Liga Światowa. Polska - Portoryko 3:1. Łatwo nie było

3 : 1
Komentarze
Od?wie?
76
Polscy siatkarze pokonali w Płocku Portoryko 3:1 (24:26, 28:26, 25:22, 25:17) w swoim dziewiątym meczu tegorocznej Ligi Światowej. To piąte zwycięstwo podopiecznych Andrei Anastasiego. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Bartosz Kurek, który zdobył 30 pkt.

Polacy nie zagrali imponująco, popełnili wiele błędów i to oni pozwolili Portorykańczykom na nawiązanie walki. W zespole gości wyróżniali się Soto i Figueroa.

Rewanż zaplanowano na sobotę na godz. 17.30 również w Orlen Arenie w Płocku.

W dwóch wyjazdowych spotkaniach z Portoryko Polacy bardzo łatwo rozprawili się z rywalami, dwukrotnie wygrywając do zera. Portoryko po raz pierwszy w historii występuje w LŚ i nie potrafiło zdobyć jeszcze ani jednego punktu. Na koncie ma dziewięć porażek.

Bez względu na wyniki biało-czerwoni jako organizatorzy mają zapewniony udział w turnieju finałowym (6-10 lipca w Ergo Arenie na granicy Sopotu i Gdańska), w którym wystąpi osiem najlepszych zespołów fazy interkontynentalnej.

25:17 Serwis w aut, Polacy wygrywają!

24:17 Pierwsza obroniona.

24:16 Piłka meczowa!

23:16 Punkt Figueroi.

21:14 Kurek potężnie serwuje w aut.

20:11 Soto zablokowany!

19:11 Ten mecz miał tak wyglądać od początku!

16:11 Dobrze zagranie Żygadły, ostatnia przerwa techniczna w tym meczu.

15:11 W końcu jakiś punkt dla Portoryko. Ale ich sytuacja chyba już została ostatecznie ustalona.

14:10 Przechodząca piłka, Możdżonek zdobywa punkt, trener rywali prosi o czas.

11:9 Soto atakuje i zdobywa punkt dla swojego zespołu.

10:8 Kurek świetnie zajął się wracającą piłką.

8:7 Świetna, długa akcja zakończona znakomitym atakiem Kurka po skosie. Blokujący rywal aż złapał się za głowę. Pierwsza przerwa techniczna.

7:7 Delikatny serwis Możdżonka, odbiór niczym w balecie, Soto atakuje po rękach.

5:6 Tym razem Portoryko cały czas na jednopunktowym prowadzeniu.

3:4 Figueroa omija jakimś cudem blok.

0:1 Zaczynamy od atakującego w aut Ruciaka.

2:1 w setach dla reprezentacji Polski!

25:22 Bardzo dobry atak, Polacy wygrywają seta!

24:22 Dobry blok.

24:21 Polacy znowu odskakują, będzie piłka setowa.

21:19 Na szczęście serwis w aut.

20:19 Bardzo dobry atak, cztery punkty z rzędu ekipy Portoryko.

20:18 Soto świetnie wyskakuje do bloku i teraz to Anastasi musi interweniować poprzez rozmowę z zawodnikami.

20:15 Polacy błyskawicznie zdobywają kolejne dwa punkty, przerwa na żądanie spanikowanego szkoleniowca reprezentacji Portoryko.

18:15 Świetna, bardzo długa akcja, zakończona powodzeniem przez gości.

16:12 Wysokie prowadzenie, druga przerwa techniczna.

14:11 Trzypunktowe prowadzenie to niezły zapas, ale nie jest to coś, czego nie dałoby się zaprzepaścić.

9:8 Trudno nawet powiedzieć kiedy Portoryko wyrównało. Kurek musiał wyprowadzić teraz Polskę na prowadzenie.

8:5 Pewne prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej.

7:4 Reprymenda trenera chyba nie podziałała, bo od tego czasu Portoryko nie gra jakoś zdecydowanie lepiej.

4:1 Soto atakuje, ale nie trafia w boisko. Trener rywali od razu prosi o czas.

1:0 A teraz Polacy zaczynają od prowadzenia, co nie wróży dobrze, biorąc pod uwagę pierwszego seta.

