LM siatkarzy. Skra podzieliła los Jastrzębskiego Węgla. Porażka 1:3

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
35
To nie był dobry dzień dla polskiej siatkówki. Najpierw Jastrzębski Węgiel uległ Unterhaching, a następnie negatywną niespodziankę sprawiła polskim kibicom Skra. Bełchatowska drużyna w tym samym stosunku przegrała z Knack Randstad Roeselare (24:26, 25:23, 23:25, 21:25). To był piąty mecz obu zespołów w Lidze Mistrzów. Jak się okazało, niezbyt dla nas szczęśliwy.
Do kolejnej rundy awansuje drużyna, która wygra dwa mecze. Sety ani punkty nie mają znaczenia, bo przy równej licznie zwycięstw rozgrywany jest dodatkowy, tzw. złoty set (do 15).

IV set

25-21 Koniec meczu. Skra przegrywa.

23-20 Zagrywał Antiga, jednak jego serwis nie sprawił trudności rywalom. Belgowie dwie piłki od meczu.

17-15 Możdżonek łapie rywala na pojedynczym bloku! Zmniejszamy straty!

16-12 Przewaga Belgów na drugiej przerwie technicznej jest wyraźna. Wszystko wskazuje na to, że Skra podzieli los Jastrzębskiego...

5-2 Poprzedni set wyraźnie podciął Skrze skrzydła...

III set

25-23 Skra nie zdołała odrobić już strat. Gospodarze wygrywają trzeciego seta.

22-20 Ważną piłkę wyrzuca w aut Wlazły. Protesty nie przynoszą skutku. Gospodarze wychodzą na dwupunktowe prowadzenie.

13-14 Belgowie nie zdołali wybronić piłki po ataku Wlazłego. Zabrakło niewiele...

9-8 Możdżonek zablokowany przy próbie zagrania krótkiej.

5-6 Dobry atak Winiarskiego z lewego skrzydła. Znalazł lukę w bloku.

II set

23-25 Skra wykorzystuje trzecią piłkę setową i wyrównuje stan pojedynku.

21-23 Z krótkiej skutecznie atakował belgijski środkowy. Przewaga Skry wydaje się być jednak wciąż bezpieczna.

15-17 Skra powiększyła przewagę. Tym razem jednak piłka trafiła w siatkę po zagrywce Wlazłego.

11-13 Punkty atakiem z drugiej linii zdobył Winiarski.

8-10 Falasca zagrał krótką z Możdżonkiem. Skutecznie.

7-8 Prowadzenie Skry od początku drugiego seta. Kilka chwil przed przerwą techniczną wynosiło ono nawet 2-3 punkty.

I set

26-24 W trudnej sytuacji przestrzelił Kurek. Polacy sygnalizowali dotknięcie bloku, jednak nie było o tym mowy. Pierwszy set dla Knack.

24-24 Fantastyczną obroną popisał się Falasca! Akcję z lewego skrzydła kończy Kurek! Skra jest jeszcze w grze.

24-22 Z potrójnym blokiem Skry poradził sobie Tuerlinckx. Następnie po błędzie Antigi gospodarze mają dwie piłki setowe.

22-22 Autowy atak Belgów! Mamy remis! Na zagrywce Falasca.

22-20 Verhanneman zdobywa punkt w ataku. Przewaga nie zmniejsza się.

19-18 Wlazły skutecznie obija blok rywali. Na boisku pojawia się Antiga.

18-16 Belgowie powiększają przewagę. Tym razem ofiarnie w obronie grał Kurek, jednak piłka nie została uratowana.

16-15 Druga przerwa techniczna. Gra toczy się punkt za punkt.

14-13 Przez podwójny blok bełchatowian przebił się Tuerlinckx.

11-10 Szkoda ostatniej akcji. Kurek chciał zbić po ciasnym skosie, jednak piłka zatrzymała się na taśmie.

9-8 Piekielnie mocny atak Bartosza Kurka w trzeci metr. Zmniejszamy straty.

8-6 Na pierwszą przerwę techniczną Belgowie schodzą z dwupunktowym prowadzeniem.

3-4 Prowadzenie Skry. Świetnie z prawego skrzydła atakował Kurek.

Przed meczem:
Skra w składzie: Wlazły, Możdżonek, Winiarski, Falasca, Pliński, Kurek, Zatorski (libero).