Komentarze
Terminarz
Od?wie?
55
Polki dopingowane przez blisko pięciotysięczną publiczność nie sprostały Koreankom, choć wynik nie do końca odzwierciedla przebiegu spotkania. Każdy z trzech setów był niezwykle wyrównany, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale w decydujących momentach więcej zimnej krwi potrafiły zachować Azjatki, dla których była to druga wygrana w zielonogórskim turnieju.

Koreanki zwycięstwo zawdzięczają przede wszystkim skutecznej skrzydłowej Kim Yeon-Koung. Mierząca 192 centymetry siatkarka w całym spotkaniu zdobyła 24 punkty. To jej ataki w kluczowych momentach setów decydowały o losach setów.

W pierwszej odsłonie Polki wygrywały 20:19 i kilka prostych błędów, kłopoty z przyjęciem zagrywki sprawiły, że rywalki objęły prowadzenie 22:20 i nie oddały już go do końca.

Niesamowite emocje przyniósł drugi set, który trwał blisko 40 minut. Znakomicie w tej części meczu spisywała się Katarzyna Konieczna wspomagana przez Karolinę Kosek. To głównie na tych zawodniczkach spoczywał ciężar gry w ataku. Biało-czerwone w końcówce obroniły osiem setboli. Przy stanie 31:31 Koreanki pomyliły się w ataku i po raz pierwszy w tej partii polski zespół miał piłkę setową. Niestety, Anna Podolec zepsuła zagrywkę, a w ostatniej akcji Milena Radecka nie do końca zrozumiała się z Bereniką Okuniewską.

W trzeciej partii początkowo Polki posiadały przewagę, ale nie była ona wyższa niż trzy punkty. Od stanu 18:18 toczyła się walka punkt za punkt. Ostatnie akcje to znów popisy Kim Yeon-Koung, która swobodnie atakowała nad blokiem. To właśnie ten element gry w wykonaniu Polek pozostawiał wiele do życzenia.

Porażka z Koreankami nieco oddaliła polskie siatkarki od turnieju finałowego, w którym wystąpi osiem najlepszych zespołów z turniejów eliminacyjnych.

W sobotę, w innym meczu grupy E, Kuba zmierzy się z Argentyną. Kubanki będą ostatnim rywalem Polek w zielonogórskim turnieju - początek niedzielnego spotkania o godz. 15.30.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

23:25 - Przegrywamy z Koreankami 0:3. Polki nie skończyły ataku z prawego skrzydła, a kontra rywalek była bezlitosna.

23:24 - Meczbol dla Koreanek. Piłka wpada między siatkę a potrójny blok Polek.

22:22 - Wołosz była bardzo blisko asa serwisowego...

21:20 - Kąśliwa zagrywka Podelec i teraz to my prowadzimy. Czas dla Koreanek.

19:20 - Konieczna atakuje w taśmę. Czekamy na skuteczny blok Polek.

18:19 - Powracamy do gry punkt za punkt. Hwang przedarła się przez polski blok.

16:15 - Druga przerwa techniczna.

13:14 - Dwa błędy w przyjęciu i już przegrywamy.

13:12 - Dwa proste błędy i znowu przewaga stopniała. Alojzy Świderek reaguje momentalnie - bierze czas.

13:10 - Bardzo dobry okres w grze polskiego zespołu.

8:6 - Dobra zagrywka Polek i prowadzimy na pierwszej przerwie technicznej.

7:6 - Wciąż mamy wielkie problemy z zatrzymaniem Kim. Reprezentantka Korei schodzi do środka boiska, a nasz ruchomy blok nie robi jej żadnej krzywdy.

4:4 - Na razie punkt za punkt.

Zaczynamy trzecią partię.

II set:

32:34 - Sadurek z nisko wystawia na środek i przegrywamy drugą partię.

31:31 - Znowu udało się wyjść z opresji. Ładny ataka ze środka.

30:30 - Kim miała w górze piłkę na drugą partię, ale to Polki zdobywają punkt.

29:29 - Sytuacyjna piłka Karoliny Kosek i piłka wychodzi za boisko po bloku Koreanek.

28:28 - Konieczna z prawej strony. Boisko.

27:27 - Dramatyczna końcówka seta, bardzo długa wymiana, ale nadal jesteśmy w grze.

26:26 - Trzecia piłka setowa obroniona.

25:25 - Tym razem Konieczna ratuje polski zespół z drugiej linii.

24:24 - Ufff... Kosek atakuje daleko w aut, ale arbiter widział blok.

23:24 - Nie możemy zatrzymać najwyższej w koreańskiej drużynie Kim. Czas dla Świderka.

22:22 - Udany atak Koniecznej.

20:21 - Długa akcja, przez kilka ataków broniliśmy się blokiem, ale ostatecznie to Koreanki zdobywają punkt.

19:19 - Powtarza się sytuacja z pierwszego seta, dużo błędów Polek.

17:18 - Znowu nie przyjmujemy, a Koreanki na kontrze nie zamierzają wstrzymywać ręki.

17:16 - Kwiatkowska na boisku i od razu trudny atak.

16:16 - Kolejne problemy z przyjęciem, które skutecznym atakiem z lewego skrzydła wykorzystuje Kim.

16:14 - I znowu zmalało prowadzenie Polek... Kosek przedarła się przez siatkę i blok Koreanek i na drugiej przerwie technicznej mamy 2 punkty przewagi.

15:12 - Na boisku melduje się Anna Podolec.

13:10 - Dobry blok Kosek i Okuniewskiej.

11:10 - Przerwa podziałała na Koreanki mobilizująco, Polki zaczynają popełniać błędy w przyjęciu.

10:6 - Kosek świetnie spisuje się na kontrze, przełamuje blok rywalek i zdobywa punkt. Koreański trener bierze czas.

8:5 - Trzypunktowa przewaga na pierwszej przerwie technicznej.

7:3 - Podwójne odbicie koreańskiej rozgrywającej, rośnie przewaga Polek.

4:2 - Znów dobry początek Polek.

II set czas zacząć

Najwięcej punktów w pierwszym secie, bo aż siedem zdobyła Katarzyna Konieczna, ale to marne pocieszenie, bo Polki przegrywają 0:1

21:25 - koszmarna końcówka Polek. Seta kończy autowy atak Kruk

21:23 - zatrzymana pojedynczym blokiem Aleksandra Kruk

20:22 - cztery punkty z rzędu Koreanek! Nagle zaczęły świetnie grać blokiem

20:18 - bomba w samą linię Karoliny Kosek pozwala utrzymać dwupunktowe prowadzenie

16:14 - Skuteczny atak Aleksandry Kruk z lewego skrzydła pozwala Polkom zejść na drugą przerwę techniczną z dwupunktową przewagą

14:12 - Polki na prowadzeniu! Najpierw przechodzącą piłkę świetnie zbija Kosek, a potem as serwisowy... Katarzyny Koniecznej!

11:12 - z krótkiej niesamowita dziś Konieczna i już tylko punkt straty

8:10 - na razie zupełnie nie radzimy sobie z atakami niespełna dwumetrowej Kim Yeon-Kuong

5:8 - niestety, na pierwszą przerwę techniczną Polki schodzą z trzypunktową stratą do skutecznych Koreanek

5:6 - wciąż tracimy punkt do Koreanek. Tym razem dystans zmniejsza udanym atakiem Karolina Kosek

2:3 - trzy z rzędu punkty Koreanek, ale znów Konieczna - tym razem z prawego skrzydła - zdobywa dla nas punkt.

1:0 - świetny początek Polek. Katarzyna Konieczna kiwką z lewego skrzydła nie daje szans rywalkom.