Liga Narodów. Polska zaczęła od łatwego zwycięstwa z Kore± Południow± [ZAPIS RELACJI]

3 : 0
Terminarz

• pi±tek, 25 maja 2018
  • 25:21 - Polacy wygrywaj± trzeciego seta i cały mecz z Kore± Południow± na inaugurację Ligi Narodów.

• 24:19 Kolejny ¶wietny blok i będzie pierwsza piłka meczowa.

• 23:18 Dwa punkty do zwycięstwa w trzecim secie i całym meczu.

• 20:15 Kochanowski dobrze radzi sobie na ¶rodku, wykorzystuje błędy bloku rywali.

• 18:13 Koncertowa gra ¦liwki w ataku, a do tego perfekcyjne rozegranie Drzyzgi.

• 16:11 Pięć punktów przewagi Polaków na drugiej przerwie technicznej w trzecim secie.

• 15:11 Ależ wyszli Koreańczycy z opresji. A potem jeszcze odważny atak Sunga.

• 15:10 Konarski zablokowany na skrzydle.

• 13:6 Polacy dokładaj± kolejne punkty, ¶wietnie graj± blokiem i prowadz± już siedmioma punktami.

• 11:6 Znów ¦liwka i znów skutecznie. Tym razem na prawym skrzydle.

• 10:5 ¦liwka skuteczny na lewym skrzydle. Trafił Koreańczyka w nogę, ale jego partnerzy nie mieli szans już tej piłki podbić.

• 8:3 Skuteczny atak Konarskiego daje pięć punktów przewagi na pierwszej przerwie technicznej w trzecim secie.

• 5:1 Znów blok! Ależ to ułatwia grę Polakom.

• 3:1 Polacy ¶wietnie graj± blokiem, co dezorganizuje grę Koreańczyków w ataku. A Szalpuk w kontrze robi swoje.

• 2:0 ¦wietny pocz±tek Polaków. Szalpuk w formie od pierwszych minut.

• Gramy! Trzeci set!

• 25:18 - drugi set dla Polaków. Emocje były tylko do drugiej przerwy technicznej. Potem biało-czerwoni szybko odskoczyli rywalom.

• 23:16 Tym razem ¶wietny atak po przek±tnej w wykonaniu ¦liwki.

• 22:15 Rewelacyjny blok Konarskiego. ¦wietnie zamkn±ł prost±!

• 21:15 Szalpuk ¶wietnie z drugiej linii. Przewaga Polaków ro¶nie do sze¶ciu punktów.

• 19:14 Nowakowski skuteczny ze ¶rodka. Dobrze wygl±da gra przy siatce.

• 17:13 As serwisowy Szalpuka.

• 16:13 Trzy punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie technicznej.

• 15:13 Koreańczyk nie trafił czysto w piłkę, co kompletnie zaskoczyło polski blok.

• 13:11 Idealna zagrywka Koreańczyków, a potem Konarski atakuje w aut. Tylko dwa punkty przewagi.

• 12:8 Koreańczycy odrobili czę¶ć strat, ale na więcej niż cztery punkty Polacy nie pozwalaj± im się zbliżyć.

• 8:4 Konarski po przerwie serwuje w aut. Punkt oddany za darmo.

• 8:3 Wysokie prowadzenie Polaków na pierwszej przerwie technicznej w drugim secie. Biało-czerwoni graj± bardzo dobrze w obronie.

• 5:1 I znów blok! Szybko Polacy zbudowali przewagę w drugim secie. Czas dla Korei.

• 4:1 Szalpuk trafił rywala w ręce na tyle mocno, że ten nie był w stanie precyzyjnie odegrać piłki. Kolejny punkt dla Polski.

• 3:1 Pierwszy punkt Koreańczyków w tej partii po ataku z lewego skrzydła.

• 2:0 Polacy zaczynaj± od dobrej gry w obronie. Dwa punkty zdobyte dzięki blokowi.

• Gramy! Czas na drugi set!

• 25:20 - pierwszy set dla Polski. Biało-czerwoni wygrali zdecydowanie. Nerwowy był tylko pocz±tek.

• 23:17 W tym secie już niespodzianek być nie powinno. Duża zaliczka Polaków, a do 25. punktu bliziutko.

• 21:14 Koreańczycy popełniaj± błędy, przewaga Polaków ro¶nie. Rywale prosz± o przerwę na ż±danie.

• 19:13 Piekielnie mocny atak ¦liwki z drugiej linii. ¦wietnie rozegrany atak.

• 15:10 Zatorski ¶wietnie obronił, a jego koreański odpowiednik popełnił fatalny bł±d.

• 13:10 Koreańczycy zdobywaj± dwa punkty z rzędu po atakach z lewej strony. Trener Heynen już zarz±dził korekty w grze obronnej.

• 12:7 Efektowny i skuteczny blok Polaków. Piłka spadła na linię za plecami atakuj±cego Koreańczyka.

• 11:7 ¦wietna seria Polaków. Cztery punkty z rzędy.

• 8:7 Skrót Sliwki nieudany, potem zbyt czytelny plas, ale Polacy prowadz± na pierwszej przerwie technicznej, bo atak rywali był autowy.

• 6:5 Dwa ¶wietne ataki Konarskiego daj± biało-czerwonym prowadzenie.

• 4:5 Bł±d ¦liwki na przyjęciu. Koreańczycy po raz pierwszy na prowadzeniu.

• 4:4 Koreańczycy odrobili dwupunktow± stratę.

• 2:1 Brawo, Polacy punktuj± blokiem.

• Gramy!

• Naszym pierwszym rywalem będzie Korea, z któr± zmierzymy się już o godzinie 16.

• W ten weekend w Katowicach i Krakowie odbęd± się pierwsze mecze w ramach Ligi Narodów. Reprezentacja Polski zagra z Kore± Południow±, Rosj± i Kanad±.

• Już o godzinie 16 pierwsze spotkanie Polski w ramach Ligi Narodów.