0 : 3
Komentarze
Od?wie?
135
W piątek do zwycięstwa reprezentację Polski poprowadził Bartosz Kurek. I zapłacił za swoje poświęcenie wysoką cenę - dziś bowiem od początku meczu grał przeciętnie, widać było, że brakuje mu sił - często pudłował, nadziewał się na blok.

Problemem Anastasiego jest to, że w przypadku słabszej formy Kurka nie mamy drugiego przyjmującego o takim potencjale ofensywnym. Mógłby być nim Bartman, ale zawodnik Politechniki został przecież podstawowym atakującym kadry. Włoski trener trzymał więc Kurka bardzo długo, dopiero na początku trzeciego seta zmienił go Bąkiewicz.

Anastasi, po dwóch dość łatwo przegranych setach, zrobił zresztą więcej zmian - wszedł Woicki, wszedł Możdżonek. Po tym drugim widać jeszcze skutki kontuzji, ale filigranowy (jak na siatkarza) rozgrywający zdołał ożywić drużynę, wykreował sobie pod koniec trzeciego seta lidera, Bartmana, i dzięki temu wreszcie w końcówce meczu obejrzeliśmy kilkanaście minut naładowanych emocjami, które zrekompensowały nam dwa pierwsze, słabe sety w wykonaniu Polaków.

Amerykanie wygrali jednak długą grę na przewagi, głównie dzięki kapitalnej formie Priddy'ego (dorównywał mu tylko dynamiczny Bartman). W cały meczu przyjezdni lepiej przyjmowali, lepiej serwowali (stąd nasze ogromne problemy na przyjęciu) i lepiej blokowali. Jeśli radziliśmy sobie w ataku z trudnych piłek, nawiązywaliśmy walkę, jeśli skuteczność spadała, rywala odjeżdżali.

Widać było, że cała polska drużyna nie wytrzymała fizycznie trudów weekendu, ale podsumowując debiut Anastasiego w Lidze Światowej, trzeba wyciągnąć wnioski pozytywne. Jeden wygrany i jeden przegrany mecz z mistrzami olimpijskimi, grającymi dodatkowo w prawie pełnym składzie (chociaż ich forma nie było najwyższa), to niewątpliwy sukces włoskiego szkoleniowca.

W drugim meczu grupy A Portoryko przegrało w San Juan z Brazylią 0:3 (15:25, 19:25, 16:25). Rewanżowe spotkanie Portoryko - Brazylia zostanie rozegrane w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Trzeci set:

35:37 Bąkiewicz nadział się na blok Millara - koniec meczu.

35:36 Anderson atakuje nad blokiem...

35:35 A teraz Priddy skutecznie - oczywiście z szóstej strefy.

35:34 Myli się też Priddy.

34:34 Bartman w siatkę.

34:33 Mocna zagrywka Bartmana i mylą się rywale!

33:33 Kapitalnie rozegrana akcja na lewe skrzydło do Ruciaka.

32:33 Kosok pomylił się na zagrywce...

32:32 Bartman znów nas ratuje.

31:32 Przedarł się przez podwójny blok Millar.

31:31 Przestrzelił Anderson.

30:31 Kolejna piękna akcja... tym razem wygrali Amerykanie.

30:30 Niesamowicie obroniliśmy tego meczbola - przesunięta krótka z Możdżonkiem.

29:30 Priddy znów z szóstej strefy.

29:29 Uff... przedarł się Bąkiewicz.

28:29 Za dużo gry na Bartmana... blok na Polaku.

28:28 Trafia Anderson.

28:27 Pogubili się Amerykanie przy swojej akcji, a Bartman skarcił ich niemiłosiernie.

27:27 Pomylił się Bartman na zagrywce.

26:26 Priddy...

26:25 Z bardzo trudnego rozegrania Ruciak wybił piłkę po bloku!

25:25 Krótka Millara. Gramy dalej.

25:24 Wściekły Bartman kapitalnie zaatakował po dużym skosie!

24:24 Niesamowicie długa akcja, nie wykorzystaliśmy czterech szans, wreszcie pomylił się Bartman...

24:23 Bronią się Amerykanie atakiem Priddy'ego z szóstej strefy.

24:22 Woicki zaskoczył rywali zagrywką!

23:22 Blok na Andersonie! Gramy!

22:22 Podbijamy serwis Stanleya, wyprowadzamy atak i kończymy go rękoma świetnego Bartmana!

21:22 Bartman musiał się kiedyś pomylić...

21:21 Trzeci raz z rzędu kończy Bartman! Tym razem blok-aut. Brawo!

20:21 Pobijamy atak rywali, Woicki do Bartmana, a ten znów kończy!

19:21 Dynamiczny atak Bartmana po prostej.

18:21 Anderson kończy... nad Woickim.

18:20 Akcję na siatce wygrał Woicki.

17:20 Prosty błąd w zagrywce.