1:1 w setach

28:26 Potężny atak Kurka, Polacy wygrywają seta!

27:26 Najpierw Polacy się bronią, a potem Możdżonek świetnie blokuje. Czas dla gości.

25:26 Potrójny blok, piłka wolno spada, nikt się nią nie interesuje, kupa błędów, trudno to w ogóle wytłumaczyć.

24:25 Polacy świetnie bronią, ale nie atakują. A Soto atakuje.

24:24 Zepsuta zagrywka.

23:24 Kolejny błąd, znowu piłka setowa dla rywali.

22:23 Bartman zablokowany, czas dla Anastasiego.

22:22 Kurek serwuje, pomaga mu taśma, ale Soto i tak dobrze potem atakuje po rękach.

21:21 Sytuacja zaczyna bardzo przypominać tę z pierwszego seta. Pytanie brzmi, który z zespołów okaże się silniejszy psychicznie.

18:19 Jeszcze przed chwilą Polacy prowadzili dwoma punktami i wszystko wyglądało naprawdę dobrze. Aż tu nagle...

16:14 Głupio zapeszać, ale nawet Anastasi jakby jakiś spokojniejszy. Druga przerwa techniczna.

14:13 Udowadnia to Kurek asem serwisowym!

13:13 Polacy jakby się przebudzili.

10:11 Nagły zryw Polaków wzbudza niepokój trenera rywali. Czas dla Portoryko.

8:11 Kolejny świetny atak, bloku znowu nie ma, obrony też nie.

6:8 Rywale świetnie bronią piłkę już niemal z trybun, a Polacy nie potrafią nawet wystawić bloku. Pierwsze przerwa techniczna.

6:7 Już teraz jest wyraźnie niezadowolony. Z powodu zepsutej zagrywki.

5:6 Anastasi nie będzie zadowolony, gdy za chwilę spotka się z podopiecznymi...

4:3 Cóż, gra Polaków nie wygląda dzisiaj imponująco. Portoryko jest w stanie im się postawić.

1:1 Tym razem od prowadzenia zaczęli Portorykańczycy, ale wyrównuje Kosok.

1:0 w setach dla Portoryko

24:26 Polacy z trudem przyjmują serwis, Bartman zablokowany, set dla Portoryko.

24:25 Polacy się okropnie pogubili.

24:24 Bartman przeciska się jakoś przez blok.

23:24 Serwis Bartmana odebrany bez trudu i dobry atak. Piłka setowa dla gości.

22:22 Jakieś nieporozumienie, złe przyjęcie i przerwę wykorzystuje tym razem Anastasi.

22:20 Trener Portoryko, zaniepokojony oddalającymi się Polakami, prosi o czas.

19:19 Jeżeli ktoś sądził, że będzie łatwo, to się mylił. Walka o zwycięstwo będzie się toczyć do ostatniej piłki.

17:17 Świetna akcja Portorykańczyków, dobrze kończy Soto.

16:15 Na drugiej przerwie technicznej utrzymuje się jednopunktowa przewaga.

14:13 I Polacy wychodzą na prowadzenie, dobry serwis!

13:13 Zagrywka Figueroi odebrana średnio, ale świetnie atakuje Możdżonek.

12:12 As serwisowy Możdżonka, trener rywali prosi po raz pierwszy o czas.

11:12 Soto dobrze zablokowany przez Możdżonka! Już prawie...

8:11 Nie jest dobrze, porady trenera chyba nie pomogły, bo rywale odskoczyli już na trzy punkty.

6:8 Atak po skosie w aut, dwupunktowe prowadzenie gości przy pierwszej przerwie technicznej, Anastasi dość głośno przemawia do swoich podopiecznych.

5:5 Bartman przełamał blok, kolejni zawodnicy próbowali się bronić, ale nie uratowali tej piłki.

2:3 Potrójny blok powstrzymał Kurka.

1:1 Tym razem Soto bardzo sprytnie atakuje.

1:0 Soto świetnie zablokowany, zaczynamy od prowadzenia.

20:35 Mecz rozpocznie się za kilka minut.