M¦ siatkówka 2018. Polska - Argentyna. Słaby mecz, stracone punkty. Droga do kolejnej rundy trudna [ZAPIS RELACJI]

2 : 3

• pi±tek, 21 wrze¶nia 2018
  • Jaka jest sytuacja w polskiej grupie po tej porażce biało-czerwonych?

M¦ siatkówka 2018. Sytuacja w "polskiej" grupie [TABELA]

Sytuacja reprezentacji Polski na M¦ 2018 bardzo skomplikowała się po porażce z Argentyn± 2:3. Tak wygl±da tabela naszej grupy po pi±tkowych spotkaniach.

• 14:16 - Argentyna wygrywa tie-break i mecz. Polska ma teraz znacznie trudniejsz± drogę do kolejnej rundy M¦.

• 14:15 Konarski zatrzymany, a kolegom nie udało się podbić piłki. I to rywale maj± piłkę meczow±.

• 14:14 Remis po błędzie Szalpuka i będzie tie-break na przewagi.

• 14:11 Kochanowski w pojedynkę zatrzymuje rywala w pojedynkę i s± piłki meczowe.

• 13:11 Konarski obija ręce broni±cych, dwa punkty dziel± Polaków od zwycięstwa w tym meczu.

• 12:10 Kolejny przeci±gaj±cy się challenge na korzy¶ć Polski. Argentyńczycy czuj± się oszukani, z ławki podnosz± się rezerwowi, trener się awanturuje.

• 11:10 Ważna piłka wygrana!

• 10:10 Po bloku w aut i jest remis!

• 9:10 Akcja będzie powtórzona po niesłychanym zamieszaniu i analizie wideo.

• 9:10 Konarski zatrzymany na prawym skrzydle. I znów Argentyna na prowadzeniu.

• 9:8 Szalpuk kiwa i jest punkt!

• 7:8 Zmiana stron przy punkcie przewagi reprezentacji Argentyny.

• 7:7 Remis po autowym bloku Argentyńczyków.

• 6:7 Jest skuteczny blok ¦liwki i Nowakowskiego!

• 3:6 Konarski nie kończy ataku, Argentyńczycy zdobywaj± punkt dzięki kontrze.

• 3:5 Konarski zatrzymany pojedynczym blokiem, a piłka pechowo mie¶ci się w boisku.

• 2:2 Ale i Argentyńczycy myl± się w polu zagrywki.

• 1:2 Nowakowski psuje zagrywkę.

• 0:1 Tie-break zaczynamy od nieskutecznego bloku.

• 25:23 - Polska wygrywa seta i w meczu remisuje 2:2.

• 24:22 Schulz zdobywa punkt zagrywk± i jest piłka setowa!

• 23:22 Wreszcie! Polacy na prowadzeniu. Szalpuk ¶wietnie wykończył akcję.

• 20:20 Myli się Argentyna i jest remis!

• 19:20 Argentyńczycy oddali dwa punkty i Polacy jeszcze z szansami na tie-break.

• 17:20 Argentyna pięć punktów od wygrania meczu...

• 17:19 Na plac wrócił Bartosz Kurek, Polska gra w eksperymentalnym ustawieniu i na razie nie widać szans na poprawę. Heynen bierze czas.

• 15:16 Punkt przewagi Argentyny na drugiej przerwie technicznej w czwartym secie.

• 15:15 Blok trzyma Polaków w czwartym secie.

• 12:11 ¦liwka z Nowakowskim zatrzymali Ramosa. I jest prowadzenie!

• 11:11 Dwa błędy Argentyńczyków i jest remis.

• 7:9 Polacy w ogóle nie ryzykuj± zagrywk±. Argentyńczycy to wykorzystuj± i z łatwo¶ci± atakuj± tak, by nie natkn±ć się na polski blok.

• 6:8 Dwa punkty przewagi i pierwsza przerwa techniczna w czwartym secie.

• 5:6 Polacy wci±ż maj± problemy ze skończeniem pierwszych ataków. Szczę¶liwie obijaj± blok w drugim podej¶ciu.

• 3:5 Atak z drugiej linii też skuteczny, Polacy zaskoczeni.

• 2:4 Argentyna lepiej zaczyna czwart± partię. Ma dobre przyjęcie i to daje szanse na punkty.

• Gramy! Czwarty set! Polska jest w trudnej sytuacji, ale jeszcze nie beznadziejnej.

