Komentarze
Terminarz
Od?wie?
97
W drodze do finału Polki pokonały w grupie Holenderki, Rosjanki i Serbki, a w półfinale Niemki. Sklecona naprędce drużyna Świderka grała znacznie powyżej oczekiwań, była bardzo skuteczna, rozprawiała się z wyżej notowanymi rywalkami i można było oczekiwać, że dla bardzo groźnych gospodyń będzie równorzędnym przeciwnikiem. Obawialiśmy się tylko sędziów, którzy wcześniej faworyzowali Turczynki.

Tym razem arbitrzy nie musieli pomagać. Polska zagrała najsłabszy mecz w turnieju, popełniała mnóstwo błędów, nie korzystała z najsilniejszych armat - zagrywki i bloku - do tego zablokowała się na skrzydłach. Turczynki także grały przeciętnie, raz za razem posyłały zagrywki w aut, ale w końcówkach myliły się rzadziej i to wystarczyło, by zabrać nam marzenia o igrzyskach.

Ten mecz miał dwa kluczowe momenty. W pierwszym secie, póki rywalki psuły na potęgę, prowadziliśmy 21:19. Wtedy zdarzył się nam fatalny przestój, zablokowała się Skowrońska, wpadły nam dwie proste piłki i oddaliśmy wygranego seta. Drugi moment zdarzył się po pierwszej przerwie technicznej w drugim secie - schodziliśmy z prowadzeniem 8:6, a po chwili zrobiło się 8:10. Od tego momentu Polki ani na chwilę nie zagroziły gospodyniom.

Na igrzyska nie jedziemy, ale drużyna Świderka wlała w serca kibiców nadzieje, że z polską siatkówką kobiecą może być lepiej.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Trzeci set:

25:19 Złe przyjęcie, blok, koniec meczu, nie jedziemy do Londynu.

24:19 Skuteczna Neslihan, piłka meczowa.

23:19 Niesamowitą kiwką zdobywa punkt Werblińska. Trzeba też pochwalić dobre zagrywki Kosek. Czas dla Turcji.

23:18 Skowrońska atakuje po bloku, drugi punkt z rzędu.

23:16 Wystawa na drugą stronę, błąd, kolejny punkt dla rywalek.

22:16 Kolejny błąd Polek. Chyba już się nie podniosą.

21:15 Skutecznie rywalki ze środka. Coraz bliżej smutnego końca.

20:14 Przepchnięta przez rywalkę piłka wpada nam w boisko. Są protesty, że była piłka rzucona, ale sędzia niewzruszony.

19:14 Jeszcze jeden czas dla Świderka. Czy coś zmieni?

18:14 Mylą się rywalki na zagrywce, ale po chwili atak Neslihan.

16:12 Kolejny raz wpada nam w boisko kiwka Turczynki. Druga przerwa techniczna.

15:11 Błąd Skorupy, po chwili blok na Werblińskiej. Rywalki odskakują.

13:11 Długa akcja, Werblińska nie zdobyła jednak punktu, w przeciwieństwie do rywalki...

12:10 Kaczor zablokowana, nasza rozgrywająca nie ma komfortu, nie ma pewniaka.

10:10 Żebrowska znów mocno i skutecznie. Jest walka, jest szansa.

9:9 As Bednarek! Remis!

9:8 Żebrowska bije po bloku, jest kontakt.

8:7 Neslihan także się myli!

8:6 Skorupa kiwała, ale została podbita, szczęśliwie Turczynka nie trafiła w boisko.

8:5 Kiwka rozgrywającej Turcji. Przerwa techniczna.

7:5 Punkt Bednarek i as serwisowy. Gonimy.

7:3 Turczynki kontrują nas bezlitośnie. Jesteśmy bezsilni.

5:3 Blok! Może ten element pociągnie naszą grę.

4:2 Mieliśmy kontrę, ale Skowrońska zagrała w antenkę.

3:2 Wreszcie Werblińska kończy akcję.

3:1 Wciąż nie radzimy sobie z pierwszą akcją, wszystko nam podbijają rywalki i same wyprowadzają kontry.

1:0 Podbita Żebrowska, podbita Skowrońska i kontra Turcji.

Drugi set:

25:22 As serwisowy Turcji... w tym secie graliśmy dobrze tylko do pierwszej przerwy technicznej, później zaczęły mnożyć się proste błędy, serwowaliśmy w aut, atakowaliśmy nieskutecznie. Rywalki nie grają nic wielkiego, ale na słabe dziś Polki na razie wystarcza.

24:22 Niestety, Skowrońska zagrywa w siatkę.

23:22 Złe przyjęcie rywalek i atak w aut!

23:21 Dobrze się broniliśmy i wreszcie Sonsirma trafiła w siatkę.

23:20 Bednarek kiwa skutecznie. Jeszcze trochę walki!

23:19 Po jednej zepsutej zagrywce...

22:18 Nieskuteczny blok. Czas dla Polski.

21:18 Ciągle broniliśmy się w tej akcji, aż wreszcie wyprowadziliśmy kontrę.

21:17 Co zdobędziemy punkt, psujemy zagrywkę.

20:17 Jeszcze walczymy - Okuniewska ze środka.

20:16 Ale Bednarek serwuje w aut...

19:16 Kaczor skutecznie, może ona pociągnie naszą grę?

19:15 Sonsirma bije mocno po skosie.

18:15 Kaczor (zmieniła Skowrońską) podbita, ale rywalki popełniły błąd przy swoim ataku.

