Liga Mistrzyń. Scavolini Pesaro Skowrońskiej bliżej Final Four

2 : 3
Komentarze
Od?wie?
55
Siatkówkę na światowym poziomie pokazały nam siatkarki Volley Bergamo i Scavolini Pesaro w pierwszym meczu II rundy play-off siatkarkiej Ligi Mistrzyń. Rok temu dokładnie w tej samej fazie rozgrywek lepsze okazały się siatkarki Bergamo, po czwartkowym spotkaniu bliżej awansu do Final Four są zawodniczki Scavolini.

Świetnie zaprezentowała się Katarzyna Skowrońska, która w końcówce spotkania nie myliła się w atakach i to na nią głównie zagrywała Francesca Ferretti. Myliła się za to liderka Bergamo Francesca Piccinini. Włoszka tak samo jak jej zespół świetnie weszła w mecz i przez długo wydawało się, że nic jej nie zatrzyma. Później jednak siatkarki Bergamo zaczęły popełniać błędy, które sprawiły, że nie poradziły sobie z perfekcyjnie grającymi w końcówce zawodniczkami Pesaro.

Mecz rewanżowy 11.03.2010 o godzinie 20.30.

Tak relacjonowaliśmy na żywo

Tie-break

13:15Koniec! Pichinnini w aut

11:13 Skowrońska już od jakiejś chwili na zagrywce. Pichinnini fatalnie przestrzeliła.

7:8 Bomba Ortolani, później równie dobra odpowiedź Skowrońskiej

6:6 Dobry atak Usic po prostej. Feretti zagrała na lewe skrzydło, bo zauważyła, że tam blok jest niższy

5:3 Błąd rozgrywającej Scavolini - wyrzuca piłkę na siatkę.

1:1 Dwa pierwsze punkty zdobyte blokami. Obie drużyny czujne

IV set

18:25 Jest! Czas na tie-break

18:22 Skowrońska bierze ciężar na siebie. Rozgrywająca gra na nią, a Polka wspaniale kończy. Będzie tie-break

16:19 Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Bergamo popełnia błędy seriami, trener wpuszcza na boisko rezerwowe. Nic to nie zmienia.

13:8 Krótka z obejścia Arrighetti. Cudo. Rywalki nawet nie drgnęły

9:4 Wszystko wraca do normy. Bergamo uspokoiło grę i pokazuje, że dziś jest drużyną lepszą.

3:2 Skowrońska atakuje z krótkiej w aut.

Gramy!

III set

26:24 Del Core blokuje atak siatkarek Scavolini i wykorzystuje trzecią piłkę setową dla swojego zespołu. Jest bohaterką tego seta, bo wcześniej jej kilka dobrych zagrań doprowadziło do remisu, a następnie dało prowadzenie

19:20 Zapowiada się emocjonująca końcówka. Bergamo wróciło do dobrej gry, ale Scavoilini nie zamierza odpuścić.

13:16 II przerwa techniczna. Obraz gry uległ zmianie, teraz to Scavolini gra pewniej

11:14 Scavolini coraz bardziej swobodne i pewne. Siatkarki Bergamo co krok sobie przeszkadzają.

10:8 Pokaz siły - Piccinini łapie Costagrande na pojedynczym bloku.

8:7 Sytuacyjna piłka - Piccinini kiwa z drugiej linii

5:6 Skowrońska z drugiej linii. Siatka pusta, atak pod dziewiąty metr i uśmiech na twarzy naszej siatkarki

0:1 Piccinini rozpoczyna zagrywką III set. Zagrywka słaba, piłka wprawdzie wraca na stronę Bergamo, ale atak Rosseti, która pojawiła się na parkiecie, pod taśmę.

II set

25:27Set dla Scavolini! To co wydawało się nierealne jeszcze kilka minut temu, okazało się prawdą. Bergamo nie wytrzymało końcówki. Mecz zaczyna się od nowa.

25:26 Setbol dla Scavolini! Znów punkt Usic

25:25 Gra nerwów. Usic przedarła się jakoś przez podwójny blok.

24:24 Aut! Del Core nie wytrzymuje. Remis!

24:23 Scavolini ratuje dwie piłki setowe

23:19 Skowrońska atakuje z obejścia. Punkt jest, ale nic nie wskazuje na to, by Bergamo mogło przegrać seta.

21:17 Costagrande udanie ze skrzydła

18:16 Brawo Skowrońska! Polka złapała na pojedynczym bloku pewną siebie Piccinini. Włoszka aż uklękła z wrażenia.

18:13 Przy tak grających siatkarkach Bergamo drużyna Scavolini musiałaby grać bezbłędnie. Błędy jednak popełniają: najpierw Usic, a teraz Skowrońska, która zaatakowała z niewygodnej pozycji, chyba bardziej ze złością niż z przekonaniem.

15:11Skowrońska udanie z drugiej linii.

13:9 Skowrońska była na zagrywce. Polka podała piłkę technicznie, tuż za siatkę. Bergamo nie miało problemów z przyjęciem i Furst zaatakowała z obejścia. Nie miała problemów na pustej siatce. Skowrońska po tej akcji tylko westchnęła.

11:8 Chyba pierwszy raz w meczu Piccinini zablokowana.

8:6 Po przerwie udany atak z prawego skrzydła Skowrońskiej. Piłka po obronie siatkarki Bergamo ląduje na trybunach.

7:5 Bergamo gra na luzie. Scavolini mało broni

2:1 Ładna wymiana na początek seta, zakończona plasem i uśmiechem Piccinini.

Gramy!

I set

25:20 Piccini kończy seta. Niby piłka za bardzo na siatkę, ale Włoszce i tak udało się zdobyć punkt. 1:0 dla Bergamo Scavolini niby gra dobrze, niby nie popełnia seriami błędów, ale jest gorsze od rywalek, które miały świetną serię na zagrywce i są minimalnie lepsze w obronie.

23:18 Skowrońska szczęśliwie przedziera się z drugiej linii.

20:16 Arrighetti łapie Skowrońską na pojedynczym bloku. Bergamo ucieka

15:13 Kapitalny atak Piccinini. Włoszka zmieściła piłkę pomiędzy skaczącymi do bloku rywalkami. Błyskawica w nadgarstku

14:12 Sześć punktów z rzędu dla Bergamo. Na zagrywce nadal niesamowita Arrighetti.

12:12 Bergamo miało już trzy punkty straty, ale dwie dobre zagrywki Arrighetti sprawiły, że Scavolini ma problem.

7:8 Wyrównany mecz, na razie trudno wskazać kto ma większe szanse. Skowrońska od początku radzi sobie nieźle. Obserwujemy mało żeńskiej siatkówki - panie grają bardzo siłowo.

5:6 Ależ obrony z obu stron! Górą siatkarki Scavolini, w ostatniej chwili blok postawić próbowała Piccinini, ale nie udało się.

1:1Dobry atak Skowrońskiej po prostej

1:0 Zaczynamy!

Przed rokiem kibice byli świadkami identycznego spotkania, które odbyło się w tej samej fazie rozgrywek. W pierwszym meczu lepsze były siatkarki Bergamo, które zwyciężyły 3:1. W rewanżu to zespół Skowrońskiej pokonał rywalki 3:1 i o dwumeczu zdecydować miał 'złoty set'. Wygrało go Bergamo 15:11 i to ono awansowało do Final Four, by później sięgnąć po tytuł. Jak będzie dziś?