: Chtiej nie kończy ataku, z drugiej strony robi to za to Villas. Kubańczycy odrobili już 3 punkty.

4:7: Bell blokuje Michaiłowa, ale Rosjanie mają pretensje do arbitra. Punkt dla Kuby.

3:7: Rośnie przewaga Rosjan. As serwisowy, na którego szybko mocnym atakiem z drugiej linii odpowiada Hernandez.

1:5: Kubańczycy mylą się na zagrywce, a Grankin konsekwentnie prowadzi grę przez każdy sektor boiska.

1:3: Zaczynamy trzeciego seta. Rosjanie nie zwalniają tempa.

II set:

20:25: Bieriukow kończy seta przytomnym atakiem po prostej. Kubańczycy są efektowni, dynamiczni i mogą się podobać, jednak do Rosjan brakuje im regularności.

20:23: Hernandez nie zwalnia ręki także na ataku, jednak to dalej 3 punkty przewagi Rosjan.

18:22: Hernandez na zagrywce - czyli nadzieja dla Kubańczyków. Sborna dobrze przyjmuje zagrywkę, a Bieriukow ładnie plasuje piłkę pod końcową linią.

17:20: Rosjanie szybko wychodzą z letargu. Michaiłow obija blok i znowu trzypunktowe prowadzenie.

17:18: Kontratak Kuby i kolejny świetny atak po prostej! Tym razem Mesa.

16:18: Kapitalny techniczny atak Leona po prostej.

15:17: Potężna zagrywka Wołkowa, duży aut.

13:16: Za łatwa zagrywkę Kubańczyków i gwoździa ze środka wbija Muserskij. Druga przerwa techniczna.

12:14: Tym razem Grankin nie dogadał się z Michaiłowem, który źle doszedł do ataku i wyrzucił piłkę w aut. Czas dla Rosjan.

11:14: Świetna zagrywka Hernandeza i przewaga zmniejsza się do 3 punktów.

9:14: Niemożna odmówić Kubańczyków efektowności, Sborna jednak w każdym elemencie gry kontroluje mecz i utrzymuje przewagę.

6:11: Leon nie kończy ataku ze środka i Rosjanie znów odjeżdżają niedoświadczonym Kubańczykom. Kolejny czas.

6:8: Mesa technicznie na środku siatki.

5:8: Jak na razie najpiękniejsza akcja meczu. Świetne obrony z obu stron, Rosjanie kilka razy próbowali, ale zakończył dopiero ze środka Muserskij. Pierwsza przerwa techniczna.

5:7: Tym razem Kubański atakujący uderza równie potężnie, ale nie trafia w boisko z lewego ataku.

5:5: Ależ efektowni są Kubańczycy. Piękny, mocny atak Hernandeza po prostej.

4:4: Tym razem Michaiłowa blokuje najniższy na boisku Bell.

3:4: Rosjanie coraz lepiej bronią i blokują - tym razem zatrzymany Camejo. Trzy punkty z rzędu Sbornej.

3:3: As serwisowy Michaiłowa. Ładnie uplasowany pod końcową linię serwis.

2:2: Drugi set zaczyna się jak pierwszy - od walki punkt za punkt.

I set:

20:25: Rosjanie kończą seta pięknym atakiem Bieriukowa z szóstej strefy. Kubańczycy grają efektownie, ale duże efektywniejsi są Rosjanie.

19:24: Świetna akcja Grankina z Michaiłowem, który tym razem atakuje z pełną siłą. Pierwsza piłka setowa.

18:23: Kubańczycy mieli kontrę, ale Rosjanie grają w bloku.

18:22: Jak trwoga to do Hernandeza.

17:22: Bardzo chaotyczna wymiana, dużo przepychanek na siatce, ostatecznie przechodzącą piłkę kończą Rosjanie. Kolejny czas dla trenera Kuby.

17:20: Michaiłow nie tylko potrafi wbijać gwoździe, tym razem pięknie splasował w środek boiska.

17:19: Hernandez mocno atakuje po bloku.

15:18: Chtiej przedarł się z szóstej strefy na potrójnym bloku i Rosjanie osiągają największą w tym secie przewagę. Czas dla Kuby.

15:17: Bieriukow obija blok i Rosjanie prowadzą dwoma punktami.

15:16: Rosjanie prowadzą na drugiej przerwie technicznej. Bell myli się z szóstej strefy.

15:15: Mesa najpierw pięknie zaatakował, potem zepsuł zagrywkę.

13:13: Chtiej pięknie technicznie atakuje nad blokiem. Kubańczycy nie zareagowali w obronie.

12:12: Błąd Hernandeza, nie było bloku. Mamy remis.

12:11: Kontra Rosjan i niezawodny Michaiłow kończy z trzeciego metra.

11:9: Piękny trik rozgrywającego Kubańczyków, Rosjanie zaskoczeni.

10:8: Trzy punkty z rzędu Kubańczyków i to zdobyte w jakim stylu! Potężne zagrywki Hernandeza i imponujący gwóźdź ze środka Camejo.

7:8: Michaiłow wyprowadza Rosjan na prowadzenie. Pierwsza przerwa techniczna.

7:7: Muserskij nie domyka piłki nadgarstkiem i ta ląduje w aucie.

5:7: Pokaz gry obronnej po obu stronach siatki. Bell zdecydował się na bardzo trudny atak z sytuacyjnej piłki na czwartym metrze, nie przebił się jednak przez siatkę.

4:4: Podobnie jak wczoraj Rosjanie mają problemy z flotami. Zagrywka przyjęta na drugą stronę, ale Kubańczycy nie wykorzystują łatwiej piłki. W międzyczasie Hernandez dotyka siatki i nadal jest remis.

2:2: Rosjanie odpowiadają atakiem z krótkiej, ale za chwilę Bell ładnie obija blok po prostej. Na razie punkt za punkt.

1:1: Świetna wystawa Villasa na środek i pewny atak Kubańczyków. Rosyjski blok nie zdążył zareagować.

0:1: Hernandez zaczyna od autowej zagrywki.

Już po rozgrzewce, trwa przedstawienie zawodników, zaraz zaczynamy.

Przed meczem: Kubańczycy po dramatycznym meczu z Brazylią, jeśli nadal myślą o awansie do strefy medalowej, muszą pokonać Sborną. Rosjanie również są dziś bardzo zmotywowani. Zwycięstwem mogą zapewnić sobie przepustkę do półfinałów. Rosjanie ostatni mecz zagrają jutro z reprezentacją Brazylii, która dla nikogo nie jest wygodnym przeciwnikiem.

W pierwszym meczu rozpoczynającego się w środę turnieju finałowego Ligi Światowej reprezentacja Rosji pokonała USA 3:1. Rosjanie potwierdzili wysoką formę z meczów eliminacyjnych. Z taką grą podopieczni Władimir Alekno mogą śmiało myśleć o zwycięstwie w całym Finale Ligi Światowej - sprawdź jak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo na Sport.pl

- Trafiliśmy do grupy śmierci i mecz z każdym naszym przeciwnikiem będzie spotkaniem z podtekstem. Mecz z Kubańczykami to rewanż za ostatnie Mistrzostwa Świata. I rewanż się udał! Brazylia broniąc sześć piłek meczowych pokonała Kubę 18:25 21:25 25:16 30:28 15:12! - relacja z drugiego meczu Grupy F Ligi Światowej