Siatkarska Liga Narodów. Polska - Serbia. Trzecia porażka z rzędu Polaków w Lidze Narodów - to jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 17 czerwca 2018
  • Polscy siatkarze przegrali podczas weekendu w Chicago trzeci mecz z rzędu w Lidze Narodów (wcześniej porażki z Iranem i USA). Choć jeszcze przed piątkowym meczem biało-czerwoni byli liderem rozgrywek, aktualnie są na dopiero piątej lokacie.

• III set, 23:25 - Kovacević obija nasz blok i punktuje... prosimy o challenge. Nic on nie zmienia, koniec meczu.

• III set, 23:24 - Obroniliśmy dzięki kiwce Kwolka. Serbowie biorą czas.

• III set, 22:24 - Piłka meczowa dla Serbów.

• III set, 22:23 - Atanasijević dzisiaj niemal bezbłędny, mocny atak po prostej.

• III set, 22:22 - Atanasijević z prawej strony, bez szans nasi. Bieniek odpowiada atakiem z przesuniętej krótkiej.

• III set, 20:21 - Dwa punkty zrobione przez Atanasijevicia. Drugi po serwisowym asie.

• III set, 20:19 - Szalpuk popisał się punktowym blokiem. Prowadzimy, a Serbowie proszą o czas.

• III set, 19:19 - Solidarni psują swoje zagrywki Kochanowski i Lisinac.

• III set, 17:18 - Atanasijević obił Kochanowskiego i zdobył punkt.

• III set, 17:17 - Najpierw punkt Szalpuka po ataku z drugiej linii, a po chwili udany blok Lisinaca. Remis.

• III set, 14:16 - Do trzech razy sztuka, w końcu Kovacević mija blok.

• III set, 14:15 - Kovacević wściekły, dwa razy z rzędu zatrzymał go blok. Gonimy.

• III set, 12:15 - Kwolek po rękach Kosticia.

• III set, 10:14 - Nabrali się Polacy na kiwkę Krsmanovicia.

• III set, 9:12 - Kochanowski psuje zagrywkę, potem dwa błędy Bieńka i uciekają Serbowie.

• III set, 8:9 - Kovacević nabił nasz blok, a piłka poszybowała daleko poza zasięg naszych siatkarzy.

• III set, 7:8 - Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy przegrywając, choć prowadziliśmy 4:1.

• III set, 6:6 - Znaleźli chyba sposób na Kurka. Kovacević blokuje naszego lidera.

• III set, 5:4 - Serbowie się rozkręcają. Katić blokuje Kurka, Atanasijević posyła bombę po skosie.

• III set, 4:1 - Zaczęliśmy bardzo dobrze. W uderzeniu Kurek, najpierw obił blok, potem zaliczył asa serwisowego.

• III set, 0:0 - Gramy, czas odrabiać straty.

• II set, 23:25 - Kurek dotyka siatki i w taki oto sposób kończy się drugi set. Nie wygląda to dobrze. Przegrywamy 0:2.

• II set, 23:23 - Dobra kiwka Atanasijevicia. Nie połapali się w tym Polacy.

• II set, 23:22 - Kurek w aut? Prosimy o challenge i okazuje się, że piłka trafiła w linię.

• II set, 22:22 - Obronili atak Kurka Serbowie i oni nie mieli już problemów z wykończeniem. Atanasijević w pole!

• II set, 22:21 - Bednorz w siatkę. As serwisowy Katicia.

• II set, 22:19 - Przepchnął jakoś Kochanowski piłkę na drugą stronę.

• II set, 20:18 - As serwisowy Drzyzgi.

• II set, 19:18 - Ivović w aut. Potem jeszcze błysnął Kurek i prowadzimy!

• II set, 17:18 - Szalpuk nabił Lisinaca, a po chwili kolejny punkt, gdy Ivović zostaje zatrzymany przez biało-czerwony blok.

• II set, 15:18 - Atanasijević huknął po skosie. Bez szans na skuteczną interwencję Polacy.

• II set, 14:17 - Kovacević serwuje, Żurek popełnia błąd przy przyjęciu i uciekają nam rywale.

• II set, 14:16 - Atanasijević marnuje zagrywkę, ale w następnej akcji Kovacević punktuje.

• II set, 13:15 - Atanasijević obił Kwolka.

• II set, 12:14 - Aj, as Lisinaca.

• II set, 12:13 - Punkt za punkt, najpierw Kurek, potem odpowiedź Ivovicia.

• II set, 11:12 - Nie potrafiliśmy skończyć akcji i wykorzystał to Kovacević. Dobra kontra Serbów.

• II set, 11:11 - Kurek obity przez Kovacevicia, remis.

• II set, 11:10 - Kwolek psuje serwis.

• II set, 11:9 - Punktowy blok Bednorza.

• II set, 10:9 - Bednorz skutecznie z drugiej linii.

• II set, 9:9 - Dobry fragment Kwolka. Teraz świetnie pokazał się atakiem z prawego skrzydła.

• II set, 8:8 - Słabe przyjęcie, ale poradziliśmy sobie. Kwolek udanie po prostej.

• II set, 7:8 - Bieniek marnuje zagrywkę. Przegrywamy, czas na przerwę techniczną.

• II set, 7:7 - Atak Kwolka po skosie, punkt! Mylą się później Ivović i Atanasijević. Gonimy!

• II set, 4:7 - Kurek zatrzymany pod siatką.

• II set, 4:6 - Krsmanović, a potem Ivović wypracowują skromną dwupunktową przewagę Serbom. Prosimy o czas.

