Siatkarskie MŚ. Brazylia obezwładniła Włochów i zagra w finale

1 : 3
Komentarze
Od?wie?
51
Obecni mistrzowie świata nie pozostawili złudzeń co do tego, kto jest najlepszy na świecie i oddając tylko jeden set gospodarzom, zwyciężyli 3:1.

Pierwsza część spotkania to karnawał gry Brazylijczyków. Gdyby nie publiczność sprzyjająca Włochom, każde udane zagranie południowoamerykańskich siatkarzy kwitowane by było gromkim "ole".Vissotto, który był najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku (24 punkty), do spółki z Murillo, , co rusz nękał przeciwników kąśliwymi atakami. Pierwszy set zakończyli do 15.

Po wznowieniu gry przez sędziego, na parkiecie niewiele się zmieniło. Mający wielkie ambicje Włosi, co prawda zdobyli więcej punktów (tym razem 22), ale ani przez chwilę nie prowadzili.

Przegrywając 0:2 gospodarze przeszli metamorfozę, Skuteczne ataki Mastreangelo i Feia, który mimo że nie prezentował się dzisiaj najlepiej, to był najlepszym włoskim siatkarzem, pozwolili zdobyć squadra azzura honorowe zwycięstwo.

W ostatniej części spotkania wszystko wróciło do normy. Brazylijczycy nie dali szans Włochom i zwyciężyli 25:17.

W niedzielę o godzinie 21 odbędzie się finał. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo, na Sport.pl ze spotkania między reprezentacjami Brazylii i Kuby.

17:25 Brazylia zwycięża mecz! Niedzielne spotkanie finałowe, powtórką ze spotkania pierwszej rundy. Czy po raz drugi Kubańczykom uda się pokonać najlepszą drużynę świata? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo, na Sport pl, w niedzielę od godziny 21:00.

14:23 Vissotto, który jest dzisiaj zdecydowanie numerem 1 w Brazylii, zdobywa kolejny punkt.

13:22 Brazylijczycy powiększają przewagę. Serwuje Marlon. Fei atakuje na granicy błędu.

10:17Vissotto serwuje. Włosi przyjmują i przebijają na drugą stronę, a ten który zaczynał wymianę, kończy ją skutecznym atakiem.

10:16 Przerwa techniczna.

8:13 Vissotto po skosie. Serwuje Murillo. Vermiglio wywraca się na stronę brazylijską. Powtórka akcji. Kolejne punkty dla Brazylii.

7:9Mastrangelo atakuje prosto w siatkę.

6:7Gospodarze nie dają za wygraną i powoli odrabiają straty.

4:7 Lucas z pierwszej piłki atakuje. Włosi bez szans.

3:6 Vissotto potężnie atakuje, po czym serwuje. Kontratak Włochów zakończony atakiem Feia. Piłka daleko poza polem Brazylijczyków.

III set

25:23 Włosi wygrywają set.

24:23 Alesandro Fei z trudem zdobywa punkt, po czym kieruje się na zagrywkę. Pierwsza piłka setowa dla Włochów. Dante wyciąga z opresji Brazylijczyków.

23:22 Włosi mylą się w niezwykle ważnym momencie i atakują w aut. Czas dla Anastaziego.

19:15 Bliźniaczo podobna akcja. Savani atakiem z drugiej linii, z środka zdobywa kolejny punkt.

18:15 Kolejna przerwa dla Rezende. Po przerwie serwuje Birarelli, prosto w siatkę. Atak Włochów z drugiej linii.

16:13 Czas dla trenera Rezende.

15:13Savani serwuje, prosto w siatkę. Frei trafia w antenkę.

13:11 Renesans gry Włochów. utrzymują przewagę na poziomie 4 punktów

7:5 Murillo uderza w blok. Piłka po rykoszecie wpada w boisko po stronie Brazylii. Przewaga Włochów rośnie.

5:4 Kolejny błąd sędziów. Gospodarze prowadzą z Brazylią.

2:2 Zaczynamy od remisu. Włosi nie dają za wygraną.

