Komentarze
Terminarz
Od?wie?
52
W kadrze aktualnie brakuje tych zawodniczek: Anna Werblińska, Izabela Bełcik, Agnieszka Bednarek-Kasza, Aleksandra Jagieło, Katarzyna Gajgał, Joanna Kaczor, Katarzyna Skowrońska-Dolata i Małgorzata Glinka. W zamian do gry trener Świderek desygnował szóstkę: Podolec, Konieczna, Kosek, Kasprzak, Radecka, Efimienko, Maj (libero). I wyraźnie widać, że naszym paniom brakuje jeszcze zgrania.

Rywal był słaby i poza końcówką trzeciego seta walki nie podjął. Popełniał wiele błędów, nadziewał się na blok, nie bronił dość prostych piłek. Od czasu do czasu miał zrywy, ale w starciu z Polską, nawet tak przetrzebioną, nie miał szans.

Bardziej interesowała nas gra Polek, które miały doskonałą okazję na przećwiczenie w warunkach bojowych trenowanych zagrań. Rzuca się w oczy brak wyraźniej liderki. Radecka równo dzieliła piłki pomiędzy atakującą, przyjmujące i środkowe, co w dzisiejszym meczu przyniosło dobry skutek. Wyraźnie widać także, że Świderek chce nauczyć Polki szybkiej gry - czasem wychodzi to jeszcze nieporadnie, któraś z pań nie zdąży, ale kierunek wydaje się dobry, bo jeśli już taka akcja naszej kadrze wyjdzie, kolokwialnie mówiąc nie ma czego zbierać. Cieszy też dobra atmosfera na boisku i zaangażowanie, o które niełatwo w meczu z tak słabym rywalem. Kto wie, może pod nieobecność czołowych zawodniczek, wzorem kadry panów, urodzi się nam mocna reprezentacja...

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Trzeci set:

25:22 Konieczna skutecznie z lewego skrzydła! Koniec meczu!

23:21 Konieczna potężnie na kontrze!

22:21 Radecka serwuje asa! Przerwa dla rywalek.

21:21 Polki odpowiadają odważnym atakiem.

20:21 Kiwka rywalek w środek boiska.

19:20 Kasprzak na pojedynczym bloku. Ale nie będzie łatwo.

18:18 Niepotrzebna ta zagrywka w aut...

18:17 Wzmocniliśmy zagrywkę i już pojawiły się błędy rywalek.

16:16 Teraz nasza gra opiera się głównie na Koniecznej.

15:16 I robi się niebezpiecznie.

15:15 Niezbyt ładny okres gry. Sporo błędów z obu stron.

13:13 Mnożą się błędy... teraz nie trafiła ani w blok ani w boisko Konieczna. I mamy remis.

11:8 Prosty błąd Polek - przejście linii trzeciego metra.

8:4 Konieczna w pięknym ataku po skosie.

7:3 Nie istnieją w obronie rywalki - wszystko wpada w parkiet.

6:2 Konieczna kończy kolejną przechodzącą piłkę.

5:2 Wracamy na prowadzenie dzięki dobrej kontrze i skuteczniej zagrywce.

1:1 Błąd Kasprzak na początek seta.

Drugi set:

25:17 Obrona Polek, kontra do Kosek i ostatni punkt w secie. 2:0 dla nas!

23:16 Chwila nieuwagi Argentynek, dwa-trzy błędy i set praktycznie dla Polski. Raczej nie pomoże czas, który wziął trener rywalek.

21:16 Sporo chaosu w polskiej grze, ale dziś na Argentynę nie trzeba grać bardzo dobrze. Ważne, że nasze panie mogą potrenować kilka zagrań, ustawień.

20:15 Błąd ustawienia Argentynek.

18:15 Konieczna kończy atak, Sadurek psuje zagrywkę. A przewaga spora.

16:13 Kolejny raz gramy szóstą strefą i kolejny raz punkt.

13:12 Atak Kosek po bloku w aut.

