M¦ Siatkówka 2018. Finlandia - Kuba. Finowie za mocni dla Kubańczyków, kolejny mecz w polskiej grupie za nami - to jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

3 : 1

• pi±tek, 14 wrze¶nia 2018
  • Podsumowanie meczu Finlandii z Kub±.

M¦ Siatkówka 2018. Finlandia - Kuba. Finlandia lepsza od Kuby, w sobotę gra z Polsk±

Finlandia pewnie pokonała Kubę 3:1 (25:19, 25:19, 20:25, 25:16) w meczu grupy D siatkarskich mistrzostw ¶wiata. W sobotę Finowie zmierz± się z Polsk±.

• 4. set, 25:16 - Koniec! Finlandia pokonała Kubę 3:1 w meczu 2. kolejki grupy D.

• 4. set, 23:15 - Akcja blok-aut w wykonaniu Sinkkonena.

• 4. set, 22:14 - Sprytny atak Sivuli, który daje punkt Finom.

• 4. set, 21:14 - RozluĽnili się troszkę Finowie, co wykorzystuj± Kubańczycy.

• 4. set, 20:11 - Zepsuty serwis przez Kubańczyków.

• 4. set, 19:10 - Punkt Krastinsa. Końcówka tego seta to w zasadzie formalno¶ć.

• 4. set, 18:8 - Akcja blok-aut Krastinsa.

• 4. set, 17:7 - Sinkkonen punktuje.

• 4. set, 16:6 - Druga przerwa techniczna. Finowie pewnie zmierzaj± po wygran± w tym meczu.

• 4. set, 15:6 - Dopiero teraz możliwe jest przej¶cie. Złe przyjęcie Tervaporttiego.

• 4. set, 14:5 - Nokaut w czwartym secie. Ze ¶rodka bomba Sinkkonena.

• 4. set, 13:5 - Akcja blok-aut Makinena.

• 4. set, 11:5 - Seria punktowa Finów. Kubańczykom jakby odcięło pr±d.

• 4. set, 8:5 - Finlandia z trzypunktowym prowadzeniem na pierwsz± przerwę techniczna.

• 4. set, 6:4 - Finowie zatrzymuj± blokiem Suareza.

• 4. set, 5:4 - Makinen po bloku.

• 4. set, 3:3 - Akcja blok-aut Kubańczyków. Chwilę póĽniej Tervaportti dorzuca jeszcze jeden punkt.

• 4. set, 3:1 - Mocny start Finów i błędy Kubańczyków.

• 3. set, 20:25 - Kubańczykom przerwa pomogła. Punktowy blok Castro i Kuba wygrywa swojego pierwszego w tym meczu seta. Finowie prowadz± 2:1.

• 3. set, 20:23 - Finowie skutecznie z lewego skrzydła. Prosi ponownie o czas trener Kubańczyków.

• 3. set, 19:23 - Bł±d Kubańczyków i po challenge'u Finowie zdobywaj± punkt.

• 3. set, 18:23 - Krastins po bloku i punkt, potem ponownie skutecznie Finowie, więc Kubańczycy prosz± o czas.

• 3. set, 16:22 - Przesunięta krótka i atomowe uderzenie Arce.

• 3. set, 15:21 - Ze ¶rodka punktuje Sivula, a potem psuje serwis.

• 3. set, 14:20 - Akcja blok-aut Kubańczyków. Finowie zupełnie stracili kontrolę w tym secie.

• 3. set, 13:18 - Sivula obija blok.

• 3. set, 12:18 - Castro po bloku, ależ maj± ¶wietny moment Kubańczycy.

• 3. set, 12:16 - Autowa zagrywka Finów.

• 3. set, 11:15 - Przysun±ł ze ¶rodka Hernandez!

• 3. set, 11:14 - Sprytna kiwka Tervaporttiego pod siatk±. Punktowa dodajmy.

• 3. set, 10:13 - Pogubili się Kubańczycy w rozegraniu i w głupi sposób stracili punkt.

• 3. set, 9:13 - A jednak, s± w gazie Kubańczycy. Suarez zalicza swój 10 punkt w tym meczu.

• 3. set, 9:11 - Bomba Kaurto ze ¶rodka. Finowie nie pozwalaj± uciec rywalom.

• 3. set, 8:10 - Autowa zagrywka Castro. Nie funkcjonuje dzisiaj najlepiej serwis Kubańczyków.

• 3. set, 6:8 - Rojas psuje zagrywkę.

• 3. set, 5:8 - Kaurto w aut, potem też bł±d Finów w przyjęciu. Kubańczycy prowadz±, schodz±c na pierwsz± przerwę techniczna.

• 3. set, 4:5 - Sivula punktuje po bloku. Goni± stopniowo Finowie.

• 3. set, 2:4 - Hernandez psuje zagrywkę, ale rewanżuje się udanym wykończeniem kolejnego ataku.

• 3. set, 1:3 - Makinen serwuje w siatkę, a w odpowiedzi Hernandez punktuje ze skrzydła.

• 2. set, 25:19 - Identyczny wynik jak w pierwszej partii. Finowie prowadz± już 2:0.

• 2. set, 23:18 - Suarez po bloku. Ciężko będzie wrócić w tym secie, ale w końcu Kubańczycy co¶ zaczęli grać.

