Londyn 2012. Siatkarki o krok od igrzysk. Polska - Niemcy 3:1

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
126
Polskie siatkarki rozegrały kolejny bardzo dobry mecz. Po zwycięstwach w fazie grupowej nad Holandią, Rosją (mistrzynie świata) i Serbią (mistrzynie Europy) pewnie pokonały zespół wicemistrzyń Europy. Słabo nasze zawodniczki spisały się tylko w drugim, przegranym secie, ale w dwóch kolejnych dały koncert. Pierwsze skrzypce grały Izabela Żebrowska i Katarzyna Skowrońska-Dolata, choć chwalić można i trzeba także pozostałe zawodniczki Alojzego Świderka.

W niedzielę Polki muszą odnieść jeszcze jedno zwycięstwo, by zagrać na igrzyskach w Londynie.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

25:17 - Żebrowska świetnie zaserwowała, a ostatni punkt z przechodzącej piłki zdobyła Okuniewska.

24:17 - Okuniewska ze środka i za chwilę kończymy.

23:16 - Brinker zdobywa punkt, Niemki jeszcze krzyczą, pobudzają się. Ale już chyba nie mają szans.

23:15 - Żebrowska w ataku wykorzystuje niemiecki blok.

Kosek wchodzi za Werblińską.

21:13 - Bednarek-Kasza pojedynczym blokiem zatrzymała Fuerst.

20:13 - Bednarek-Kasza skutecznie i zwycięstwo coraz bliżej.

Świderek prosi o czas.

19:13 - świetna zagrywka Skowrońskiej, długa wymiana i znów atak w aut Werblińskiej.

19:12 - Kożuch atakuje w siatkę.

18:12 - punkt za punkt. Oby tak już do końca.

17:11 - na szczęście Beier atakuje w aut. Ta długa akcja mogła dać 12. punkt Niemkom.

16:11 - Werblińska najpierw podbita, a po chwili w aut.

16:9 - Żebrowska jest niezawodna. Druga przerwa techniczna w tej partii.

15:9 - Skorupa i Skowrońska szły do piłki i obie nagle zrezygnowały.

15:8 - kolejna długa wymiana dla Polek. Punkt zdobyła Żebrowska.

14:7 - Skorupa i Bednarek-Kasza powtarzają akcję sprzed chwili i utrzymujemy przewagę.

13:6 - Polki uspokajając trenera i kibiców - piękny atak Bednarek-Kaszy z obejścia.

12:6 - Skowrońska zatrzymana blokiem. Trener Świderek chyba powinien poprosić o czas.

12:4 - Niemki kilka razy atakowały, ale ostatecznie Werblińska blokiem zrehabilitowała się za poprzednie, nieudane akcje.

11:4 - Werblińska jeszcze raz w aut.

11:3 - Werblińska atakuje w aut.

Czas dla rywalek.

11:1 - Kożuch z całej siły, ale w aut!

10:1 - Znów długa wymiana dla Polek! Tym razem Gruen dostała czapę od Bednarek-Kaszy.

9:1 - Skowrońska kończy kolejny trudny atak. Polki grają ZNAKOMICIE.

8:1 - Skowrońska blokuje Gruen! Przerwa techniczna.

7:1 - Bednarek-Kasza rozgrywa, a Skowrońska przebija się przez blok Niemek.

5:1 - Żebrowska pomyliła się w ataku z drugiej linii - uderzyła w aut.

5:0 - Żebrowska gromi Niemki zagrywką.

4:0 - brawo! Po kolejny ataku Skowrońskiej trener Niemek prosi o czas.

2:0 - po dobrej zagrywce Żebrowskiej Polki miały kontrę, którą wykorzystała Skowrońska.

1:0 - Gruen nie kończy ataku, a robi to Werblińska.

Po III secie:

Polki błyskawicznie otrząsnęły się po nieudanej, drugiej partii. Znów imponowała Żebrowska, pewnie atakowała Skowrońska, Skorupa kierowała piłki także do skutecznych na środku Okuniewskiej i Bednarek-Kaszy, a w obronie brylowała Maj. Miejmy nadzieję, że równie dobrze podopieczne Alojzego Świderka spiszą się w czwartym, oby ostatnim secie.

25:14 - bardzo długa akcja kończy się błędem Niemek, które atakują w antenkę.

23:13 - Niemki wyglądają tak, jak Polki wyglądały pod koniec drugiego seta.

22:13 - popis Żebrowskiej. Polka zablokowała Ssuschke-Voight.

21:13 - w bardzo trudnej sytuacji Żebrowska obija ręce blokujących Niemek.