• 23:25 set dla Argentyńczyków, którzy prowadz± w meczu 2:1. I tym samym Polska traci przynajmniej punkt i utrudnia sobie drogę do kolejnej rundy M¦.

• 23:24 Dadz± radę? Co za seria Polaków przy piłce setowej Argentyńczyków.

• 18:23 Nieskuteczne ataki Polaków, blok nie funkcjonuje. Liczyć możemy tylko na błędy rywali.

• 16:22 Kryzys? Co najmniej. Fatalna gra Polaków, Argentyńczycy id± po prowadzenie w meczu.

• 16:20 Cztery punkty straty... Kolejny czas dla Heynena.

• 16:19 Trzy punkty przewagi Argentyny, która wykorzystuje niedomagania Polaków. Trener Heynen bierze czas.

• 14:17 ¦liwka nie kończy ataku na lewym skrzydle, Argentyna ma kontrę i zdobywa punkt.

• 14:16 Dwa punkty straty Polaków na drugiej przerwie technicznej w trzecim secie.

• 12:14 Brakuje Polakom intensywno¶ci w grze, a Argentyńczycy korzystaj± z naszych błędów.

• 11:11 Remis! Wreszcie sytuacja na tablicy wyników wraca do normy.

• 10:11 Nieprzyjemna sytuacja. Dwóch Argentyńczyków zderzyło się przy siatce. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• 8:10 Konarski daje dobr± zmianę.

• 6:8 Najpierw skuteczna akcja Polaków, a potem Argentyńczycy atakuj± na aut. I dwa punkty odrobione.

• 4:8 Fatalnie. Cztery punkty przewagi Argentyny na pierwszej przerwie technicznej w secie trzecim.

• 4:7 Kolejne skandaliczne błędy Polaków, kolejny stracony punkt. ¬le wygl±da ten trzeci set. Błędy własne buduj± przewagę rywalom.

• 4:6 Kurek zablokowany, Argentyna odskakuje na dwa punkty. Nie jest to dobry pocz±tek w wykonaniu biało-czerwonych.

• 3:3 Punkt za punkt na pocz±tku trzeciego seta.

• Gramy! Trzeci set.

• 19:25 - set dla Argentyny. W meczu jest remis 1:1. Fatalna partia Polaków, którzy nie s± w stanie prowadzić sobie ze swoimi problemami. Musz± wygrać dwa kolejne sety, by zgarn±ć cał± pulę za ten mecz i przybliżyć się do awansu.

• 19:23 Szalpuk punktuje, ale to Argentyna jest bliżej zwycięstwa w drugim secie.

• 17:21 Wreszcie jest punkt z kontry.

• 15:21 Lopez sprytny na siatce, a Argentyńczycy bawi± się gr±. Mowa ciała Polaków fatalna. Widać rezygnację. Ciężko będzie uratować tego seta.

• 15:19 Jest punkt dla Polaków po zagrywce w aut rywali.

• 14:19 Kurek atakuje po antence. Ależ seria błędów biało-czerwonych.

• 14:18 Coraz gorzej graj± Polacy. A warto przypomnieć, że Argentyna nie ma absolutnie żadnych szans na awans do kolejnej fazy.

• 14:17 Kolejny stracony punkt. Heynen bierze czas.

• 14:16 Niestety, dwa punkty przewagi Argentyny na drugiej przerwie technicznej w secie drugim. Gra Polaków, poza blokiem, jest bardzo słaba.

• 14:15 Trzy punkty z rzędu Argentyńczyków i wychodz± oni na prowadzenie.

• 14:12 Gonzalez zatrzymany blokiem, piłka jeszcze się od niego odbiła.

• 12:11 Kiwka Szalpuka dobra. Jest punkt.

• 11:11 Polacy nie kończ± kolejnej akcji po przyjęciu, a Argentyńczycy obijaj± blok i jest znów remis.

• 10:9 Wreszcie! Kurek z kontry. Takich akcji trzeba więcej.

• 9:9 Kurek na raty, ale zdobywa punkt. W drugim secie gra Polaków wygl±da przeciętnie.

• 8:7 Punkt przewagi Polaków na pierwszej przerwie technicznej w drugim secie.

• 6:6 Polacy nie s± w stanie zbudować przewagi na pocz±tku drugiego seta. Brakuje ewidentnie dyscypliny taktycznej.

• 4:4 Gonzalez kiwa w ¶rodek i znów remis.

