Liga Światowa. Łatwa porażka Polaków z Niemcami

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
65
Po sobotniej porażce 1:3, Daniel Castellani nie zmienił wyjściowego składu. Po raz kolejny zaufał dwójce "bombardierów": Gruszce i Kurkowi, których w ataku miał asekurować Ruciak. Z całej trójki wysoki poziom skuteczności ataku utrzymywał jedynie Gruszka, ale z biegiem czasu i on wyraźnie spuścił z tonu.

Niemcy praktycznie powielili sobotni wariant taktyczny, który polegał na "rozrzucaniu" piłek na skrzydła do Kromma i Grozera. Obaj nie zawiedli. Kromm raz po raz niepokoił naszych siatkarzy atakami z drugiej linii, Grozer zaś po raz kolejny potwierdził szeroki wachlarz umiejętności w ataku.

Głównym grzechem naszych zawodników było popełnianie błędów własnych - mnóstwo zepsutych serwisów oraz kiepskie przyjęcie piłki ułatwiały naszym rywalom grę.

Kolejny dwumecz ekipa Castellaniego rozegra z Argentyną. Będą to kluczowe spotkania w kwestii awansu do głównego finału Ligi Światowej. Przy fantastycznie dysponowanej reprezentacji Kuby, od początku wydawało się, że batalię o najważniejszą część cyklu Polacy stoczą właśnie z Niemcami i Argentyną. Z zachodnim sąsiadem przegraliśmy pierwsze dwie bitwy, dlatego nie ma już miejsca na kolejne wpadki.

- Robimy zbyt dużo błędów w ataku, a w końcówce psujemy zbyt wiele serwisów, nie wywieramy presji na rywalach. Nasz system gry praktycznie nie istnieje - powiedział po meczu Łukasz Żygadło

25:17 Grozer w kapitalny sposób kończy mecz. Czysta siatka, potężne uderzenie i koniec meczu

24:17 Schwarz kończy atak. Piłka meczowa dla Niemiec

23:17 Mika wygrał walkę na siatce. Dwa punkty z rzędu dla Polski

22:15 Efektowny atak Czarnowskiego z krótkiej przynosi 15. punkt

22:14 Jarosz po raz kolejny psuje swój serwis. Polacy popełniają zbyt dużo błędów

21:14 Bardzo ładny atak Bartmana, który obija blok rywala.

20:12 Atak Kurka w taśmę. Polacy nie mają już chęci do kontynuowania gry...

19:11 Po raz kolejny Kromm atakuje z szóstej strefy. Polacy bezradni

18:11 Od kilku minut trwa walka punkt za punkt. Z takiego obrotu sprawy zadowoleni mogą być tylko Niemcy

16:10 Skuteczna kiwka Łukasza Żygadły. Rozgrywający Polski postanowił urozmaicić ataki naszej drużyny

16:9 Fantastyczny atak Grozera z drugiej linii. Niemcy z siedmiopunktową przewagą schodzą na przerwę techniczną

14:8 Aut po serwisie Jarosza. Niestety ten mecz zbliża się chyba do końca...

13:7 Kolejny dobry atak Kromma. Wcześniej Polacy cztery razy próbowali przebić się przez blok rywala - bez rezultatu...

11:6 Efektowny blok na Jaroszu. Niestety przewaga rywala rośnie

10:6 Kromm bombarduje Polaków z drugiej linii. Jak dotąd trudno nam zatrzymać rosłego przyjmującego

9:6 Kapitalny atak Jakuba Jarosza daje nam szósty punkt. Czas na odrabianie strat!

8:5 Dwa punkty z rzędu ekipy Lozano. Niemcy schodzą na pierwszą przerwę techniczną z trzypunktową przewagą

6:5 Wyśmienity atak Kurka z szóstej strefy. Siatkarze Niemiec stali jak wryci i patrzyli jak młody przyjmujący reprezentacji "przybija gwoździa" w czwarty metr

3:3 Nawet Grozer czasam się myli. Uderzył w aut

2:2 Zaczynamy trzeci set. Na zagrywce Jarosz

II set

30:28 Koniec seta! Kończy, jakby że inaczej, Georg Grozer!

28:28 Ależ końcówka meczu! Polacy nie dają za wygraną, na zagrywce Możdzonek

26:26 Sporo niedokładności i nerwowości po obu stronach

24:24 Jakimś cudem Jarosz przebił się przez potrójny blok Niemców

23:21 Świetny moment w meczu Schwarza. Ataki z drugiej linii nie do zatrzymania dla polskich blokujących.

21:20 Gunthor zablokował Gruszkę. Czas dla Polaków

18:20 Trzeci z rzędu blok Polaków! Tym razem Bartman

17:16 Coś nieprawdopodobnego w obronie zrobiłe Tille. Piłka, wydawałoby się niemożliwa do podbicia - a jednak sięgnął ją niemiecki libero. Później jego koledzy zagrali blokiem i Polacy mogli patrzeć na cieszących się rywali z niedowierzaniem.

16:15 Kromm kończy atak Niemców. Przerwa techniczna. Nie za wiele zmienia się w grze Polaków, mimo że na parkiecie pojawiają się nowe twarze (Jarosz, Bartman)

14:11 Bartman próbował lewego skrzydła. Minął blok, a piłka...boisko. Atak w aut.

