MŚ siatkarzy. Serbowie brązowymi medalistami mistrzostw świata

3 : 1
Komentarze
Od?wie?
57
Serbia zasłużenie wygrała pojedynek o brązowy medal mistrzostw świata. Włosi momentami potrafili nawiązać walkę, ale grali zbyt nierówno, popełniali zbyt wiele błędów, by stawić czoło serbskim wyjadaczom.

Drużynę Kolakovica do sukcesu tradycyjnie już poprowadził "Iwan Groźny" - Miljkovic, który zdobył 22 punkty. Pomyłki zdarzały się i jemu, ale w końcówkach setów Grbic mógł na niego liczyć i to jemu posyłał decydujące piłki. Po drugiej stronie siatki cały mecz dobrze grał tylko przyjmujący Parodi. Zabrakło mu wsparcia środkowych, a przede wszystkim Feia - włoski atakujący przez cały turniej nie znalazł mistrzowskiej formy i nie był w stanie pomóc gospodarzom w wywalczeniu upragnionego medalu.

Serbowie zdobyli brązowy medal mistrzostw świata, poprawiając osiągnięcie sprzed czterech lat, kiedy to przegrali w meczu o trzecie miejsce z Bułgarią. Włosi natomiast udowodnili, że tylko dzięki korzystnemu układowi gier mogli zajść tak wysoko.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Czwarty set:

25:19 Mocny atak i koniec meczu! Serbia zdobywa brązowy medal mistrzostw świata.

23:17 Blokowany Łasko.

21:16 Znów Miljkovic.

20:14 Miljkovic skutecznie wybija z włoskich głów myśl o nawiązaniu walki.

18:13 Blok na Serbie!

17:11 Teraz błąd Miljkovica! Włosi wracają do gry?

16:7 Łasko przekroczył linię ataku - kolejny prosty błąd.

13:6 Serbowie gromią rywali. Włosi nie mają nic do powiedzenia.

9:5 Savani a aut! Serbowie odskakują.

6:5 Dwie dobre akcje Serbów, była szansa na kolejny punkt, ale popełnili prosty błąd w ataku.

4:4 Początek seta punkt za punkt, Włosi wyraźnie podbudowani zwycięstwem w trzeciej partii.

Trzeci set:

26:28 As serwisowy! Już tylko 2:1 w setach.

26:26 Sala ze środka, odpowiada Podrascanin.

24:24 Blok Serbów!

23:24 Kovacevic borni pierwszą piłkę setową.

22:24 Długa, trudna akcja zakończona atakiem z przechodzącej piłki Włochów!

21:22 Fei potężnie z prawego skrzydła i Włosi na prowadzeniu!

20:19 Znów Włosi w kontrataku korzystają z szóstej strefy, znów skutecznie i czas dla Serbów.

19:16 Niezbyt czysto atakuje ze środka Podrascanin, ale skutecznie.

18:15 Parodi atakiem z drugiej linii daje jeszcze Włochom nadzieję.

17:14 Czysta siatka Feia, a ten przekracza linię trzeciego metra.

14:12 Fei w aut!

11:9 Miljkovic dwukrotnie świetnie na kontrze i Serbowie wracają do bezpiecznej przewagi.

8:9 Seria Włochów przy zagrywce Savaniego. Trener Serbów prosi o czas.

8:5 Teraz zablokowany Fei! Stanęli Włosi.

7:5 Dwa proste błędy Włochów - obie piłki w aut. Sędziowie liniowi pokazują boisko - skandal.

4:2 Błąd w przyjęciu Włochów. Serbowie bardzo pewnie zmierzają po zwycięstwo.

Drugi set:

25:20 Fantastyczny blok Stankovicia na zakończenie drugiego seta. Serbowie zasłużenie prowadza 2:0.

21:17 Teraz już Serb zaatakował potężnie ze środka.

20:16 Szczęśliwy atak Podrascanina ze środka - Serbowie blisko zwycięstwa w drugim secie.

16:14 Włosi nie składają broni, grają bardzo ofiarnie, trzymają dystans. Ale to Serbowie są w ofensywie, grają pewnie, Grbic dobrze rozdziela piłki, a jego koledzy kończą je bezlitośnie.

11:8 Bardzo dobre przyjęcie po stronie Serbów pozwala im wyprowadzać skuteczną pierwszą akcję. Włosi mają problemy z przebiciem się przez blok rywali, męczą się, popełniając z efekcie sporo prostych błędów.

7:5 Serbowie z krótkiej w aut, po chwili jednak piękny atak Miljkovica i utrzymuje się dwupunktowa przewaga Serbów.

1:1 mogło być już 2:0 dla Serbów, ale świetnie blokiem zagrali Włosi.

Pierwszy set:

25:21 As Miljkovica i koniec seta!

24:21 Fei blokowany! W końcówce prawdziwa serbska ściana.

23:20 Serbowie odpowiadają blokiem!

21:20 Blok Włochów! Będzie jeszcze ciekawie.

21:18 Miljkovic! Już trzy punkty przewagi Serbii.

19:18 Serbowie coraz groźniejsi. Rozkręca się Miljkovic, Grbic zaczyna rozgrywać na środek.

16:16 Dobra gra Serbów w obronie, as Miljkovica i już mamy remis!

10:14 Potężny atak z szóstej strefy Włochów i znów cztery punkty prowadzenia.

8:10 Wreszcie powstrzymany Fei. Serbia wraca do gry.

5:8 Długa akcja wygrana przez Włochów, dzięki mądrej kiwce Savaniego.

4:7 Dobra akcja środkiem Serbów. To może być antidotum na brak skuteczności ze skrzydeł.

1:5 Miljkovic raz zablokowany, drugi raz podbity - skuteczna kontra Feia. Czas dla Serbii.

1:3 Początek dla Włochów. Fei atakuje na kontrze z prawego skrzydła i dwupunktowe prowadzenie.

17:07 Zaczynamy mecz o brązowy medal mistrzostw świata!

17:03 Podsumowanie mistrzostw znajdziesz na blogu Rafała Steca - czytaj tutaj.

17:00 W hali rozbrzmiały hymny narodowe.

Przed meczem:

W półfinale Serbowie grali z rewelacyjną w tych mistrzostwach Kubą. Po pięknym, dramatycznym meczu polegli 2:3 i dziś zagrają "tylko" o brąz - czytaj relację z meczu Serbia - Kuba.

Włosi z kolei nie mieli w swoim półfinale nic do powiedzenia. Wygrali co prawda jednego seta, ale zwycięstwo Brazylii nie było zagrożone ani przez chwilę - czytaj relację z meczu Brazylia - Włochy.

W finale zagrają zatem Brazylijczycy z Kubą - na relację na żywo z tego meczu zapraszamy od 21:00.