Michał Winiarski po meczu z Włochami: "Najważniejszy jest awans olimpijski, chociaż..."

3 : 2
Informacje
Puchar Świata siatkarzy 2011 - 9. kolejka
Piątek 02.12.2011 godzina 07:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Polska
17
20
25
25
15
3
Włochy
25
25
23
21
12
2
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Nowakowski, Winiarski, Zagumny, Kurek, Jarosz, Bartman, Wiśniewski, Kubiak, Ruciak, Żygadło, Ignaczak, Możdżonek
Włochy
Skład: Mastrangelo, Parodi, Bari, Lasko, Maruotti, Zaytsev, Boninfante, Savani, Travica, Fei, Birarelli, Giovi
Puchar Świata. Siatkarz PGE Skry Bełchatów opowiada o spotkaniu z Włochami i szansach na pokonanie Brazylii w sobotnim meczu. Początek o godz. 7, relacja na żywo w Sport.pl
Jarosław Bińczyk: Skąd taka odmiana Polski w meczu z Włochami? Od 0:2 wygraliście trzy kolejne sety...

Michał Winiarski: Bo taka jest siatkówka. Nie można poczuć się zbyt pewnie, bo wszystko może się odwrócić. Tak też było w spotkaniu z Włochami.

Czy wyczerpujący turniej ma wpływ na takie wahania formy?

- Z pewnością, Było bardzo ciężko, bo przecież był to już nasz dziewiąty mecz. Widać to było także po Włochach, którzy po wygranym przez nas trzecim secie całkowicie siedli.

Oprócz Marcina Możdżonka jesteś w reprezentacji Polski niezastąpiony.

- Mocno odczuwam trudy tego turnieju, chwilami brakuje mi już sił.

A przed wami jeszcze dwa bardzo trudne mecze z dwiema najsilniejszymi drużynami na świecie - Brazylią i Rosją. Na szczęście brakuje wam tylko jednego punktu.

- Nie myślimy o zdobyciu punktu, tylko o zwycięstwie w całym meczu.

Ale z Brazylią zdarza się to bardzo rzadko.

- Jesteśmy w stanie napędzić Brazylijczykom trochę strachu. Dla nich to też jest mecz o wszystko, więc zagrają pod dużą presją. Nawet tutaj w Pucharze Świata przekonaliśmy się, że jak ich ktoś przyciśnie, to sa do ogrania. Poza tym to będzie już dziesiąty mecz w turnieju, dlatego wszystko się może zdarzyć. Nie wiemy, czego spodziewać się i po nas, i po nich.

Wszędzie słychać o kwalifikacji olimpijskiej, tymczasem Polska uważana jest za faworyta do zdobycia Pucharu Świata. Myślisz czasem o tym?

- Przyjechaliśmy do Japonii po awans olimpijski i to jest dla nas najważniejsze. Teraz otworzyła się przed nami szansa na wygranie całego turnieju. Będziemy zapewne o tym myśleć, jeżeli pokonamy Brazylię.

Co musi się stać, by Polska awansowała na Igrzyska?

Do awansu na Igrzyska Olimpijskie w Londynie siatkarskiej reprezentacji Polski brakuje jednego punktu. A co się stanie, jeśli go nie wywalczymy? W sobotę o 7 rano Polacy grają z Brazylią (relacja na żywo w Sport.pl). W nocy z soboty na niedzielę o godz. 3 kończą zmagania w Pucharze Świata spotkaniem z Rosją. Sprawdź sytuację w tabeli ?

Kłótnia po meczu Polski z Włochami

Po dwóch setach piątkowego meczu z Polską Włochy prowadziły 2:0 i pewnie zmierzały po zwycięstwo. Być może dlatego ostateczna porażka 2:3 okazała się dla siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego tak bolesna - po zakończeniu spotkania wywołali potężną kłótnię, która mogła skończyć się bójką. O kłótni czytaj więcej ?