Komentarze
Terminarz
Od?wie?
43
Choć Polacy w każdym secie byli blisko rywali, to jednak Kuba od początku do końca kontrolowała grę. Kiedy trzeba było przyspieszyć, natychamiast odskakiwali na kilka punktów. Polacy nie mieli pomysłu jak rozbić szczelny blok Kuby, częściej tez mylili się w przyjęciu.Straty odrabiali zazwyczaj wtedy, gdy udawało się zdobyć kilka punktów z zagrywki. Serie trzech asów z rzędu miał Ruciak, dobre zagrywki zdarzały się też Możdżonkowi i Gruszce. To było jednak za mało.

Kubańczycy sprawiali wrażenie, jakby skakali wyżej, atakowali mocniej i zagrywali celniej. Przez cały mecz praktycznie nie dokonywali zmian w składzie. Nie do zatrzymania byli Cepeda i Simon. Świetnie pracował blok. A Polacy? Tylko momentami dorastali do poziomu świetnie dysponowanych rywali. Niezła zmianę dał Bartman, dobre momenty miał Ruciak. Nie było jednak zawodnika, który w końcówce mógłby skończyć kilka akcji.

Drugi mecz z Kubą juz w niedzielę o gdoz. 16.30. Jeśli Daniel Castellani wciąż marzy o wyjeździe do Argentyny na finał Ligi Światowej, musi wiele poprawić w grze Polaków.

24:26 Dramatyczna wymiana, atak i piękne obrony z obu stron, ale ostatecznie Kubie udaje się skończyć seta i mecz. Przegryamy 0:3

24:24 Pierwszą piłkę meczową Kuba posyła w aut

23:23 Ruciak jakimś cudem wciska piłkę między ręce blokujących rywali

22:22 Cepeda znów się myli. Wciąż mamy szanse!

20:22 Po błędzie Kuby zdobywamy punkt, ale atak Simona ze środka stawia nas w tym secie w bardzo trudnej sytuacji.

18:20 Polacy się nie poddają. Punkt z zagrywki zdobywa Gruszka

14:17 Znów rośnie przewaga Kuby. Pewność w grze naszych dzisiejszych rywali jest zaskakująca. Kubańczycy sprawiają wrażenie jakby w każdej chwili mogli zdobyć kilka punktow z rzędu i rzostrzygnąć mecz.

14:14 Kuba gra niezwykle swobodnie, Polacy tylko momentami dorastają do ich poziomu. Znów doprowadzamy do remisu.

10:10 Kubańczycy serwują w aut, znów jest remis.

8:9 Kuba natychmiast odrabia straty po przeriwe technicznej. Polacy bezbronii, nie potrafią nawet wyprowadzić składnej akcji

8:5 Gra Polaków wreszcie nabrała płynności. Udało się zablokować, skończyć atak i wymusić błąd. Oby tak dalej!

4:2 As Zbigniewa Bartmana. Polacy po raz pierwszy w tym meczy wychodzą na dwupunktowe prowadzenie.

0:0Trzecia seta zaczynamy bez Pawła Zagumnego. Na rozegraniu Łomacz

W dwóch pierwszych setach Polacy nawet przez chwilę nie potrafili zagrozić doskonale dysponowanym Kubańczykom. Mocna zagrywka, potęzne ataki, szczelny blok - Kuba na razie dominuje na parkiecie, a Polakom każdy punkt przychodzi z wielkim trudem.

22:25 Ruciak zablokowany , koniec seta!

22:24Potęzna zagrywaka Leala, duże problemy Polaków

21:22 Ruciak po raz kolejny dobrze atakuje ze środka. Niezywkle ważny punkt

19:21 Była szansa na wyrówananie, ale Jarosz z trudnej pozycji atakuje w aut

18:19 Dwa punkty z rzędu Polaków, jeszcze nei wszystko stracone

16:18 Ależ błędy Polaków. Najpierw problem w przyjęciu, potem słaby atak Bartmana i blok Kubańczyków.

13:14Wejście Zbigniewa Bartmana nieco poprawiło grę Polaków. Jeszcze jeden punkt.

10:13Znów przestój Polaków. Możemy zapomnieć o prowadzeniu. Trzeb odrabiać straty.

8:7 Kubańczycy nie radzą sobie z zagrywką Możdżonka. Wreszcie wychodzimy na prowadzenie

5:6 Gramy punkt za punkt. Tym razem nie dajemy Kubańczykom zbudować przewagi.

1:1 Czarnowski ze środka, Polska zdobywa swój pierwszy punkt w drugim secie.

21:25Tym razem atak ze środka i koniec seta. Poacy momentami grali naprawdę nieźle, to było za mało. Kubańczycy wykorzystują przestoje i seryjne błędy w grze naszego zespołu i pewnie wygrywają.

21:24 Jeszcze się bronimy. Atak Kurka

19:24Błąd za błędem Polaków. Nie możemy przyjąć zagrywki rywali. Wygranie tego seta jest już prawie niemożliwe

18:20 Długo się z remisu nie cieszyliśmy. Kuba kapitalnie atakuje

17:17 Kubańczycy zaczynają sie mylić! Podujne odbicie Hierrezuelo i wreszcie remis.

15:16Znów as Ruciaka!

14:16 Wreszcie! Kapitalne zagrywki Ruciaka! Dzięki asom seriwsowym niwelujemy straty. Kuba bierze czas

11:16 Piekielnie trudno odrobić straty. Kubańczycy w swoim stylu atakują z wysokiego pułapu i mają dużą skuteczność

9:13 Bardzo dobrze pracuje kubański blok. Polacy przedzierają się z trudem. Tym razem udało się Gruszce.

7:10 Zdobywamy punkt przy swojej zagrywce. Kurek przedziera się przez blok.

5:9Blok zatrzymuje najpierw Kurka, a potem Gruszkę. Przewaga Kuby rośnie

5:8 Znów skuteczny atak Kuby. Na pierwsza przerwę techniczą schodzimy wyraźnie przegrywając

5:7 Teraz gra punkt za punkt. Skuteczna akcja Polaków, po błędzie kubańskiego bloku - dotknięcie siatki.

3:5 Wreszcie ciekawa akcja Polaków. Ze środka kończy Patryk Czarnowski

1:4 Rośnie przewaga rywali. Bartosz Kurek atakuje w antenkę

0:2 Świetny początek Kuby. Najpiwer ze środka kończy Simon, a za chwilę Bartosza Kurka blokuje Leal

Przed meczem: Na razie liderami są Niemcy, którzy mają punkt przewagi nad Kubą i cztery nad Polakami. Ale podopieczni Raula Lozano rozegrali dwa mecze więcej, a w ostatniej serii przyjadą do Katowic. Jeśli więc nasza drużyna wygra cztery ostatnie mecze, pojedzie na finał Ligi Światowej do Argentyny. Tyle tylko, że od tej edycji zmieniono zasady punktacji, dlatego dwie wygrane po 3:2 nic nam nie dadzą, bo wtedy zdobędziemy cztery punkty, a nasi rywale dwa. A w ostatniej serii Kubańczycy zmierzą się z najsłabszą w grupie Argentyną, więc trudno przypuszczać, żeby nie odnieśli dwóch zwycięstw. Potrzeba więc wyników 3:0 lub 3:1.