20:13 - Bednarek-Kasza serwuje w siatkę.

20:12 - kolejny as Bednarek-Kaszy!

19:12 Bednarek-Kasza trafiła zagrywką w Gruen. O czas prosi trener Niemek.

18:12 - rehabilitacja Skowrońskiej - przy złym dograniu skończyła atak.

17:12 - Skowrońska przekroczyła linię trzeciego metra.

17:10 - Werblińska najpierw bardzo dobrze serwuje, a później kończy kontrę atakiem z drugiej linii.

16:10 - złe przyjęcie Maj, ale Skorupa zamiast rozgrywać kiwa. Na drugą przerwę techniczną Polki schodzą z solidną przewagą.

13:8 - bardzo długa wymiana dla Niemek. W aut zaatakowała Skowrońska.

13:7 - pewny atak Żebrowskiej. Utrzymujemy przewagę.

11:6 - Ssuschke-Voight przerywa serię sześciu punktów z rzędu dla Polski.

11:5 - Skowrońska kończy kontrę i przewaga Polek rośnie.

10:5 - Po zagrywce Bednarek-Kaszy piłka po taśmie spadła na parkiet po niemieckiej stronie siatki. Czas dla Niemek.

9:5 - po ataku Żebrowskiej Polki zaczęły cieszyć się z punktu, ale Niemki jakimś cudem podbiły piłkę. Na szczęście Brinker zaatakowała w aut.

8:5 - Kolejny raz Żebrowska! Brawo - na pierwszą przerwę techniczną schodzimy ze skromną zaliczką.

7:5 - Żebrowska wykorzystuje przechodzącą piłkę.

6:5 - ładna i skuteczna kiwka Skorupy.

5:4 - Żebrowska świetnie zablokowała Kożuch.

3:4 - błędy Polek - najpierw złe przyjęcie Werblińskiej, później atak Żebrowskiej w aut.

3:1 - Brawo! Najdłuższą akcję meczu skutecznym atakiem ze środka kończy Bednarek-Kasza.

2:0 - błąd Niemek, które chciały rozgrywać piłkę będącą już po naszej stronie siatki.

1:0 - Skowrońska wróciła na parkiet i zdobyła pierwszy punkt w trzecim secie.

Po II secie:

Do stanu 13:12 Polki grały podobnie jak w pierwszej partii. Niestety, po chwili prosty błąd popełniła nasza libero, Paulina Maj, źle dogrywając do Katarzyny Skorupy oddaną przez Niemki za darmo piłkę i w zespole zaczęły się niepotrzebne dyskusje. Moment rozprężenia rywalki wykorzystały błyskawicznie. Przy wyniku 13:20 stało się jasne, że tego seta wygrają Niemki. W końcówce trener Świderek dał pograć zmienniczkom.

16:25 - pierwsza piłka setowa wykorzystana.

16:24 - kontrę Niemek kończy Gruen. Pierwsza piłka setowa dla rywalek.

16:22 - dobry, mocny atak Kaczor.

15:22 - Brinker atakuje po rękach Polek.

15:21 - Kasprzak wchodzi za Żebrowską.

14:21 - świetny serwis Werblińskiej, ale Niemki sobie radzą.

14:20 - czarną serię kiwką przerywa Żebrowska.

Polki straciły osiem punktów z rzędu!

13:20 - Świderek prosi o kolejny czas.

13:19 - ten set jest już chyba przegrany. Wołosz i Kaczor wchodzą za Skorupę i Skowrońską.

13:18 - Polki popełniają kolejny błąd w przyjęciu, a Bednarek-Kasza chcąc przebić piłkę w prostej sytuacji trafia w siatkę.

Czas dla trenera Świderka.

13:17 - Werblińska zatrzymana przez niemiecki blok.

13:16 - nieczyste odbicie Werblińskiej. Przerwa techniczna.

13:15 - Brinker i Niemki uciekają.

13:14 - Maj źle ocenia sytuację i po zagrywce Furst piłka spada na linię.

13:12 - od Gruen gorsza nie chce być Skowrońska!

11:12 - Polki nie przyjmują mocnej zagrywki Gruen.

10:9 - Niemki znów mają problemy z przyjęciem zagrywki Żebrowskiej - stawiamy blok i zatrzymuje Gruen.

9:9 - długą akcję mocnym atakiem kończy Skowrońska.

7:9 - duży błąd Polek. Nasze zawodniczki nie wiedziały, która ma wziąć się za rozgrywanie i piłka spadła na parkiet.

