Polska - Niemcy. Polscy siatkarze wygrali pierwszy mecz w 2020 roku [ZAPIS RELACJI]

• środa, 22 lipca 2020
  • Polska - Niemcy 15:10 (w setach 3:2) - Weber zagrywa w aut, koniec! Polska wygrała swój pierwszy mecz w 2020 roku!

• Polska - Niemcy 14:10 (w setach 2:2) - Serwuje Kurek, piła meczowa. Serwis świetny, ale Niemcy się obronili.

• Polska - Niemcy 13:9 (w setach 2:2) - Nadepnął na linię serwując Brehme.

• Polska - Niemcy 12:9 (w setach 2:2) - Błąd Leona w przyjęciu i as serwisowy Brehme.

• Polska - Niemcy 12:8 (w setach 2:2) - Weber wrócił na parkiet i znowu ożywił grę Niemców.

• Polska - Niemcy 11:6 (w setach 2:2) - Huber obił blok na środku, Niemcy nie zdołali skontrować.

• Polska - Niemcy 9:5 (w setach 2:2) - Niezbyt czysto, ale trafił w boisko Leon. Głęboko odetchnął.

• Polska - Niemcy 8:4 (w setach 2:2) - Kłos nie dał się nabrać na kiwkę i zdobył kolejny punkt.

• Polska - Niemcy 7:3 (w setach 2:2) - Po skosie Bednorz, oczywiście skutecznie. Świetny mecz naszego przyjmującego.

• Polska - Niemcy 6:2 (w setach 2:2) - Potężny atak ze środka Kłosa. Idzie po wygraną.

• Polska - Niemcy 5:2 (w setach 2:2) - Pogubili się Niemcy w ataku, punkt dla nas. Trener Niemców pokręcił tylko głową.

• Polska - Niemcy 3:2 (w setach 2:2) - Kłos punktuje blokiem.

• Polska - Niemcy 2:2 (w setach 2:2) - Bednorz obija blok na lewym skrzydle i zdobywa punkt.

• Polska - Niemcy 1:2 (w setach 2:2) - Kurek odbił się od pojedynczego bloku Fromma. Niemcy z punktem.

• ZACZYNAMY PIĄTEGO SETA!

• Polska - Niemcy 25:22 (w setach 2:2) - As serwisowy Bednorza kończy seta. Będzie tie-break!

• Polska - Niemcy 23:21 (w setach 1:2) - Weber zepsuł zagrywkę.

• Polska - Niemcy 21:20 (w setach 1:2) - Bohme blokuje Hubera, punktowy blok.

• Polska - Niemcy 21:18 (w setach 1:2) - Bednorz posłał ze środka bombę po bloku. Mamy trzy "oczka" przewagi.

• Polska - Niemcy 19:15 (w setach 1:2) - Reichert w aut. Uciekamy Niemcom, szykuje się tie-break.

• Polska - Niemcy 16:14 (w setach 1:2) - Kurek minął podwójny blok. Z rotacją posłana ta piłka po skosie.

• Polska - Niemcy 15:13 (w setach 1:2) - I znowu Weber w roli głównej. Lideruje teraz w ofensywnej grze Niemców.

• Polska - Niemcy 14:12 (w setach 1:2) - Atakuje Weber z prawego skrzydła, Polacy bronią, odpowiada Leon, ale nie zmieścił piłki w boisku.

• Polska - Niemcy 14:11 (w setach 1:2) - As Webera.

• Polska - Niemcy 13:8 (w setach 1:2) - Dobre przyjęcie zagrywki Leona przez Niemców, atak naszych rywali ze środka i punkt dla nich.

• Polska - Niemcy 10:5 (w setach 1:2) - Niemcy mają ogromne problemy z przyjęciem naszej zagrywki.

• Polska - Niemcy 9:4 (w setach 1:2) - Seria punktów dla biało-czerwonych.

• Polska - Niemcy 5:3 (w setach 1:2) - Fromm odpowiada punktem z zagrywki.

• Polska - Niemcy 5:2 (w setach 1:2) - Zaczynamy czwartego seta tak jak trzeciego - z wysokiego "C". Kolejny as serwisowy Kurka.

• ZACZYNAMY CZWARTEGO SETA!

• Polska - Niemcy 25:17 (w setach 1:2) - Plas Leona na środek, pewne zwycięstwo Polaków w drugim secie.

• Polska - Niemcy 23:15 (w setach 0:2) - As Kłosa.

• Polska - Niemcy 20:15 (w setach 0:2) - Raz jeszcze Leon z lewego skrzydła i ponownie po skosie, ponownie skutecznie.

• Polska - Niemcy 19:12 (w setach 0:2) - Po skosie Leon z lewej strony. Niemcy bezradni.