10:8 Jarosz mija podwójny blok Niemców po prostej.

8:5 Na parkiecie pojawił się Jarosz, jednak nie wniósł nowej jakości do gry Polaków. Na przerwę techniczną schodzimy przegrywając. Nie mamy pomysłu na Niemców.

7:5 As serwisowy Jarosza. Zaczynamy odrabiać straty

7:4 Niesamowite obrony Niemców - na nasze szczęście dotykają siatki.

6:2 Jarosz złapany na pojednyczym bloku

4:2 Atakuje Grozer, piłka zwalnia na polskim bloku, podija ją Gruszka. Walka przy siatce - Kurek przepycha piłkę, jednak minimalnie w aut

1:2 Czarnowski kończy krótką. Niemcy nie zdążyli z blokiem

I set

28:26 Koniec seta! Wyrównana gra. Niemcy postawili od początku meczu twarde warunki, nieźle, ale chyba nie tak dobrze jak wczoraj spisuje się Grozer. Polakom brakuje pewności w atakach, czasami trochę boiskowego sprytu. Najlepszy w drużynie Castalleniego jak na razie Gruszka.

27:26 Ależ szansa polskich siatkarzy. Bartosz Kurek mógł wyprowadzić nas na prowadzenie i w tak ważnym momencie pomylił się. Uderzył w aut.

24:23 Czarnowski serwuje w aut

23:22 Mieliśmy piłkę w górze, Gruszka jakoś minął potrójny blok, uderzył jednak w aut

22:22 Kurek jakimś cudem przebija się przez blok. Emocje w końcówce

21:19 Świetny blok Kurka!

20:19 Szczęście Polaków. Autowy atak Gruszki, jednak na linii piłki stanął jeden z Niemców.

20:18 Kontra Niemców i spryt Grozera. Rywale uciekają nam na dwa punkty. Czas dla Polaków

17:17 Łomacz świetnie wymanewrował niemiecki blok. Gruszka na pustej siatce bez trudu zdobywa punkt

16:15. Druga przerwa techniczna. Grę Niemców znów ciągnie Grozer. Może w nieco mniejszym stopniu niż wczoraj. Świetnie na zagrywce spisuje się Kromm. Co do Polaków - popełniamy sporo błędów w ataku. Trzeba to poprawić.

13:12 Grozer pokazuje, że wczorajszy mecz nie był przypadkowy. Atakuje ponad naszym podwójnym blokiem

11:12 Serwował Możdzonek. Lekko, technicznie. Błąd w przyjęciu Niemców i mogliśmy skończyć mocnym zbiciem. Niemcy jakimś cudem uratowali i zaatakowali, jednak dobry blok Polaków.

10:9 Trzeba przyznać, że Gunthor świetnie zagrywa. Techniczne podania niemieckiego siatkarza sprawiają sporo problemów Polakom. To samo blok- świetnie ustawiany. Tym razem Gruszka obił ręcę Niemców, piłka na aucie. Punkt dla nas

8:7. Pierwsza przerwa techniczna Polacy świetnie rozpoęczeli mecz, później jednak pojawiły się kłopoty. Po początku widać jednak, że możemy grać skutecznie i wyprzedzać zagrania rywali.

7:7 Dobre przyjęcie, świetna wystawa i potężne uderzenie Kurka z drugiej linii. Siatka wyczyszczona, Niemcy bez szans

7:6 Nie umiemy skończyć ataków. Gruszka zablokowany

5:6 Szcześliwy punkt dla Niemców. Krótka przesunięta, którą Kromm wprawdzie sięga, ale koniuszkami palców.

3:5 Kromm bardzo mocno zagrywał. Na nasze szczęście za drugim razem pomylił się.

1:4 Rozpędzamy się! Grozer zablokowany i zdobywamy czwarty punkt.

0:3 Atakujący Niemiec myli się i posyła piłkę w aut

0:1 Dobra zagrywka, piłka wraca na naszą stronę. Atak Kurka - blok - aut! Po chwili znów dobry sewis, analogiczna sytuacja i atak kończy Gruszka.

0:0 Zaczynamy! Mecz serwisem rozpoczyna Ruciak.

Początek meczu za kilka chwil. Hymny już zostały odegrane.

Przed meczem

Nie tak wyobrażali sobie polscy siatkarze inaugurację Ligi Światowej. Porażka z Niemcami 1:3 (25:23; 18:25; 22:25; 24:26) była dużym zaskoczeniem.

Prowadzona przez Raula Lozano siatkarska reprezentacja Niemiec była drużyną zdecydowanie lepszą. Polacy nie potrafili znaleźć recepty na dobrze grających gospodarzy. Szczególnie szwankowały elementy przyjęcia piłki oraz bloku.

Pierwsze skrzypce w ekipie Niemiec grał atakujący Georg Grozer, który od przyszłego sezonu będzie bronił barw Resovii Rzeszów. Urodzony na Węgrzech Grozer kończył niemal wszystkie piłki - popisywał się efektownymi kiwnięciami, w jego repertuarze nie brakowało również potężnych uderzeń z drugiej linii.