7:8 - na kiwkę Skorupy atakiem z drugiej linii odpowiada Kożuch. Przerwa techniczna.

5:5 - Niemki prowadziły 5:3, ale Polki szybko odrobiły straty. Mocną zagrywkę Webrlińskiej wykorzystała Bednarek-Kasza, zdobywając punkt z przechodzącej piłki.

3:3 - świetna zagrywka Skowrońskiej i Skorupa blokuje Brinker.

1:3 - prosty błąd Polek - Niemki oddały nam piłkę za darmo, ale Maj źle dograła do Skorupy.

0:1 - Niemki zdobywają pierwszy punkt w drugiej partii

Po I secie:

Zwycięstwo Polek to przede wszystkim zasługa dobrej zagrywki Żebrowskiej, która w polu serwisowym znalazła się przy stanie 19:20, a wyszła z niego, kiedy nasz zespół prowadził 24:20.

25:22 - pewne przyjęcie, pewne rozegranie i pewny atak ze środka Okuniewskiej.

O przerwę prosi trener Świderek.

24:22 - Niemki się bronią. Gruen atakuje mocno w polski blok i piłka wychodzi w aut.

24:21 - Żebrowska znów dobrze zaserwowała, Polki miały kontrę, ale Werblińska została zablokowana.

24:20 - Okuniewska i mamy piłkę setową!

23:20 - Żebrowska znów dobrze zaserwowała, Niemki miały problem z wyprowadzeniem akcji, a Kożuch skończyła ją trafiając w siatkę.

Drugi czas dla zespołu Niemiec.

22:20 - Po zagrywce Żebrowskiej Okuniewska wykorzystała przechodzącą piłkę, a po chwili Żebrowska zaserwowała asa!

Czas dla Niemiec.

20:20 - plas Żebrowskiej i po nerwowej akcji cenny punkt dla Polek.

18:20 - Gruen atakowała w beznadziejnej sytuacji, ale Polki wpadły w siatkę.

Czas dla Polski.

17:19 - Żebrowska źle przyjmuje zagrywkę Brinker.

17:18 - Skowrońska zablokowana.

17:16 - Brawo Żebrowska! Potężne zbicie kończy kontrę Polek.

16:16 - seria Niemek przerwana. Żebrowska atakuje po bloku.

15:16 - Skowrońska myli się w ataku. Inna sprawa, że Skorupa nie rozegrała tej akcji najlepiej. Przerwa techniczna po czterech z rzędu punktach dla Niemek.

15:15 - teraz Polki popełniają błędy. Nieźle zagrywa Kożuch.

15:13 - Werblińska serwuje w siatkę. Szkoda, ale sporo dobrego na zagrywce już zrobiła.

15:12 - Maj świetnie w obronie, a Skowrońska znakomicie kiwa.

14:12 - Bednarek zablokowała Brinker. Brawo!

13:12 - ładny atak Żebrowskiej z drugiej linii.

12:12 - tym razem Skowrońska serwuje w aut.

12:11 - as serwisowy Skowrońskiej!

11:11 - kolejny raz myli się Kożuch.

10:11 - Kolejna bomba Gruen z zagrywki, ale Maj nieźle przyjmuje, a Skorupa rozgrywa do Skowrońskiej, która pewnie kończy mocnym atakiem.

9:11 - as serwisowy Gruen.

9:9 - Kożuch w aut i znów mamy remis.

7:9 - Okuniewska ze środka w aut.

7:8 - na pierwszą przerwę techniczną nasze zawodniczki schodzą z punktem straty do Niemek.

7:7 - chaotyczną akcję z obu stron kończy Kożuch, uderzając w siatkę.

5:6 - Werblińska ma problemy z przyjęciem zagrywek, co Niemki wykorzystując kontrując.

5:4 - pierwsze prowadzenie Polak po ataku ze środka Okuniewskiej.

2:2 - Niemki mocno serwują, ale Polki mimo problemów z przyjęciem na razie pewnie atakują. Punkty zdobyły Skowrońska i Werblińska.

0:1 - Zagrywkę Weiss źle przyjmuje Werblińska.

Czas na hymny. Początek meczu o godz. 13.30.

Przed meczem

Dla Polek małym sukcesem jest już awans do półfinału tureckiego turnieju. Nasze siatkarki w poprzednich meczach okazały się lepsze m.in. od mistrzyń świata (Rosjanek) i Europy (Serbek). Niemki wygrały z przeciętnymi zespołami Chorwacji i Bułgarii, a uległy Turcji (1:3), dlatego w grupie A zajęły drugie miejsce.