17:19 Wpadła w nasz parkiet piłka, która wpaść nie mogła... a wcześniej Możdżonek nie skończył przechodzącej piłki.

17:18 Szybka akcja i punkt Bartmana - Zbyszek trzyma grę.

16:18 Niestety, Kosok także myli się na zagrywce.

16:17 Dobrze! Ważny atak Bartmana.

15:17 Myli się niestety Bąkiewicz na zagrywce.

15:16 Blok na Stanleyu! W dobrym momencie.

14:16 Myli się z drugiej linii Anderson!

12:16 Priddy potężnie z szóstej strefy.

12:15 Skuteczny blok Kosoka, jeszcze walczymy.

10:14 As serwisowy Stanleya. Takich zagrywek się nie przyjmuje.

10:13 Ruciak zablokowany.

9:12 Amerykanie grają bardzo dobrze, przyjmują bezbłędnie, grają kombinacyjnie, kończą większość piłek.

8:11 Długą akcję wygrali rywale... będzie ciężko.

8:9 Możdżonek skończył ze środka, mimo że nie trafił do końca czysto w piłkę.

7:9 Szczęśliwie atak skończył Priddy.

7:8 Millar minimalnie pomylił się w polu serwisowym.

6:8 Kosok dotyka przy ataku siatki. Tracimy dwa punkty na pierwszej przerwie technicznej.

5:7 Mieliśmy swoje szanse, ale akcja ostatecznie padła łupem USA - ze środka Lee.

5:6 I kolejny błąd rywali!

4:6 Suxho zaatakował, mimo że piłkę dogrywał mu sprzed linii trzech metrów libero. To jest błąd, który po konsultacji wychwycili sędziowie.

3:6 Wreszcie blok! Bartman zatrzymał Andersona.

2:6 Z ogromnym trudem przedarł się przez blok Bartman.

1:6 Kurek zatrzymany i zmienia go Bąkiewicz.

1:5 Kolejne świetne rozegranie - atak z drugiej linii USA.

1:4 Na boisko wchodzi Woicki, jego pierwsze rozegranie do Kurka dobre i przyjmujący zdobywa punkt.

0:4 Długa akcja i blok na Kurku. Tym razem winny Żygadło, bo rozegranie było fatalne.

0:3 Złe przyjęcie, oddajmy piłkę rywalom, a ci znów skutecznie ze środka.

0:2 Próba sprytnego zagrania Żygadły zablokowana.

0:1 Lee obija blok Możdżonka na początek seta.

0:0 Trzeciego seta zaczynamy z Możdżonkiem w składzie.

Drugi set:

19:25 Stanley kończy drugą partię kapitalnym asem. Przegrywamy 0:2.

19:24 Kiwka Kurka zablokowana. Przyjmujący wściekły na siebie.

19:23 Znów uciekają rywale. Cały czas mamy problem z przyjęciem. Czas dla Anastasiego.

19:21 Kurek przy ataku dotknął antenki, ale sędziowie tego nie zauważyli. Gonimy.

18:21 Kiedy tylko mamy lepsze przyjęcia, Żygadło rozgrywa dobrze. Tym razem Kurek kończy atakiem po prostej.

17:21 Na zagrywce pomylili się Priddy i Ruciak.

16:20 Kolejne złe przyjęcie, rozegranie na podwójny blok, który poradził sobie z Bartmanem.

16:19 Możdżonek podbity na środku, a kontratak rywali skuteczny. Żygadło próbuje coś zmienić, ale brakuje nam dobrego przyjęcia i skuteczności z trudnych piłek.

16:18 Szaleje Priddy... to teraz najgroźniejsza broń USA.

16:17 Wreszcie zgubiony blok rywali i skuteczny atak Bartmana!

15:17 Dość szczęśliwie wygrali tę akcję rywale.

15:16 Znów Kosok! Tym razem rywale zareagowali dobrze, ale uderzenie było zbyt mocne.

14:16 Kolejna skuteczna kontra rywali. Druga przerwa techniczna przy prowadzeniu USA.

14:15 Pomylił się Anderson na zagrywce.

13:14 Kosok mocno ze środka. Może to jest metoda, skoro nasze skrzydła złapały zadyszkę?

12:14 Kurek pomylił się wyraźnie.

12:13 Stanley rozbija nas zagrywką, a Priddy kończy kontratak.

12:12 Kurek nadział się na blok rywali...

12:10 Kosok kończy przechodzącą piłkę.

10:10 Psujemy zagrywkę, a asa serwują rywale. Remis.

10:8 Wręcz perfidnie Ruciak obij ręce rywali.

9:8 Na boisku pojawił się Marcin Możdżonek, ale Lee nie miał problemu ze skończeniem ataku ze środka.

9:7 Myli się w polu zagrywki rozgrywający USA.

8:6 Ruciak technicznie po bloku i pierwsza przerwa techniczna.

7:5 Podwójna krótka przesunięta Polaków - tak to wyglądało. A kończył Bartman.