• 2. set, 23:16 - Castro min±ł blok. Pojedyncze akcje od czasu do czasu wychodz± Kubańczykom, ale set zdecydowanie pod dyktando Finów.

• 2. set, 22:15 - Punkt Tervaporttiego. Rozsypali się Kubańczycy.

• 2. set, 21:14 - Diaz zagrywa w siatkę.

• 2. set, 20:13 - Makinen z drugiej linii. Bezradny blok Kubańczyków.

• 2. set, 19:12 - Perfekcyjnie Krastins! Idealnie w narożnik. Chyba jest już po secie.

• 2. set, 17:12 - Hernandez serwuje w aut. Zagrywka dzisiaj jest raczej domen± Finów (prowadz± w tym aspekcie 4:2).

• 2. set, 16:11 - Rozmowa z trenerem nie pomogła. Finowie uciekaj± przed drug± przerw± techniczn± na pięć punktów.

• 2. set, 13:10 - Trener Kubańczyków prosi o czas. Nie klei się gra jego drużynie.

• 2. set, 12:10 - Sinkkonen atakuje ze ¶roda, punkt dla Finów.

• 2. set, 11:9 - Gubi± się Kubańczycy. Bł±d w przyjęciu, w następnej akcji zawodzi natomiast blok.

• 2. set, 9:9 - Autowa zagrywa Finów. Kuba odpowiada asem serwisowym i znowu remis.

• 2. set, 8:6 - Krastins po bloku, punkt, potem bł±d w rozegraniu Kuby, kolejny punkt dla Finów i pierwsza w tym secie przerwa techniczna.

• 2. set, 6:6 - I dogonili.

• 2. set, 6:5 - Bł±d Finów w ataku. Wcze¶niej wstrzelił się w końcu Hernandez. Goni± Kubańczycy.

• 2. set, 5:2 - Arce zepsuł serwis. W następnej akcji Suarez zatrzymał się natomiast na fińskim bloku.

• 2. set, 2:0 - Dobry pocz±tek drugiego seta w wykonaniu Finów.

• PRZERWA

Z punktu widzenia Polaków korzystniejsze byłoby dzi¶ zwycięstwo Kubańczyków. Biało-czerwoni już z nimi wygrali, więc je¶li Kuba awansuje do 2. rundy, punkty wywalczone w starciu z nimi przejd± na konto Polaków w następnej fazie rozgrywek.

• 25:19 - Finowie wygrywaj± pierwszego seta. Makinen potężn± bomb± z lewej strony kończy atak punktem.

• 23:18 - Kolejny udany blok Finów (w całym meczu 4:2).

• 21:17 - W aut posłał piłkę Sivula, ale potem Kaurto odrobił ten punkcik.

• 20:16 - Finowie uciekaj± dzięki lepszej grze blokiem i na zagrywce.

• 18:16 - Finowie prosz± o challenge. I słusznie, zamiast remisu maj± dwupunktowe prowadzenie.

• 16:16 - Pracuj± blokiem Kubańczycy. To ich drugi w tym meczu zdobyty w ten sposób punkt.

• 16:14 - Ależ seria Finów! Cztery kolejne punkty i schodz± na drug± przerwę techniczn± z prowadzeniem. Po stronie Kubańczyków wyróżnia się Suarez (5 pkt), natomiast u Finów bryluje Kaurto (4 pkt).

• 12:14 - Myl± się na zagrywce Kubańczycy.

• 10:12 - Rojas celnie ze ¶rodka, a w następnej akcji punktowy blok Castro.

• 10:10 - Finowie odrobili straty. Przed chwil± punktowali po bloku Castro.

• 7:10 - Finowie zdaj± się mimo wszystko powoli rozkręcać.

• 5:9 - Concepcion punktuje z przesuniętej krótkiej.

• 5:8 - Finowie goni±. Maj± teraz problemy z przyjęciem zagrywki Kubańczycy.

• 3:8 - Arredondo skutecznie z prawej strony i Kuba schodzi z wysokim prowadzeniem na pierwsz± przerwę techniczn±.

• 2:7 - Cztery kolejne punkty Kubańczyków. Arce praktycznie bezbłędny na ¶rodku, podobnie jak Castro na skrzydle.

• 1:3 - Mocny pocz±tek Kubańczyków. Najpierw skuteczny atak Herrery, a potem ¶wietnie z drugiej linii Suarez.

• A tak wygl±da sytuacja w grupie D przed starciem Finlandii z Kub±.

M¦ Siatkówka 2018. Tabela polskiej grupy D. Jaka jest sytuacja reprezentacji Polski?

Polska pokonała we wtorek Portoryko 3:0 w swoim drugim meczu na siatkarskich mistrzostwach ¶wiata. Biało-czerwoni przesunęli się w tabeli grupy D z 3. na 1. pozycję.

• Obie drużyny rozpoczęły rywalizację na turnieju od porażek. Finlandia uległa Bułgarii 0:3, natomiast Kuba musiała uznać wyższo¶ć reprezentacji Polski (1:3). Dzisiaj ani jedni, ani drudzy nie mog± pozwolić sobie na wpadkę, je¶li chc± walczyć o awans do 2. rundy.

• O godz. 16. rozpocznie się ostatni mecz 2. serii spotkań w grupie D siatkarskich mistrzostw ¶wiata. Finowie zmierz± się z Kubańczykami.