Komentarze
Terminarz
Od?wie?
34
Pierwsza partia pozwalała mieć nadzieję na wielkie emocje i zaciętą walkę do ostatniej piłki meczu. Z każdą upływającą minutą przewaga Skry była jednak coraz bardziej wyraźna i okazała. Niemal tradycyjnie najlepszym zawodnikiem Skry był Mariusz Wlazły, który zdobył 12 punktów, w tym ten ostatni, decydujący o wyniku meczu. Skuteczni byli też Stephane Antiga i Bartosz Kurek. W drużynie gospodarzy najbardziej aktywnymi zawodnikami byli Dominik Witczak i Michał Ruciak. Skra nadal ma na koncie jedną porażkę i zdecydowanie prowadzi w tabeli PlusLigi.

14:25 Koniec spotkania! Decydujący punkt atakiem z prawego skrzydła zdobył Mariusz Wlazły!

13:22 Atomowa zagrywka Kurka. Radzą sobie jednak z nią Kędzierzynianie. Punkt atakiem z drugiej linii zdobywa Idi.

9:18 ZAKSA radzi sobie z lekkim serwisem Antigi.

7:16 Przewaga Skry powiększa się. Druga przerwa techniczna w tym secie.

2:7 ZAKSA wygląda jakby nie miała zamiaru już się podnieść.

1:4 Gospodarze podłamani oddają kolejne punkty.

Trzeci set

19:25 Bliźniaczo podobny atak Antigi kończy drugą partię. Piłka po rękach trafia w pole. 2:0 w setach dla Bełchatowa.

19:24 Koniec odracza Jakub Jarosz potężnym atakiem ze skrzydła.

18:24 Znowu Falaska i piłka setowa.

17:23 Dobrze funkcjonuje środek mistrzów Polski. Falaska daje 23 punkt Bełchatowianom.

12:17 Bełchatowianie głównie staraniami Daniela Plińskiego wychodzą na pewne prowadzenie i są na najlepszej drodze do wygrania seta.

10:7 Dominik Wilczak kontynuuje niepowodzenia gospodarzy i atakuje w trybuny.

4:4 Trwa walka na całego. Żaden zespół nie odpuszcza, chociaż jest wyczerpany meczami w pucharach, a stawką spotkania jest bardziej prestiż niż punkty w tabeli.

Drugi set

26:28 Pierwszy set dla gości.

26:27 Blok Falaski i tym razem piłka setowa mistrzów Polski.

26:25 Kiwka Zagumnego i znowu setbol dla Zaksy.

25:24 Zaksa wybroniła dwa setbole i wyszła na prowadzenie po długiej wymianie.

22:24 Piłka setowa Skry Bełchatów.

21:22 Wlazły atakuje tuż przy linii na aut. W następnej akcji rehabilituje się blokiem.

20:20 I jest wyrównania asem serwisowym.

19:20 Prowadzenie Skry topnieje. Kurek zatrzymany z drugiej linii przez Kaźmierczaka.

17:19 Przesunięta krótką wykańcza Wojciech Kaźmierczak.

12:14 Fatalny błąd Mariusza Wlazłego na czystej siatce i punkt za darmo dla ZAKSY.

10:13 Skuteczny atak z drugiej linii Kurka i pojedynczy blok Wlazłego dają dwa punkty z rzędu Bełchatowianom. Czas bierze Krzysztof Stelmach.

9:10 Dobre rozegranie Pawła Zagumnego. Gospodarze nie dają odskoczyć liderom tabeli.

6:8 Błąd odbicia w zespole ZAKSY i blok Plińskiego dają gościom większe prowadzenie przed pierwszą przerwą.

3:4 Przechodząca piłka i prowadzenie Skry.

2:0 Michał Ruciak ze środka z drugiej linii wyprowadza kolegów na dwupunktowe prowadzenie.

Początek spotkania

14:41 Skra Bełchatów walczy o zapewnienie sobie pierwszego miejsca w play-offach. Najprawdopodobniej nikt im już nie zagrozi, gospodarze z Kędzierzyna-Koźla zajmują trzecie miejsce w lidze.

14:39 Jacek Nawrocki poprzednie spotkanie Skry Bełchatów powiedział, że poprzedni mecz jego podopiecznych był ich najlepszym spotkaniem w sezonie. - To przecież pojedynek na szczycie, a konfrontacje między naszymi drużynami zawsze były bardzo prestiżowe.

Mecz powinien się rozpocząć o godzinie 14:45