10:10 Dużo bardziej wyrównany ten set.

8:8 Blok, jeden z nielicznych, Argentynek.

8:7 Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu Polek.

6:6 Nie jest dziś idealna współpraca na linii rozgrywająca - środkowe, ale atakujące radzą sobie nawet z trudnych piłek.

4:5 Na nic kapitalny atak z szóstej strefy Kasprzak, bo po chwili asem popisała się rywalka.

2:3 Tak jak w poprzednik secie, dwa błędy Argentynek na początek. Ale my też gramy średnio.

Pierwszy set:

25:20
Niepotrzebne nerwy w końcówce, ale ostatecznie set dla nas.

22:16 Kolejne dwa błędy Polek. Niepotrzebnie dajemy się odrodzić rywalkom.

22:14 Trochę się Polki rozluźniły, ale dystans jest bardzo duży.

20:12 Widać, jak Polki próbują bardzo szybko grać. Teraz Kosek ledwo zdążyła do tej kontry, ale ostatecznie była skuteczna!

18:11 Kolejna kontra zakończona kiwką - tym razem Podolec.

16:11 Ale jest pięć, dzięki przytomności Podolec, która skończyła przechodzącą piłkę.

15:11 Szkoda, prosty błąd Kasprzak, a mogło być sześć punktów przewagi na drugiej przerwie technicznej.

14:10 Na razie rywalki bronią bardzo słabo... wszystko, co minie blok, wpada w boisko.

12:9 Odzyskujemy przewagę. I to dzięki nie mocnym ciosom, a skutecznym kiwkom.

8:8 Efimienko przekłada ręce i mamy blok! A wszystko zaczyna się od dobrej zagrywki Koniecznej.

7:8 Kosek skuteczna na kontrze, po chwili Kasprzak dokłada precyzyjną kiwkę i zbliżamy się na jeden punkt.

4:8 Wciąż mamy problemy z pierwszą akcją, a rywalki skutecznie grają na kontrach. Trzeba zagrać trochę odważniej, Argentynki nie są aż takim zagrożeniem w bloku.

4:6 Już widać, na kogo trzeba będzie uważać. Bardzo wysoka Fresco kończy akcję za akcją.

2:4 I zrobiło się kiepsko. Rywalki zagrywają bardzo mocno, odrzucają nas od siatki, a my mamy problem z atakiem na podwójnym bloku.

2:1 Konieczna z prawego skrzydła na dzień dobry. Potem blok. Dopiero w trzeciej akcji rywalki zdobyły punkt.

Przed meczem:

Kobieca reprezentacja startuje do przedolimpijskiego sezonu całkowicie przemeblowana. Zamiast trenerskiego duetu Jerzy Matlak - Piotr Makowski drużynę będzie prowadziła para Alojzy Świderek - Wiesław Popik, a skład kadry także zmienił się diametralnie. Warto wymienić nazwiska zawodniczek, które w rozpoczynającym się dziś w Bydgoszczy cyklu World Grand Prix nie zagrają: Anna Werblińska, Izabela Bełcik, Agnieszka Bednarek-Kasza, Aleksandra Jagieło, Katarzyna Gajgał, Joanna Kaczor, Katarzyna Skowrońska-Dolata i oczywiście Małgorzata Glinka. To osiem absolutnie podstawowych siatkarek polskiej reprezentacji. Nie ma ich w World Grand Prix z różnych powodów. Kontuzje uniemożliwiły grę m.in. Werblińskiej, Kaczor i Bełcik. Bednarek-Kasza i Jagieło przerwały karierę z powodu zaplanowanej ciąży, choć ta pierwsza może jednak do zespołu dołączy, a Glinka wcześniej zapowiedziała odpoczynek od kadry.

Świderek jest więc w znacznie trudniejszej sytuacji niż Andrea Anastasi, który musiał grać w Lidze Światowej z osłabioną męską reprezentacją. Kobieca kadra jest znacznie bardziej przetrzebiona.