MŚ siatkarzy. Kuba pierwszym finalistą siatkarskiego mundialu

2 : 3
Komentarze
Od?wie?
56
Pierwszy set należał do Serbów. Dzięki świetnej postawie duetu Kovalevic i Miljkovic (najskuteczniejszy zawodnik na boisku, zdobył 30 punktów) siatkarze z Bałkanów zwyciężyli Kubańczyków do 22.

Mimo porażki w pierwszej części, do drugiej Kubańczycy wyszli nie tracąc rezonu i na pierwszą przerwę techniczną schodzili, prowadząc dwoma punktami. Leal punktował z lewego skrzydła Serbów, Leon zdobywał punkty z zagrywki. Siatkarze z Karaibów pozwolili zdobyć przeciwnikom tylko 17 punktów.

Najbardziej zacięty set w meczu rozpoczął się od remisu. Obie drużyny szły łeb w łeb, co chwilę doprowadzając wynik do równowagi. Pasjonująca była końcówka, w której bardzo długo zespoły broniły się przed przegraną. Finalnie, Kovacevic nadział się na blok Kubańczyków i reprezentacja z Ameryki Południowej zwyciężyła w tej częsci gry.

Świetna gra Miljkovica doprowadziła do tie breaku. Serb dwoił się i troił, atakując z najbardziej nieprawdopodobnych pozycji, zdobywając punkty. Decydujący punkt, dający zwycięstwo w IV secie, zdobył kiwką Grbic.

Tie break Serbowie zaczęli od mocnego uderzenia. W pewnym momencie prowadzili 7:5. Kubańczycy doprowadzili do remisu, ale po kilku błędach i bardzo dobrej, precyzyjnej grze przeciwników, przegrywali 11:13. W decydującym momencie pomylił się jednak do tej pory niezawodny Miljkovic i posyła z zagrywkę w aut. Zdobyty punkt dodał podopiecznym Orlando Samuelsa skrzydeł. Serią trzech bloków zapewnili sobie zwycięstwo, blokując na koniec najskuteczniejszego zawodnika meczu.

W finale Kubańczycy zmierzą się ze zwycięzcą pary Brazylia - Włochy. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo, na Sport.pl od godziny 21:00.

14:16 Druga piłka meczowa dla Kubańczyków. Serwuje Simon. Lekko. Odbiór, wystawa i atak Miljkovica. Piłka trafia wprost w ręce blokujących. Pierwszym finalistą siatkarskiego mundialu Kuba!

13:14 Kolejny pojedynczy blok w wykonaniu Kubańczyków. Tym razem nie pozwala zdobyć punktu Serbom Simon.

13:13Blok Serbów na Lealu. Ale Miljkovic myli się przy zagrywce. Serw Kubańczyków, atakuje Stankovic, a Hierrezuelo zatrzymuje go w pojedynkę przy siatce.

11:10Remis. Serwuje Stankovic. Kubańczycy mimo że dobrze przyjmują, nie są w stanie przeprowadzić skutecznego ataku. Miljkovic cudem wciska piłkę między siatkę a szczelny blok przeciwników. Punkt dla Serbów.

7:9Po udanej akcji Kubańczyków serbski szkoleniowiec bierze czas.

7:8 Kolejny atak Miljkovica i po raz kolejny nadziewa się na blok. Przerwa techniczna.

7:7Kapitalny blok Kubańczyków, nawet Miljkovic, który w dzisiejszym meczu zdobywa punkty z niespotykanie trudnych sytuacji, nie był w stanie przebić się przez las rąk siatkarzy z Kuby.

7:5 Herdnandez z prawego skrzydła lewą ręką posyła piłkę po skosie wprost w boisko. Na straży wyniku w drużynie serbskiej czuwa Miljkovic. Zdobywa kolejny punkt.

5:3 Po kapitalnej obronie serbskiego libero atak wyprowadza Miljkovic. Czas bierze trener Kuby.

3:3 Grbic podbija piłkę jedną ręką, a Janic zdobywa punkty. Kubańczycy nie pozwalają "odjechać" Serbom.

IV set

25:22 Kiwka Grbica daje zwycięski punkt Serbom. Za chwilę zacznie się tie break.

24:22 Drugą piłkę Simon posyła w siatkę. Setbol dla Serbów. Kubańczycy się bronią, wyprowadzają atak. Punkt zdobywa Leon.

23:19Po trzech próbach Kubańczykom udaje się przebić piłkę na drugą stronę siatki. Atakuje Kovacevic wprost w podwójny blok. Simon atakuje w aut. Ma jednak wiele wątpliwości co do tego i prowadzi ożywioną rozmowę z sędzią. Powtórka telewizyjna pokazała, że siatkarz z Karaibów miał rację.

19:17 Skuteczny pojedynczy blok Kubańczyków. Przesunięta krótka w wykonaniu Stankovica. W odpowiedzi Leon z środka potężnym uderzeniem zdobywa punkt.

16:15 Serwuje Kovacevic. Kubańczycy wyprowadzają atak, Serbowie bronią i zdobywają punkt. Nieskuteczny Drugi serw najlepszego na boisku Serba. Przerwa techniczna.

11:11 Serw Stankovica i po kontrze Leal wbija piłkę w trzeci metr.

10:10 Camejo z krótkiej, spod siatki, zdobywa punkt. Blok na Miljkovicu i mamy remis.

9:7 Z lewego skrzydła Hernandez. Kolejny punkt dla Kubańczyków zdobywa Leal, wybijając się z miejsca.

