World Grand Prix. Przeciekający dach nie przeszkodził. Polki pokonały Koreanki 3:0

0 : 3
Komentarze
Od?wie?
48
Podczas pierwszego turnieju World Grand Prix w Łodzi, Polki zdobyły tylko trzy punkty. Grały jednak z bardzo silnymi rywalkami - uległy Brazylijkom 2:3, Włoszkom 1:3, a pokonały Serbki 3:2. Drugi turniej rozpoczęły znakomicie. Z niżej notowanymi rywalkami rozprawiły się bez większych kłopotów. Najlepsza w naszym zespole była Izabela Żebrowska, autorka 14 punktów.

Największą przeszkodą w osiągnięciu zwycięstwa mógł być... przeciekający dach. W trzecim secie przy stanie 17:16 dla Polek na parkiecie zrobiła się spora kałuża. Porządkowi podstawili kosz, który przez kilka minut pełnił rolę zbierającego wodę wiadra. Zdenerwowani sędziowie postanowili przerwać mecz i siatkarki zeszły do szatni. Nie wiadomo było, czy mecz będzie kontynuowany. Na szczęście, gdy nad halą przestało padać mecz wznowiono, ale po każdej akcji porządkowi przecierali zmoczony fragment parkietu ręcznikami.

W sobotę Polki zagrają z reprezentacją Tajwanu. Ten mecz rozpocznie się o godz. 10. W niedzielę rywalkami podopiecznych Alojzego Świderka będą gospodynie - Chinki.

Tak relacjonowaliśmy to spotkanie:

III set:

22:25 Koniec! Polki wygrywają pierwszy mecz na turnieju w Foshan bez straty seta!

22:24 I druga też.

21:24 Pierwsza piłka meczowa obroniona przez Koreanki.

20:24 Piłka meczowa!

19:23 Atak Kosek i Polki są o dwa punkty od wygrania meczu.

17:21 Po przerwie Polki grają wyśmienicie. Co ciekawe, po każdej z akcji porządkowi wycierają parkiet w miejscu usuniętej kałuży.

16:17 Sędziowie postanowili kontynuować pojedynek. Nad halą przestało padać.

16:17 Sędziowie zarządzili przerwę, siatkarki udały się do szatni.

16:17 Kosz pełniący rolę wiadra na chwilę został usunięty, ale z dachu wciąż kapie i trzeba go podstawić jeszcze raz.

16:17 Porządkowi postawili wiadro na boisku. Co za sytuacja! Sędziowie nie wiedzą co robić. Trwają konsultacje.

16:17 Przerwa w meczu! Dach hali przecieka i kapie woda na parkiet. W takich warunkach mecz nie może być kontynuowany, bo na parkiecie zrobiła się kałuża.

15:16 Koreanki zmniejszają stratę. Ale Polki nie powinny sobie wydrzeć zwycięstwa w tym secie i meczu. Wyglądają na bardzo pewne swego.

13:15 Wreszcie szczelny blok Polek. Koreanki nie mogą się przebić.

13:13 I jest remis! Tego seta trzeba wygrać, by nie weryfikować prawdziwości powiedzenia o tym, że kto nie wygrywa meczu 3:0, ten przegrywa 2:3.

11:10 Lepszy okres gry naszych zawodniczek. Set jeszcze nie jest stracony.

9:5 As serwisowy Koreanek.

8:5 Koreanki prowadzą trzema punktami na pierwszej przerwie technicznej. Czy Alojzy Świderek wstrząśnie teraz swoim zespołem?

6:3 Koreanki wyraźnie podkręciły tempo. Świetnie grają w obronie i skutecznie kontrują.

4:1 Fatalny początek Polek. Teraz trzeba będzie gonić wynik.

Po drugim secie wciąż najskuteczniejsza w polskim zespole jest Żebrowska, która popisała się siedmioma skutecznymi atakami i dwoma blokami. Skowrońska-Dolata też jest w formie, zdobyła tylko dwa punkty mniej.

II set:

16:25 Blok Okuniewskiej kończy drugiego seta.

14:22 Ależ końcówka naszych zawodniczek! Jeśli tak będą grały dalej spotkanie długo nie potrwa.

14:18 Polki całkowicie kontrolują już wydarzenia na parkiecie. Wypunktowują rywalki skutecznymi atakami.

13:16 Polki schodzą na drugą przerwę techniczną z trzypunktową przewagą.

13:15 Najdłuższa jak dotąd wymiana kończy się autowym atakiem Skowrońskiej i punktem Koreanek.

12:14 Kapitalna bomba Kosek!

11:13 Polki zaczynają grać swoje. Koreanki się gubią. Zdenerwowany trener bierze czas.

10:11 Znów Skowrońska- Dolata wyprowadza polski zespół na prowadzenie. Skuteczny atak w narożnik boiska.

10:8 Koreanki są niemal bezbłędne. Bezlitośnie obijają blok Polek. Początek drugiego seta zaskakujący.

8:7 Niestety na pierwszą przerwę techniczną Koreanki schodzą z jednopunktowym prowadzeniem. Polki chyba za bardzo się rozprężyły po łatwej pierwszej partii.

6:7 Koreanki wyrównały, ale na Skowrońską-Dolatę zawsze możemy liczyć. Świetny atak i znów Polki na prowadzeniu.

4:5 Koreanki grają lepiej, nie popełniają już błędów. Tymczasem Polki nie mogą się wstrzelić w boisko.

2:4 Dwa punkty z rzędu najlepszej w naszych szeregach Izy Żebrowskiej.

Statystyka po pierwszym secie: Polki miały 11 udanych ataków, 2 bloki i 5 błędów własnych. Rywalki podarowały nam 12 punktów.

I set:

17:25 Pierwszej nie udało się wykorzystać, ale druga już tak - prowadzimy z Koreą 1:0.

16:24 Po zagraniu Koreanki w trybuny mamy piłkę setową.

15:23 A teraz nie dały rady - znakomity blok Okuniewskiej.

15:22 Lepszy fragment gry Koreanek, które obijają nasz blok.

9:16 Druga przerwa techniczna i już aż siedem punktów przewagi naszych siatkarek. Najlepiej na razie spisuje się Izabela Żebrowska, która miała trzy skuteczne ataki.

8:10 Świetny atak Kosek. Polki utrzymują dwupunktowe prowadzenie.

6:8 Na razie mecz potwierdza, że siatkówka jest grą błędów. Ze strony Koreanek mieliśmy ich aż siedem, ze strony Polek - sześć. Jedynym skutecznym atakiem w naszym zespole popisała się Bednarek-Kasza.

3:4 Polki prowadzą po czterech błędach rywalek.

Zaczęły!

Przed meczem: Podczas pierwszego turnieju World Grand Prix w Łodzi, Polki zdobyły tylko trzy punkty. Grały jednak z bardzo silnymi rywalkami - uległy Brazylijkom 2:3, Włoszkom 1:3, a pokonały Serbki 3:2. Mamy nadzieję, że swój dorobek powiększą w chińskim Foshan. Na dobry początek mierzą się z Koreankami.

W sobotę Polski zmierzą się z reprezentantkami Tajwanu, a w niedzielę z Chinkami.