• Polska - Niemcy 18:12 (w setach 0:2) - Pewnie zmierzamy po wygraną w trzecim secie.

• Polska - Niemcy 16:10 (w setach 0:2) - Punktowa zagrywka Kurka.

• Polska - Niemcy 15:10 (w setach 0:2) - Zadziałał nasz podwójny blok na prawym skrzydle. Punkcik dla biało-czerwonych.

• Polska - Niemcy 14:10 (w setach 0:2) - Niemcy zrobili zmiany, m.in. na pozycji libero, i od razu widać poprawę w ich grze.

• Polska - Niemcy 12:6 (w setach 0:2) - Fatalnie wystawił Hirsch, ale mimo wszystko Niemcy zdobywają punkt.

• Polska - Niemcy 11:4 (w setach 0:2) - Huber z drugiej linii nie zostawia Niemcom szans. W końcu duża skuteczność polskiego ataku.

• Polska - Niemcy 9:3 (w setach 0:2) - Punktowy blok Leona. Gromimy w tym secie.

• Polska - Niemcy 7:3 (w setach 0:2) - Leon po skosie. Dobra kontra!

• Polska - Niemcy 5:3 (w setach 0:2) - Karlitzek serwuje w siatkę.

• Polska - Niemcy 2:2 (w setach 0:2) - Zmiany w składach. Biało-czerwoni trzecią partię zaczynają w zestawieniu: Kurek, Kłos, Bednorz, Leon, Huber, Łomacz i Zatorski.

• ZACZYNAMY TRZECIEGO SETA!

• Polska - Niemcy 23:25 (w setach 0:2) - Drugi set również dla Niemców. Gra biało-czerwonych nieco się poprawiła, ale to i tak okazało się niewystarczające, żeby wygrać seta.

• Polska - Niemcy 23:24 (w setach 0:1) - Karlitzek zatrzymany przez blok na lewej stronie. Rychło w czas!

• Polska - Niemcy 22:24 (w setach 0:1) - Drzyzga w aut. Piłka setowa dla Niemców.

• Polska - Niemcy 21:22 (w setach 0:1) - Schott minął potrójny blok, dali się zaskoczyć Polacy.

• Polska - Niemcy 20:21 (w setach 0:1) - Hirsch kończy atak Niemców z prawego skrzydła.

• Polska - Niemcy 19:19 (w setach 0:1) - Ale myli się też na zagrywce Muzaj. Remis.

• Polska - Niemcy 19:18 (w setach 0:1) - Hirsch z serwisu w siatkę. Uff.

• Polska - Niemcy 17:17 (w setach 0:1) - W pierwszym secie Polacy mieli problemy z Hirschem, w drugiej partii mają z Karlitzkiem.

• Polska - Niemcy 17:16 (w setach 0:1) - Punktowa zagrywka Kwolka.

• Polska - Niemcy 15:15 (w setach 0:1) - Niemcy dotknęli siatki przy bloku. Początkowo arbiter tego nie dostrzegł, ale po protestach naszych siatkarzy w końcu przyznał punkt biało-czerwonym.

• Polska - Niemcy 14:14 (w setach 0:1) - Krage skutecznie z krótkiej, spóźnił się nasz blok.

• Polska - Niemcy 13:13 (w setach 0:1) - Te petardy Karlitzka ze środka będą się naszym zawodnikom śniły po nocach.

• Polska - Niemcy 11:11 (w setach 0:1) - Schott z drugiej linii obił blok, a piłka pofrunęła w trybuny.

• Polska - Niemcy 10:10 (w setach 0:1) - Aj, szkoda. Świetne przyjęcie, ale zepsuł ten atak Muzaj na prawym skrzydle. Niepotrzebna kiwka i Niemcy punktują blokiem.

• Polska - Niemcy 10:8 (w setach 0:1) - Atak Kwolka ze środka idealnie w linię końcową.

• Polska - Niemcy 8:7 (w setach 0:1) - Karlitzek z drugiej linii, i punkt! Ależ bomba!

• Polska - Niemcy 7:6 (w setach 0:1) - Autowa zagrywka Hubera.

• Polska - Niemcy 6:4 (w setach 0:1) - Pierwszy punkt Polaków w tym meczu bezpośrednio z zagrywki. Dobry serwis Fornala.

• Polska - Niemcy 5:4 (w setach 0:1) - Schott atakuje po skosie, ale dobrze ustawił się nasz blok. Punkt.

• Polska - Niemcy 4:4 (w setach 0:1) - Błąd w przyjęciu niemieckiego libero.

• Polska - Niemcy 3:3 (w setach 0:1) - Muzaj serwuje, niestety w aut.

• Polska - Niemcy 2:1 (w setach 0:1) - Świetna kiwka Fornala!