• 4:2 ¦liwka zdobywa punkt z chaotycznej akcji.

• 2:1 Punktowy blok Polaków, siódmy w tym meczu. Wcze¶niej nieskończone ataki Kochanowskiego i Kurka.

• Gramy! Czas na drugi set. Liczymy na lepsz± ofensywę.

• 25:16 - Polska wygrywa pierwszego seta. Blok i zagrywka to największe atuty Polaków w tym meczu. Z atakiem jest gorzej. Set wygrany łatwo, ale to ¶wiadczy przede wszystkim o klasie Argentyny.

• 23:15 Schulz przedziera się przez blok.

• 21:12 Przewaga jest wysoka, ale w grze biało-czerwonych sporo jest mankamentów. To ¶wiadczy o klasie Argentyny.

• 20:12 Polacy maj± sporo problemów z kończeniem ataków, ale wymęczyli kolejny punkt przy siatce.

• 19:12 Czas dla Argentyńczyków, którzy trac± już siedem punktów.

• 17:11 Skuteczny blok Kurka. Dzi¶ lepszy w defensywie niż w ofensywie.

• 16:10 Sze¶ć punktów przewagi na drugiej przerwie technicznej.

• 15:10 Dwa punkty zdobyte po przerwie na ż±danie. Dobra reakcja na mini-kryzys.

• 13:10 Kolejny nieskończony atak i skuteczna kontra Argentyńczyków. Heynen bierze czas, bo przewaga stopniała do trzech punktów.

• 12:8 Bł±d bloku, który skoczył w pierwsze tempo i punkt oddany rywalom. Ale wcze¶niej dwóch ataków nie skończyli biało-czerwoni.

• 12:6 Zepsuta zagrywka Argentyńczyków przerywa ich serię punktow±.

• 11:3 Polacy maj± już osiem punktów przewagi.

• 10:3 Heynen w¶ciekły. Conte pchn±ł piłkę po rękach Polaków, zdaniem trenera było to zagranie nielegalne. Sędziowie długo debatowali, w końcu przyznali Polakom punkt.

• 8:3 Polacy demoluj± Argentyńczyków na pocz±tku meczu.

• 6:3 Bł±d Polaków. Piłka wracała na nasz± stronę, ale nikt nie zdecydował się jej podbić. Punkt oddany za darmo.

• 5:1 As serwisowy Nowakowskiego.

• 3:1 Atak Kurka podbity, ale polski blok zatrzymał argentyńsk± kontrę.

• 1:1 ¦liwka serwuje w aut.

• Gramy!

• Hymny za nami. Polacy zaczn± szóstk±: Nowakowski, Kurek, Szalpuk, Drzyzga, ¦liwka, Kochanowski i Zatorski na libero.

• Sytuacja w grupie przed meczem Polaków z Argentyńczykami

Polska znajduje się w znakomitej sytuacji w II fazie grupowej M¦ 2018. Serbia pokonała Francję, ale zaledwie 3:2, przez co dostała za zwycięstwo tylko dwa punkty.

• M¦ siatkówka 2018. Polska - Argentyna. Michał Kubiak jednak nie zagra

M¦ siatkówka 2018. Polska - Argentyna. Michał Kubiak jednak nie zagra

Michał Kubiak nie zagra w meczu Polska - Argentyna w pierwszej kolejce grupy H mistrzostw ¶wiata. Kapitan kadry jest przeziębiony. Wspólnie ze sztabem trenerskim oraz medycznym zdecydował, że mecz obejrzy w hotelu. Pocz±tek spotkanie o godzinie 19.40, relacja na żywo w Sport.pl

• Serbowie i Francuzi zagrali dla Polaków.

M¦ w siatkówce 2018.  Serbia wygrywa w tie-breaku. Francja z małymi szansami na awans!

M¦ w siatkówce 2018. Serbia wygrywa w tie-breaku. Francja z małymi szansami na awans!

Pierwszym meczem "polskiej" grupy H drugiej rundy mistrzostw ¶wiata było spotkanie Serbia - Francja. Zakończyło się wynikiem 3:2 (22:25, 26:24, 25:20, 18:25, 18:16) i niemalże zamknięciem szans Francji na awans.

• Reprezentacja Polski meczem z Argentyn± zaczyna drug± fazę mistrzostw ¶wiata. To spotkanie ma niesamowicie wagę w kontek¶cie walki o awans do trzeciej rundy grupowej.