17:14 Był kłopot z pierwszą akcją, ale pomógł nam blok na środkowej.

17:13 Wreszcie punkt - Bednarek po bloku ze środka.

17:12 Złe przyjęcie Maj i atak z przechodzącej piłki.

16:12 Nie trafia w boisko Werblińska, dużo błędów, jest problem.

15:12 Okuniewska serwuje w aut... jest nerwowo.

13:10 Przestój Polek, Żebrowska w aut.

12:10 Na atak Neslihan odpowiadamy... złym przyjęciem i straconym kolejnym punktem.

10:10 Blok! To teraz wychodzi nam najlepiej.

10:9 Nie wychodzi nam pierwsza akcja, całe szczęście, że dużo błędów popełniają rywalki.

10:8 Neslihan trafiła, znów gubi się nasza drużyna. Czas dla Świderka.

9:8 Blok rywalek - zatrzymana Okuniewska. Gospodynie prowadzą.

8:8 Przypadek, ale punkt dla rywalek - Skowrońska podbita w taki sposób, że rywalki mogły zaatakować bez bloku.

6:8 Neslihan myli się kolejny raz. A sędzia linowy pokazywał po bloku. Farsa.

5:7 Stawiamy zaporę na siatce, myli się rywalka, bo chciała ominąć blok.

5:6 Skowrońska trafiła w sam narożnik boiska, ale sędzia liniowy chyba zostawił okulary w domu. Dobrze, że jest główny.

4:5 Kontra Polek, Werblińska z lewego skrzydła po bloku.

4:4 Ozsoy trafiła z bardzo trudnej piłki. Remis.

3:4 I jeszcze jeden blok. Tak jest!

3:3 Wreszcie blok Polek! Tego nam trzeba.

3:1 Werblińska zablokowana, bardzo bojaźliwy początek drugiego seta.

1:1 Mylą się Turczynki, ale nie możemy liczyć tylko na błędy gospodyń.

1:0 Przepchnęły nas na bloku rywalki, a mieliśmy swoje szanse.

Pierwszy set:

25:22 Złe przyjęcie, Turczynki dobrze na bloku i szansa zmarnowana... bardzo szkoda tego pierwszego seta, zabrakło skuteczności w końcówce. Nie mamy też bloku, kiedy tylko rywalki przestały się mylić, my nie mieliśmy czym odpowiedzieć. Lepiej musi zagrać także nasza liderka, Katarzyna Skowrońska, bo na razie zbyt często się myli.

24:22 Fatalny błąd w obronie, wpada nam łatwa piłka.

23:22 Uff... dobrze Skowrońska.

23:21 Okuniewska w aut... kolejny czas dla Świderka.

22:21 Zablokowana Skowrońska. Mamy problemy.

21:21 Błąd Skorupy, przełożyła rękę. Remis. Przerwa dla Świderka.

20:21 Okuniewska skuteczna ze środka, ale Żebrowska myli się na zagrywce.

19:20 Turczynka wstrzymała rękę, ale zaskoczyła naszą obronę. Szkoda, mogły być trzy punkty przewagi.

17:19 Mocno Turczynki, mocno Żebrowska. Brawo za odwagę!

16:18 Mądrze na kontrze Werblińska - kiwa nad podwójnym blokiem.

15:17 Neslihan myli się trzeci raz. Na razie gwiazda Turcji nie może złapać rytmu.

15:16 Wreszcie skuteczna Skowrońska! Druga przerwa techniczna.

15:15 Ależ szkoda... rywalki popełniły błąd, mieliśmy piłkę przechodzącą, ale nadzialiśmy się na blok.

13:15 Okuniewska trafia zagrywką!

13:14 Żebrowska mocno po bloku, dobry początek tej zawodniczki.

13:13 Neslihan trafiła ze środka z drugiej linii. Potężny atak.

11:12 Neslihan myli się z prawego skrzydła! Wracamy na prowadzenie.

11:11 Turczynki mylą się na zagrywce, a my posyłamy asa! Skorupa!

11:9 Dwa błędy Skowrońskiej i rywalki odskakują.

8:9 Bednarek z obejścia. Ale po chwili zagrywa w aut. Musimy poprawić zagrywkę, która zazwyczaj jest naszym mocnym punktem.

7:8 Po przerwie Werblińska zagrywa w siatkę.

6:8 Mądry, daleki atak Werblińskiej. Brawo, ważne, żeby nasza czołowa zawodniczka dobrze weszła w mecz. Jest przerwa techniczna.

5:7 Turczynka w aut z zagrywki - trzeci taki błąd.

5:6 Werblińska odbija się od bloku, ale piłka była trudna.

3:6 Jeszcze jeden błąd rywalek - grają nerwowo, publiczność wywiera presję.

2:4 Neslihan zdobywa drugi punkt dla rywalek - na nią trzeba uważać.

1:3 Turczynki zagrywają w aut i trzeci punkt dla nas. Dobre otwarcie Polek.

0:1 Pierwszy punkt dla Polek - kończymy przechodzącą piłkę!

Przed meczem:

W drodze do finału Polki pokonały w grupie Holenderki, Rosjanki i Serbki, a w półfinale Niemki. Przed turniejem nikt na podopieczne Alojzego Świderka nie liczył, ale pokonanie czterech czołowych europejskich ekip udowadnia, że w finale z bardzo groźnymi Turczynkami "Złotka" nie są bez szans.