3 : 0
Komentarze
Od?wie?
24
25:19 Koniec meczu. Brazylia zagra w półfinale, a Niemców pokonała 3:0. Jedną trzecią punktów Brazylia zdobyła dzięki błędom rywali.

22:18 Murilo jest dziś bohaterem spotkania. Kończy bardzo długą wymianę, w której było mnóstwo ataków, wybloków, a na końcu punkt zdobyli Brazylijczycy.

20:16 Kolejny błąd. Jeden z niemieckich siatkarzy próbował przyjąć piłkę na palce i ta mu uciekła.

17:14 Rezerwowy Steuerwald ładnie kiwnął przsy siatce, ale po chwili zepsuł zagrywkę. Przy tylu błędach Niemcy nie mogą dziś wygrać.

11:8 Brazylijczycy mają w tym meczu umiejętność wychodzenia z kłopotów. Nawet jeśli popełnią błąd, potrafią go naprawić.

5:2 Niemcy wciąż popełniają błędy. Do tej pory w całym meczu uzbierali ich już 23.

III set

25:20 W końcówce Niemcy zaczęli trafiać i zagrywką i kończyć ataki, ale dobra gra skończyła się przy stanie 22:20. Potem trzy kolejne punkty zdobyli rywale.

20:16 As serwisowy Murilo. I Brazylia w najlepszym do tego momencie odskakuje rywalom.

17:15 Bardzo długa wymiana, w której kibice z obu stron mogli zobaczyć popis gry w obronie. Kończy się blokiem Brazylii.

16:14 Trudno obu zespołom kończyć ataki uderzeniem w boisko. Zwykle atakujący zagrywają blok-aut.

11:10 Tischer trafił zagrywką po raz pierwszy w meczu i Niemcy, w przeciwieństwie do poprzedniego meczu, wciąż utrzymują kontakt z Brazylijczykami.

8:6 Niemcy zagrażają Brazylijczykom tylko wtedy gdy rozgrywający szybko wystawia piłkę, a rywale nie mają szansy na ustawienie bloku. Ale trwonią tę przewagę przez proste błędy. W tym secie trzy razy zepsuli zagrywkę.

3:3 Tischer zatrzymuje pojedynczym blokiem Murilo. To pierwszy tak zdobyty przez Niemców punkt w tym meczu.

II set

25:17 Brazylijczycy łatwo wygrywają pierwszego seta, którego rywale właściwie im oddali. Niemcy popełnili w secie 12 błędów. Brazylia 10, ale poza tym również zdobywała punkty. Niemcy nie wygrali żadnej wymiany blokiem lub zagrywką.

19:11 Raul Lozano próbuje zmian. Grozera zmienił Schops. Nic to nie dało. Najpierw środkowy bloku źle trafił w piłkę, która - wybroniona przez Brazylię - wróciła na niemiecką stronę, ale Schops został zatrzymany blokiem.

17:10 Niemcy nie mają żadnych atutów w ataku i mylą się w polu zagrywki.

13:8 Duży błąd Dante, który z drugiej linii zaatakował w siatkę. A wcześniej Brazylijczycy wybronili atak Niemców.

12:6 Brazylijczycy zaczęli kończyć ataki, a Niemcy są bezradni. Mają kłopoty z przyjęciem.

8:4 Niemcy robią dużo błędów. Aż pięć punktów ich rywale zdobyli w ten sposób.

6:4 Grozer serwuje bardzo mocno, ale Brazylijczycy bardzo dobrze przyjmują.

0:1 Już grają. Złe przyjęcie Brazylijczyków na początek.

Brazylijczycy to obrońcy tytułu mistrzów świata. Są faworytami tego meczu. Postawa Niemców to z kolei duża niespodzianka włoskiego turnieju. Do tej pory największym sukcesem tej drużyny na MŚ było złoto które zespół NRD zdobył w 1970 r. na turnieju w Bułgarii.
Zarówno Brazylia jak i Niemcy grały we Włoszech z Polską. W drugiej fazie turnieju Brazylijczycy wygrali 3:0 i przyczynili się do odpadnięcia Polaków. W pierwszej fazie Polska pokonała Niemcy 3:2.