II set

22:25 Włosi dzielnie bronią się przed utratą kolejnego seta. Vermiglio serwuje. Marlon starym fortelem rozgrywających myli siatkarzy gospodarzy. Kolejny set dla mistrzów świata.

20:23 Lucas techniczną zagrywką zdobywa 23-cie oczko.

20:22 Dante atomowym uderzeniem z drugiej linii zdobywa kolejny punkt dla reprezentacji Brazylii. Szkoleniowiec Włochów zaniepokojony wynikiem bierze czas.

18:18 Kiwa Vermigilio, znowu remis.

17:18 Skutecznym blokiem Włosi doprowadzają do remisu, ale tym samym odpowiada Brazylia i znowu wychodzi na prowadzenie. Serw Rodrigao.

16:17Murilo zagrywa. Savani atakuje po skosie, piłka odbija się od taśmy i ląduje na aucie. Nie przeszkadza to jednak Włochowi w kłótni z arbitrem.

15:15 Serwis Feia. Rodrigo Santana niezwykle mocnym atakiem zdobywa punkty dla Brazylii i mamy znowu remis.

11:10 Włosi prowadzą po raz pierwszy w tym spotkaniu.

8:8 Bruno serwuje, atak Włochów, kontra Brazylijczyków, zdaniem sędziego piłka nie dotknęła bloku. Vermigilio po palcach blokujących, a tuż po tej udanej akcji as serwisowy Cernica. Włosi odrabiają straty. Czas dla trenera Rezende.

5:8 Pierwsza przerwa techniczna. Prowadzi Brazylia.

4:6 Każdy zdobyty punkt przez Włochów, fetowany jest na miarę zwycięstwa w secie.

1:1 Murilho myli się przy zagrywce i posyła piłkę w aut.

I set

15:25 Kapitalny pojedynczy blok Vissotto. Kontra i Lukas zdobywa punkt na wagę zwycięstwa w I secie.

15:23 Atak z przesuniętej krótkiej Mastrangelo. Kolejny punkt po ataku Feia. Piłka trafia w ręce blokujących. Brak asekuracji powoduje stratę punktu.

12:21 Kapitalna gra Brazylii, przewaga wzrasta do 8 punktów.

12:19Lucas serwuje. Piłka tańczy na siatce, jednak czujni Włosi podbijają. Błąd dotknięcia siatki przez brazylijski blok. Kolejny czas dla włoskiego trenera.

11:16 Na drugą przerwę techniczną Brazylijczycy schodzą z 5 punktowym prowadzeniem.

10:15 Czas dla włoskiego trenera. Po powrocie na boisko Mastangelo przebija się przez brazylijski blok.

9:11 Parodi na zagrywce. Dante kiwa blok plasem. Serwuje Vissotto. Rozgrywają Włosi. Fei przekracza linię trzeciego metra. Punkt dla Brazylii.

7:10 Serwuje Fei. Murillo atakuje z środka, Włosi bez szans.

6:10 Po przerwie Vissotto atakuje po skosie. Pierwsza pomyłka sędziów. Autowy atak gospodarzy uznany za skuteczny.

5:8 Atak Feia i punkt dla Włochów przywitany entuzjastyczną owacją tysięcy włoskich kibiców. Przerwa techniczna.

2:4 Mecz rozpoczęty zagrywką Murillo. Mocne uderzenie Brazylii na początek. Grają bezbłędnie. Dante ścina z środka i zdobywa punkt.

Minuta ciszy poświęcona tragicznie zmarłym w Afganistanie.

Na boisko wybiegają Włosi. Każdy z reprezentantów witany jest na parkiecie ogromną wrzawą kibiców, którzy wypełnili rzymską halę do ostatniego miejsca.

W pierwszym półfinałowym meczu reprezentacja Kuby pokonała po zaciętym meczu Serbów 3:2. Finał odbędzie się w niedzielę o godzinie 21:00.

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że gospodarzom podczas turniejów pomagają mury. Tym razem pomaga im także regulamin. Do tej pory na swojej drodze do finału nie mieli okazji zmierzyć się z drużynami z najwyższej półki. Mecz ten będzie najlepszym sprawdzianem umiejętności dla squadra azzura.