• II set, 4:4 - Kurek pomylił się przy serwisie. Trudno, Bednorz za to skutecznie zatakował z lewego skrzydła.

• II set, 3:3 - Nie udało się, Kurek, choć dzisiaj świetnie dysponowany, teraz posłał piłkę w aut. Dobrze, że Atanasijević też pudłuje.

• II set, 2:2 - As serwisowy Kochanowskiego. W następnej akcji Atanasijević po palcach Bednorza.

• II set, 1:1 - Bednorz dotknął siatki, odpowiadamy atomowym atakiem Kurka z prawego skrzydła.

• II set, 0:0 - Zaczynamy drugiego seta.

• I set, 23:25 - Kończymy błędem serwisowym Bieńka. Pierwszy set dla Serbów.

• I set, 21:23 - Kwolek w aut. Czas dla Polski.

• I set, 21:22 - Przesunięta krótka i Krsmanović robi swoje.

• I set, 20:20 - Atanasijević obija nasz blok, punktuje, a potem popełnia błąd przy serwisie.

• I set, 19:19 - Kapitalny atak Kurka! Bomba.

• I set, 18:19 - Słabo wygląda serwis po naszej stronie. Kwolek psuje zagrywkę.

• I set, 18:18 - Kwolek zatrzymany przez blok. W następnej akcji już skutecznie. Wciąż mamy remis.

• I set, 17:17 - Czas dla Polski.

• I set, 17:17 - Szalpuk atakował z drugiej linii. Duże pudło i mamy remis.

• I set, 17:16 - Kochanowski mocno ze środka, nie mieli szans Serbowie. Szkoda, że zagrywkę zepsuł później Drzyzga,

• I set, 16:15 - Kwolek się pośpieszył, zafunkcjonował blok, piłka przeszła na stronę rywali, którzy skutecznie nas skontrowali.

• I set, 16:14 - Ivović mija pojedynczy blok atakiem z lewego skrzydła. Skutecznie.

• I set, 16:13 - Ivović również nie zmieścił piłki w boisku. Druga przerwa techniczna.

• I set, 15:13 - Lisinac w aut.

• I set, 14:12 - Atanasijević podrażniony po poprzedniej akcji, tym razem nie myli się przy siatce.

• I set, 14:11 - Atanasijević przegrywa starcie z naszym blokiem.

• I set, 13:11 - Jovović oszukał Szalpuka i zapunktował.

• I set, 13:10 - Kurek z prawej strony obija blok i zdobywa kolejny punkt.

• I set, 12:10 - Niestety autowa zagrywka Kochanowskiego. Atanasijević też psuje serwis.

• I set, 11:9 - Kovacević zatrzymany na lewym skrzydle przez polski blok.

• I set, 10:9 - Atanasijević obija polski blok, punkt dla Serbów. Potem kolejny po asie serwisowym.

• I set, 10:7 - Punktuje Kurek, a Serbowie proszą o czas.

• I set, 9:7 - Długa to trwało, żadna ze stron nie potrafiła zakończyć wymiany, aż w końcu psuje atak Lisinac.

• I set, 8:7 - Kwolek kończy akcję z prawego skrzydła! Schodzimy na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem.

• I set, 7:6 - Ależ precyzja Lisinaca, w samiutką linię! Kilka chwil później Kurek punktuje, nabijając właśnie Lisinaca.

• I set, 6:5 - Ivović rewanżuje się, punktując atakiem po bloku. Bieniek bierze z niego przykład i kończy naszą akcję ze środka.

• I set, 5:4 - Ivović zatrzymuje się na biało-czerwonym bloku. Brawo!

• I set, 4:4 - Na nasze szczęście Serbowie też nie popisują się przy serwisie.

• I set, 3:4 - Kurek atakuje w pole z prawej strony. Potem psuje zagrywkę.

• I set, 2:3 - Krsmanović rąbnął ze środka, ile fabryka dała. Serbowie prowadzą.

• I set, 2:2 - Żurek nie zdołał przyjąć zagrywki, ale w następnej akcji świetna odpowiedź Kurka.

• I set, 1:1 - Skuteczny atak Szalpuka. Po chwili zagrywkę psuje Kwolk i mamy remis.

• Hymny za nami. Jeszcze prezentacja zawodników i można grać.

• Za kilka minut zaczynamy. Czas na hymny, rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego.

• Skład Polaków:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

atakujący: Bartosz Kurek, Maciej Muzaj, Damian Schulz

środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański

przyjmujący: Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Mateusz Mika, Artur Szapluk

libero: Kacper Piechocki, Michał Żurek

• Po porażkach z Iranem (w piątek) i USA (w sobotę) podopieczni Vitala Heynena spadli w tabeli rozgrywek z drugiej na czwartą lokatę. Prowadzą Francuzi (28 punktów), przed Stanami Zjednoczonymi (26 pkt) i Rosją (25 pkt). Biało-czerwoni mają na koncie 23 "oczka".

Siatkarska Liga Narodów. USA za ma mocne. Polska przegrywa i spada w tabeli

Drugą porażkę z rzędu odnotowali podopieczni Vitala Heynena w Siatkarskiej Lidze Narodów. Polacy ulegli USA 0:3 (20:25, 19:25, 19:25). W tabeli rozgrywek spadli z drugiej na czwartą pozycję.

• W niedzielę w Chicago w ramach siatkarskiej Ligi Narodów reprezentacja Polski zmierzy się z Serbią. Początek spotkania o godz. 19.