8:5 Pierwsza przerwa techniczna. Prowadzenie powiększa najskuteczniejszy dziś wśród Serbów Kovacevic.

7:4 Na prowadzeniu Serbia. Przerwa dla trenera Orlando Samuelsa.

3:3 Leal posyła serwis w siatkę. Z drugiej strony serwuje Kovacevic. W aut.

III set

29:31 Mijkovic serwuje w aut. Setową posyła Leal. Serbowie rozgrywają. Na blok nadziewa się Kovacevic. Seta zwycięża Kuba.

28:29 Atak Janica. Kubańczycy zdołali piłkę podbić, ale przebić na drugą stronę już nie. Simon z krótkiej.

27:28 Grbic serwuje setową piłkę. Hernandez z lewego skrzydła przełamuje blok. Leon psuje blok. Kolejna piłka setowa dla Serbów. Leal obija blok Serbów i doprowadza do remisu. Janic nadziewa się na pojedynczy blok.

25:25 Hernandez przekracza linię trzeciego metra. Miljkovic obok bloku w aut.

24:24 Błąd za błąd. Kovacevic zdobywa 15 punkt. Pierwsza piłka setowa wybroniona przez Kubańczyków.

21:21 Serwis Kubańczyków. Stankovic według sędziego przełożył rękę nad siatkę. Serbowie nie do końca zgadzają się z decyzją arbitra. Mamy remis.

17:15 Gwizdek sędziego wznawiający spotkanie i Serbowie zdobywają kolejny punkt. Trener Kubańczyków bierze czas.

16:15Miljkovic po rękach blokujących. Serwuje Stankovic. Odbiór Kubańczyków, wystawa i Simon wbija "gwóźdź". W odpowiedzi Miljkovic obija blok Kubański. Druga przerwa techniczna. Prowadzą Serbowie.

14:13 Atak w aut Janica. Stankovic z wznoszącej się piłki trafia wprost w asekurującego blok Kubańczyka i zdobywa punkt.

11:11 Simon atakuje z impetem i doprowadza do remisu.

10:9 Po asie serwisowym Miljkovica i drugiej bardzo dobrej zagrywce, po której kubański odbierający posyła piłkę w trybuny, na prowadzenie wychodzi Serbia.

4:4 Leal atakuje z 4 metra i nadziewa się na potrójny blok Serbów. Miljkovic w ostatni metr boiska, tuż przy linii i znowu mamy remis.

2:2Miljkovic mimo potrójnego bloku wciska piłkę na stronę Kubańczyków i zdobywa punkt wyrównujący stan seta.

II set

17:25 Kiwka rozgrywającego Kubańczyków, później podwójny blok i mamy remis w setach.

16:23 Atak Leala, as serwisowy Herandeza i serbski trener bierze czas.

15:20 Z Serbów jakby zeszło powietrze. Kubańczycy zdecydowanie dominują, punktując zarówno blokiem jak i atakiem

8:11Piłka tańczy na siatce, po czym ląduje po stronie Serbów. Leon zdobywa kolejny as serwisowy. Kubańczycy trwonią kilku punktową przewagę. Sytuację ratuje dobrze postawiony blok. Camejo serwuje.

6:8 Leon obija blok Serbów. Na pierwszą przerwę techniczną Kubańczycy schodzą prowadząc.

2:2 Hernandez zdobywa drugi punkt dla Kubańczyków, po czym psuje zagrywkę i mamy remis.

I set

25:22 Pierwsza piłka setowa dla Serbów i ... zwycięstwo w pierwszym secie dla nich.

23:22 Serw Grbica. Odbiór Kubańczyków, rozegranie i z lewego skrzydła, z bardzo wysokiego pułapu Leon zdobywa punkty.

21:19 Po powrocie na parkiet Kubańczycy odrabiają jeden punkt straty. Po mocnej zagrywce Leala Serbowie plasują piłkę na drugą stronę siatki. Nieporozumienie drużynie przeciwników i bałkańscy siatkarze zdobywają łatwe punkty.

20:18 Serbowie odskakują na dwa punkty. Robi się niebezpiecznie. Kubański trener bierze pierwszy czas.

18:18 Grbic po bloku w boisko. W odpowiedzi Hernandez, mogący poszczycić się zasięgiem wysokości 360 centymetrów, przeprowadza skuteczny atak.

15:16 Serw Serbów w siatkę. W kolejnej akcji piłkę na aut posyła Mijkovic. Atomowy atak w drugi metr Leona, kolejna skuteczna akcja Kubańczyków i drugi raz w tym secie siatkarze zza oceanu na przerwę techniczną schodzą prowadząc jednym punktem.

7:8 Najpierw pierwszy remis w tym meczu, a później zaraz pierwsze prowadzenie dla siatkarzy z Karaibów.. Kubańczycy zachwycają bardzo dobrą zagrywką. Leon zdobywa dwa punkty z rzędu serwisem. Pierwsza przerwa techniczna.

4:3 Mocny początek dla Serbów. Ale Kubańczycy nie tracą rezonu i po asie serwisowym Leala przegrywają tylko jednym punktem.

Na hali wybrzmiały hymny obu państw, kapitanowie drużyn wymienili między sobą okolicznościowe emblematy. Czas zacząć mecz.

Serbowie po piękny meczu z Rosją, który wygrali 3:1 zapewnili sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Droga do 1/2 finału Kubańczyków była znacznie bardziej emocjonująca. W dramatycznym meczu siatkarze z Karaibów wybronili dwie piłki meczowe w czwartym secie. Ostatecznie zwyciężyli 3:2.