• ZACZYNAMY DRUGIEGO SETA!

• Polska - Niemcy 18:25 - Pierwszy set dla Niemców. To, co rzuca się w oczy, to przede wszystkim znacznie większa skuteczność naszych rywali w bloku i kontrach. Te dwa aspekty biało-czerwoni muszą poprawić.

• Polska - Niemcy 18:24 - Obroniliśmy pierwsza piłkę setową.

• Polska - Niemcy 17:23 - Przesunięta krótka i punktuje Huber.

• Polska - Niemcy 16:22 - Złą passę Polaków przełamał Fornal.

• Polska - Niemcy 15:22 - Zatrzymani Polacy na prawym skrzydle przez blok.

• Polska - Niemcy 15:21 - As serwisowy Schotta.

• Polska - Niemcy 15:19 - No w końcu! Zdobyliśmy punkt blokiem. Chyba pierwszy raz w tym meczu.

• Polska - Niemcy 14:19 - Coraz bardziej okazała przewaga Niemców.

• Polska - Niemcy 14:18 - Hirsch potężnie z prawej strony, znowu nie udało się go zatrzymać blokiem. W następnej akcji nasi zawodnicy posyłają za to piłkę w aut.

• Polska - Niemcy 12:15 - Dobre rozegranie Polaków i skutecznie wykończona akcja z lewego skrzydła.

• Polska - Niemcy 11:15 - Krick z krótkiej. Nie zdołali tego przyjąć biało-czerwoni.

• Polska - Niemcy 10:13 - "Nadział" się Huber na Kricka. Niemiecki środkowy daje blokiem punkcik swojej drużynie.

• Polska - Niemcy 10:12 - Nareszcie nasza odpowiedź. Mocny atak Hubera ze środka.

• Polska - Niemcy 9:12 - Nie do zatrzymania Hirsch. Tym razem skutecznie po skosie.

• Polska - Niemcy 9:11 - Hirsch obił nasz blok i pozwolił znowu Niemcom uciec na dwa "oczka".

• Polska - Niemcy 9:10 - Fornal przedarł się przez potrójny blok! Brawo.

• Polska - Niemcy 8:8 - Gonimy. Fornal ładnie uderzył ze środka i zdobył punkt. Po chwili Polacy zdobyli kolejny, bo Schott nie trafił w boisko.

• Polska - Niemcy 5:7 - Bomba Hirscha z drugiej linii, bez szans Polacy.

• Polska - Niemcy 5:6 - Źle przyjęli nasi zagrywkę, ale wybrnęli. Skuteczna kiwka Muzaja.

• Polska - Niemcy 2:4 - Seria błędów naszych siatkarzy. Fornal w aut, potem w boisko nie trafia także Muzaj.

• Polska - Niemcy 2:1 - Atak ze środka Polaków, trafia Huber.

• Polska - Niemcy 1:1 - Atak Niemców z krótkiej, działa nasz blok. Jeszcze jedna próba naszych rywali, tym razem skuteczna.

• GRAMY!

• Za chwilę początek meczu. Czas na hymny.

• Reprezentacja Polski ostatni mecz międzynarodowy rozegrała w połowie października z Iranem w ramach Pucharu Świata. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:0. Drużyna narodowa Niemiec z kolei swoje pierwsze spotkanie w 2020 roku rozegrała w styczniu. Były to mecze kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w Tokio, które zostały przełożone na rok 2021.

• - Na pewno każdy pogra. Mniej czy więcej, ale z pewnością nikt nie zagra spotkań od deski do deski. Też nie po to wszyscy trenujemy, aby ktoś oglądał mecze spoza kwadratu. Każdy zagra w miarę po równo, ale w jakich ustawieniach i jakich składach, to się przekonamy - powiedział przed meczem z Niemcami Fabian Drzyzga.

• Pierwszym sprawdzianem reprezentantów będzie towarzyski dwumecz z reprezentacją Niemiec. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę o godz. 20:30, drugie natomiast w czwartek o godz. 18:00. Oba spotkania zostaną rozegrane w hali CSR w Zielonej Górze.

• Przygotowania do meczów towarzyskich rozpoczęto od dwóch zgrupowań w Spale, które nieszczęśliwie skończyły się dla Mateusza Bieńka, który doznał urazy rzepki w kolanie. W miejsce kontuzjowanego środkowego wskoczyli Norbert Huber i Jan Nowakowski. Finalnie zgrupowanie zakończyło dwudziestu siatkarzy reprezentacji Polski

• Wracają siatkarskie emocje! W środowy wieczór reprezentacja Polski rozegra pierwsze w 2020 roku sparingowe spotkanie z Niemcami. Zespół Vitala Heynena powróci do gry po ponad dziewięciu miesiącach przerwy.