Polacy wywalczyli awans na igrzyska w Tokio. Wygraliśmy ze Słowenią [ZAPIS RELACJI]

3 : 1
Terminarz

• niedziela, 11 sierpnia 2019
  • PILNE

4. set

25:21

Wystarczyła jedna, bo Słoweńcy serwują w siatkę. WYGRYWAMY 3:1, JEDZIEMY NA IGRZYSKA W TOKIO, BRAWO!

• PILNE

4. set

24:21

Autowy atak Kłosa. Mamy jeszcze trzy piłki setowe.

• 4. set

24:19

Kwolek po bloku i mamy piłkę meczową!

• 4. set

23:17

Słoweńcy zagrywają w aut. Jesteśmy dwa punkty od kolejnego zwycięstwa.

19:14

Dobrze gramy pojedynczym blokiem! Brawo Kwolek! A w powtórzonej akcji też zdobywamy punkt, bo Słoweńcy serwują w aut.

• 4. set

17:14

A jednak nie było błędu, akcja zostaje powtórzona.

• 4. set

18:14

Słoweńcy wpadają w siatkę.

• 4. set

17:13

Konarski i Bieniek stawiają blok na skrzydle!

• 4. set

16:12

Słoweńcy mylą się na zagrywce. Druga przerwa techniczna.

• 4. set

15:11

Kłos i Konarski - podwójny blok daje nam kolejny punkt. Brawo!

• 4. set

14:11

Dobry atak Konarskiego, mamy trzy punkty przewagi! Czas dla Słoweńców.

• 4. set

12:11

Skuteczny atak Kwolka po bloku.

• 4. set

11:10

Szalpuk dobrze, mocno - atak z drugiej linii.

7:8

Konarski ze skrzydła - między podwójnym blokiem.

• 4. set

6:8

Szalpuk zablokowany. I przegrywamy na pierwszej przerwie technicznej w IV secie.

• 4. set

5:6

Świetny atak Kłosa ze środka!

• 4. set

3:5

Przerwa podziałała, bo najpierw Słoweńcy mylą się na zagrywce, a później blokiem punktuje Kłos. Odrabiamy!

• 4. set

1:5

Jeszcze raz rywale obijają nasze ręce w naszym bloku. Heynen prosi o czas.

• 4. set

1:4

Cebulj pewnie obija nasz blok.

• 4. set

1:3

Oj, chyba się pospieszyliśmy, bo właśnie tracimy trzy punkty z rzędu.

• PILNE

3. set

25:23

Czekaliśmy długo, bo Słoweńcy jeszcze sprawdzali. Ale jest! As serwisowy Szalpuka! Wygrywamy seta! Brawo!

• 3. set

24:23

Pewny atak Szalpuka, piłka setowa dla Polski!

• 3. set

23:22

Cebulj zagrywa w aut. Przerwa na życzenie Słowenii.

19:20

Stawiamy potrójny blok, ale Cebulj pewnie go obija.

17:17

Bieniek ze środka, punkt dla Polski, a po chwili jego as serwisowy. I mamy remis!

• 3. set

15:16

Śliwka jest wściekły, ale jest na co, bo tracimy trzy punkty z rzędu. Przerwa techniczna.

• 3. set

15:13

Urnaut wyrzuca piłkę na aut i wychodzimy na dwupunktowe prowadzenie.

• 3. set

14:13

Precyzyjna kiwka Konarskiego tuż za blok.

11:12

Piłka rzucona. Niestety, po naszej stronie - Śliwka.

4:3

Kozamernik z zagrywki, w Śliwkę - punkt dla Słowenii.

• 3. set

2:1

Też mylimy się na zagrywce, ale po chwili dobry atak Kłosa po prostej.

• 3. set

1:0.

Błąd serwisowy Słoweńców, zaczynamy trzeciego seta od punktu.

• Polacy awansowali na igrzyska olimpijskie w Tokio!

Polacy awansowali na igrzyska olimpijskie w Tokio!

Polscy siatkarze mogą już sobie rezerwować loty do Tokio! Reprezentacja Polski wygrała seta w trwającym spotkaniu ze Słowenią. (na 1:1). I tym samym ma już zapewniony awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie.

22:20

Ależ petardę posłał Leon! Atomowy atak! Chwilę później Leon popisał się asem! Co za mecz Kubańczyka z polskim paszportem

16:15

Druga przerwa techniczna. Przypomnijmy: jeśli wygramy seta, to awansujemy na igrzyska olimpijskie w Tokio

• 2 set

13:13

Leon! Ależ kapitalny serwis! A nie! Jednak nie! Piłka minimalnie przekroczyła linię autową

7:6

Podwójny blok Polaków! Wreszcie! Wychodzimy na prowadzenie!

1:1

Ajajaj! To musiało boleć! Muzaj zablokował akcję rywali twarzą... Ale punkt zdobyli Słoweńcy

• 1 set

21:25

Niestety! Słoweńcy wygrali pierwszego seta! Zaważył słaby początek seta w wykonaniu biało-czerwonych

• 1 set

21:23

Efektowny atak Kubiaka! Słoweńcy nie mieli szans na skuteczną interwencję

• 1 set

20:22

Muzaj broni atak z wielkim poświęceniem! Piłka trafia do Leona, który pięknie atakuje po skosie

8:10

Bieniek ładnie obronił pierwszy atak Słoweńców, ale przy drugim był już bezradny

• Mecz ze Słowenią już o godz. 15:00

• Polscy siatkarze w drugim dniu kwalifikacji olimpijskich w Gdańsku pokonali Francję 3:0 (25:21, 25:19, 25:20). Zespół Vitala Heynena nie dał szans większych szans teoretycznie najtrudniejszemu przeciwnikowi w stawce gdańskiej imprezy. Polacy grali pewnie i efektownie, pozwalając dojść do głosu Francuzom jedynie w krótkich momentach spotkania.

• Zespół Vitala Heynena jest już niezwykle blisko awansu na igrzyska olimpijskie. Po wygranych z Tunezją i Francją, dziś, w spotkaniu ze Słowenią, Polacy muszą wygrać seta, by za rok pojechać do Tokio.