Finał Ligi Światowej. Argentyna pokonała Włochów w polskiej grupie

3 : 1
Komentarze
Od?wie?
50
Niespodzianka w grupie E, w której rywalizować będzie także reprezentacja Polski! Argentyna po przegraniu pierwszego seta wygrała ostatecznie z Włochami 3:1 i jako pierwsza objęła pozycję lidera grupy. znakomite spotkanie zagrali Conte i Pereyra, którzy byli dla rywali właściwie nie do zatrzymania. Po włoskiej stronie dość szybko zmieniony został Zaytsev, a w decydujących fragmentach meczu mnożyły się błędy urodzonego we Wrocławiu Michala Lasko. Niestety do poziomu nie dostosowali się sędziowie, którzy wielokrotnie mylili się w swoich decyzjach przyznając punkty przeciwnej drużynie.

O godzinie 20 w ramach rozgrywek w grupie E Polska zagra z Bułgarią. Zapraszamy na relację Zczuba.

25-22 Niespodzianka stała się faktem! Savani psuje zagrywkę i Argentyna obejmuje prowadzenie w "polskiej" grupie E!

24-21 Zepsuta zagrywka Michala Lasko i as Pereyry! Trzy piłki meczowe dla Argentyny!

22-21 Dwa kolejne punkty dla Włochów. Będą emocje!

22-19 Ocampo technicznym uderzeniem mija blok. Argentyńczycy są trzy punkty od zakończenia spotkania.

21-17 Festiwal gry Conte! Najpierw skończył atak na prawym skrzydle, a następnie huknął z serwisu tam mocno, że Ocampo nie miał problemów ze zbiciem przechodzącej piłki. Przerwa na żądanie włoskiego trenera.

19-17 Tym razem arbiter podjął dobrą decyzję. Piłka po ataku Michala Lasko zahaczyła o dłoń jednego z blokujących. Przewaga Argentyńczyków maleje.

18-14 Techniczny serwis Crera sprawił Włochom wiele kłopotów. Nie zdołali przebić piłki na drugą stronę.

16-14 Dwa bloki Argentyny! Najpierw trochę przypadkowo uczynił to De Checco, a chwilę później rywali zatrzymał Sole.

11-11 Buti nie miał problemów ze zbiciem przechodzącej piłki i doprowadzeniem do wyrównania.

9-7 Znów pomylił się sędzia liniowy - tym razem odebrał zdobyty punkt Argentyńczykom a podarował go Włochom (Ocampo trafił w ataku w linię, jednak arbiter wywołał aut). Chwilę później serwis Włochów z trudem doleciał do siatki.

8-5 Argentyna ponownie odskakuje. Pierwsza przerwa techniczna w tym secie.

4-4 Złe przyjęcie Włochów, którzy musieli oddać piłkę na drugą stronę za darmo. Argentyńczycy próbowali krótkiej, jednak zostali zatrzymani blokiem.

III set:

25-22 Lasko ponownie zatrzymany! Tym razem przez potrójny blok Argentyńczyków, którzy obejmują prowadzenie w setach.

23-21 Sędziowanie jest w tym spotkaniu karygodne. Włosi w obronie podbili piłkę, jednak sędzia znów zdecydował, że punkt wędruje na konto rywali. Po interwencji trenera Włochów i konsultacji z drugim arbitrem, podjęto decyzję o powtórzeniu piłki.

22-20 Conte na pojedynczym bloku nie daje szans rywalom i Argentyna obejmuje dwupunktowe prowadzenie!

21-20 Sole na podwójnym bloku z Pereyrą blokują Michala Lasko!

19-20 Zajtsev zbija przechodzącą piłkę i Włosi znów prowadzą. Zapowiada się emocjonująca końcówka seta.

16-14 Kolejna błędna decyzja sędziego! Festiwal błędów! Tym razem Savani atakował po bloku, jednak arbiter ponownie przyznał punkt Argentyńczykom!

12-12 Mamy remis! Trener Włochów prosi o czas.

11-12 Lasko po bloku atakował w aut, jednak arbiter po raz kolejny pomylił się i przyznał punkt Argentyńczykom. Następnie Argentyńczycy posłali wygrywający serwis i przewaga Włochów topnieje.

7-11 Zaytsev kończy z lewego skrzydła, a następnie Włosi wygrywają sytuacyjną piłkę na siatce. Przewaga rośnie.

5-8 Włosi schodzą na przerwę techniczną z trzypunktową przewagą.

3-5 Pereyra trafia w głowę Savaniego. Punkt dla Argentyny.

1-4 Świetny początek Włochów. O czas prosi szkoleniowiec Argentyny.

II set

25-20 Set zakończony kolejnym, czwartym w tej partii, błędem arbitra. Gabriele Maruotti zaserwował idealnie na linię, jednak sędzia wywołał aut i ogłosił koniec partii.

22-19 Pereyra z lewego skrzydła po prostej. Ponownie mija blok.

20-17 Tym razem punkt powinien powędrować na konto Włochów, jednak arbiter pomylił się na ich niekorzyść.

17-16 Crer trafił po krótkiej w linię, jednak sędziowie wywołali aut. Argentyńczycy skrzywdzeni tą decyzją!

16-14 Ponownie dynamiczny Conte z drugiej linii! Przerwa techniczna.

14-12 Sole świetnie wbił "gwoździa" z krótkiej. Argentyna utrzymuje przewagę.

12-9 Lasko zatrzymany na bloku przez Conte przy ataku na prawym skrzydle. Argentyna znów odskakuje!

9-9 Włosi wygrali dwie przepychanki na siatce i odrobili dwupunktową stratę.

8-6 Argentyna prowadzi na przerwie technicznej. Najpierw Savani atakował w aut, a w kolejnej piłce punkt z krótkiej zdobył Pablo Crer.

3-2 Zaytsev zatrzymany na potrójnym bloku przez Pereyrę. Argentyńczycy obejmują prowadzenie.

I set:

20-25 Savani zdobywa decydujący punkt blokiem i Włosi obejmują prowadzenie w setach.

18-22 Zaytsev psuje zagrywkę, jednak przewaga jego reprezentacji wydaje się niezagrożona.

16-19 Włosi utrzymują prowadzenie.

14-16 Znakomita postawa Savaniego! Najpierw skończył piłkę w ataku, a następnie posłał asa serwisowego!

13-12 Argentyna odzyskuje prowadzenie. Asem serwisowym popisał się Pereyra!

10-10 W pierwszych minutach znakomicie w szeregach Argentyny prezentuje się Conte. Po raz kolejny skutecznie atakował - tym razem z prawego skrzydła po przekątnej, w chwilę później po prostej. Remis.

5-8 Savani atakiem z lewego skrzydła zdobywa ósmy punkt. Pierwsza przerwa techniczna.

4-6 Najpierw Conte znakomicie zapunktował z drugiej linii, lecz w kolejnej piłce serwis wyrzucił Pereyra.

2-3 Savani zatrzymuje rywala na pojedynczym bloku. Włosi jako pierwsi wygrywają dwie kolejne piłki.

2-1 Rozpoczęli. Conte kończy atak kiwką. Prowadzenie Argentyny.

17:10 Mecz rozpocznie się już za pięć minut, jednak należy mieć nadzieję, że będzie w nim co najmniej tyle samo emocji co w zakończonym pojedynku Brazylii z Kubą, zakończonym wygraną ?Canarinhos? 3:2.

16:55 Rozpoczynamy rywalizację w grupie E. Jako pierwsi o 17.15 na parkiet wyjdą Włosi i Argentyńczycy. O godzinie 20 zagrają Polacy z Bułgarami.