6:5 Psujemy zagrywkę, a w kolejnej akcji Kurek nie przyjmuje serwisu Andersona.

6:3 Millar w siatkę ze środka!

5:3 Bartman wraca do dobrych ataków, a Stanley nadziewa się na nasz blok!

2:2 Błąd Ruciaka w polu serwisowym, po chwili kontra rywali i skuteczny atak Andersona.

2:0 Dobry początek seta - mylą się Amerykanie.

Pierwszy set:

22:25 Amerykanie wykorzystują już pierwszą piłkę setową.

22:24 Jeszcze się bronimy dzięki atakowi po bloku Ruciaka.

21:24 Bartman serwuje jednak w siatkę.

21:23 Wreszcie dobra akcja środkiem - Nowakowski trafia w narożnik.

20:23 Drugą z rzędu przedłużoną akcję wygrali rywale... tym razem oszukał nas Anderson.

20:22 Kurek tym razem zatrzymany, ale piłkę miał piekielnie trudną.

20:21 Efektowna akcja, długa, z licznymi obronami, zakończona pięknym atakiem Kurka z drugiej linii.

19:21 Priddy zagrał asa w takim momencie... drugi czas dla Anastasiego.

19:20 Bartman zatrzymany...

19:19 Nie radzimy sobie w przyjęciu, przez co nie możemy wyprowadzić dobrej akcji. Rywale kontrują - atak Priddy'ego.

19:18 I znów blok rywali - tym razem zatrzymany Ruciak. Piłka była szybka, Michał po prostu wybrał zły kierunek. Anastasi prosi o czas.

19:16 Kurek, tym razem z prawej strony, obija blok Priddy'ego.

18:16 Bartman nadział się na blok. Ale to dopiero pierwszy taki błąd atakującego reprezentacji Polski.

17:14 Zdobywamy punkt po przerwie i rywale proszą o czas. Na razie gramy bardzo dobrze, nie psujemy zagrywek, przyjmujemy poprawnie, radzimy sobie na skrzydłach. Brakuje trochę gry kombinacyjnej.

16:14 Błąd rywali w polu serwisowym. Druga przerwa techniczna.

15:14 Klasyczna akcja z mocnym atakiem z lewego skrzydła Priddy'ego.

15:13 Dobry atak Stanleya, ale po chwili długą akcję zakończył piekielnie mocnym nabiciem na blok Kurek.

14:12 Stanley daleko w aut z zagrywki. Na razie, na szczęście, atakujący USA nie może się wstrzelić.

12:11 Anderson odkupił poprzednie złe przyjęcie - skończył trudną piłkę.

12:10 Kosok ustrzelił zagrywką rywala!

11:10 Dobre przyjęcie, szybka piłka do Bartmana, a ten radzi sobie na razie kapitalnie.

10:10 Na kiwkę Bartmana rywale odpowiadają szybkim rozegraniem na środek siatki i atakiem Andersona.

9:9 Znów mieliśmy kontrę, ale Kurek znów się pomylił. Na razie Bartek ma rozregulowany celownik.

9:8 Bartman radzi sobie na potrójnym bloku!

8:8 I Stanley zablokowany! Kapitalny potrójny blok, a w roli głównej Kurek.

7:8 Bartman skutecznie nabija blok rywali.

6:8 Problemy z przyjęciem i dwie akcje z rzędu padają łupem rywali. Na razie spore problemy ma Kurek (zablokowany tuż przed przerwą techniczną), ale to głównie wina rozegrania na podwójny, potrójny blok.

6:5 Minimalna pomyłka Stanleya z prawego skrzydła.

4:5 Drugi błąd z rzędu Kurka. Tym razem atakował po prostej - przestrzelił.

4:2 As Ruciaka na 4:2, po chwili jednak atak rywali, błąd Kurka i mamy remis.

3:2 Podbijamy atak rywali i wyprowadzamy kontrę, którą atakiem z prawej strony kończy Bartman.

1:1 Po jeden kombinacyjnej akcji na początek - środek Amerykanów, szósta strefa Kurka.

17:06 Za chwilę początek meczu. Polacy w składzie: Żygadło, Kurek, Ignaczak, Bartman, Kosok, Nowakowski, Ruciak. Amerykanie: Millar, Priddy, Anderson, Millar, Lee, Stanley, Suxho.

17:03 Oba zespoły na parkiecie. Odgrywane są hymny narodowe.

Przed meczem:

Lepszego otwarcia Ligi Światowej nowy trener reprezentacji Polski, Andrea Anastasi nie mógł sobie wymarzyć. Prowadzona przez Bartosza Kurka reprezentacja Polski nie dała w Łodzi szans mistrzom olimpijskim, USA. Gra Polaków wyglądała bardzo dobrze, w ataku radził sobie Zbigniew Bartman, w przyjęciu pewnie grał Michał Ruciak... czytaj relację z piątkowego meczu Polska - USA.