Komentarze
Terminarz
Od?wie?
23
Polska drużyna od początku osiągnęła sporą przewagę nad amatorami-studentami z Vancouver. Połowę meczu Jastrzębski Węgiel rozegrał w rezerwowym składzie, nie mając większych problemów wyprowadzaniem skutecznych akcji.

Każdy z setów kończył się kilku-punktowym zwycięstwem drużyny Bernardiego, triumf w meczu nie był choćby przez chwilę zagrożony.

Polacy zajęli pierwsze miejsce w grupie i wraz z rosyjskim Zenitem Kazań awansowali do półfinału. Rywala poznają w środowy wieczór. Będzie to włoskie Trentino Diatec albo brazylijski Sesi Sao Paulo.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

25:18 - Kanadyjczycy bronili się przy piłce meczowej, ta jednak kończy się atakiem Bożko między dwoma blokującymi. Koniec meczu, Jastrzębski najlepszy w grupie!

21:12 - Jastrzębski zdobywa coraz większą przewagę i zwycięstwo w tym meczu jest już praktycznie pewne

16:10 - Łasko ładnie zbija, a na przerwę techniczną schodzimy po ataku Kanadyjczyka w aut

13:8 - Bardzo ładny atak ze skrzydła w wykonaniu siatkarze z Vancouver, a po chwili Holmes zablokowany, jednak strata wciąż jest duża

10:6 - Podwójny blok w wykonaniu Łasko i Holmesa daje polskiej drużynie 3-punktowe prowadzenie. Po chwili ta dwójka powtarza ten sam wyczyn

7:5 - Jastrzębski prowadzi dwoma, grając praktycznie w rezerwowym składzie

II set:

25:20 - Podwójny blok polskiej drużyny zatrzymuje rywali, przy piłce setowej, Kanadyjczycy zdołali jeszcze wywalczyć punkt, jednak podwójne odbicie daje drugiego seta Jastrzębskiemu

22:18 - Dobry blok Kanadyjczyków i trzeci punkt z rzędu dla tej drużyny. Po zaciętej walce przy siatce, w końcu jednak punkt dla JW

21:15 - As serwisowy w wykonaniu Łasko i przewaga polskiej drużyny coraz wyraźniejsza

16:13 - kolejne dwa punkty Jastrzębskiego przed przerwą techniczną

14:13 - Skuteczne zbicie siatkarzy z Vancouver ze środka, jednak ich zbyt częste błędy nie pozwalają im odskoczyć na większy dystans

11:12 - Ładny atak Holmesa ze środka, jednak rywale także zaliczają skuteczne rozegrania, dzięki czemu utrzymują małe prowadzenie

8:9 - Atakujący rywali oszukuje nasz blok, a po chwili znów psujemy przyjęcie. W kolejnej akcji skuteczny atak ze skrzydła wyprowadza Spartans na prowadzenie

8:6 - Polska drużyna zdobywa trzeci punkt z rzędu i na pierwszej przerwie prowadzi dwoma punktami

6:6 - Jastrzębski blokuje w aut, a po chwili rozgrywający rywali przebija piłkę na naszą stronę. Kanadyjczycy prowadzili, ale z prawego skrzydła ładnie atakuje JW

5:4 - Bartman psuje przyjęcie i rywale odrabiają stratę

3:1 - Początek drugiego seta Kanadyjczycy rozpoczęli z nową energią. Remisowali 1:1, po wybloku na aut, przegrywają już jednak dwoma

I set:

25:17 - Jastrzębianie zdobyli trzy punkty z rzędu i zakończyli seta wysokim zwycięstwem

22:17 - Pierwszy set pod dyktando polskiej drużyny, która pewnie punktuje amatorów z Kanady