Japonia
Sk豉d: Abe, Suzuki, Yoshihiko, Kunhiro, Daisuke, Yusuke
Polska
Sk豉d: Nowakowski, Zagumny, Kurek, Jarosz, Kubiak, Mo盥穎nek, Ignaczak
Po zwyci瘰twie nad Japoni Polska powr鏂i豉 na pozycj lidera Pucharu 安iata. Nad drug Brazyli ma punkt przewagi. Trzecia jest Rosja z tak sam liczb punkt闚 jak Brazylia, ale gorszym bilansem set闚.
Polska odda豉 Brazylii prowadzenie po pora盧e z Iranem 2:3, za kt鏎 dosta豉 jeden punkt. Po dzisiejszym triumfie nad Japoni (3:1) powr鏂i豉 na pozycj lidera, Brazylia potrzebowa豉 bowiem a pi璚iu set闚 do zwyci瘰twa nad Chinami, zarobi豉 wi璚 za nie tylko dwa punkty.

System punktacji Pucharu 安iata bierze pod uwag stosunek set闚: zwyci瘰twa 3:0 i 3:1 premiowane s trzema punktami, 3:2 - dwoma. Dlatego zespo造 o takim samym bilansie zwyci瘰tw i pora瞠k, jak na przyk豉d Polsk i Iran rozdzielaj w tabeli a cztery punkty i siedem pozycji.

Punktowane s te pora磬i je郵i zesp馧 wygra dwa sety. Za pora磬 2:3 otrzymuje si jeden punkt.

Polska wygra豉 do tej pory cztery mecze, za ka盥e zwyci瘰two zgarniaj帷 trzy punkty (3:0 z Kub, 3:1 z Serbi, Argentyn i Japoni), zdoby豉 te jeden punkt za pora磬 z Iranem 2:3. Razem 13 - najwi璚ej ze wszystkich dru篡n.

Druga Brazylia r闚nie wygra豉 4 mecze, potrzebowa豉 jednak pi璚iu set闚 by pokona Rosj i Chiny, st康 punkt mniej od Polski.

Trzecia Rosja r闚nie ma 12 punkt闚, jednak gorszy bilans set闚.

Czwarte W這chy z takim samym bilansem zwyci瘰tw i pora瞠k jak pierwsza tr鎩ka maj 11 punkt闚 - trzy trzypunktowe zwyci瘰twa i jedno dwupunktowe zwyci瘰two.

Nale篡 jednak pami皻a, 瞠 najtrudniejsze mecze s jeszcze przed Polsk, a jej wysoka pozycja w tabeli wynika w豉郾ie z tego, 瞠 najgro幡iejsi rywale - Brazylia, Rosja i W這chy podzieli造 si punktami. Brazylia odda豉 punkt W這chom, a tak瞠, dosy nieoczekiwanie - Chinom.

Sobota to dzie przerwy w zawodach, a w niedziel gramy z Chinami o 7.00 rano. W poniedzia貫k z USA, a we wtorek z Egiptem. Najtrudniejsi przeciwnicy czekaj na nas na ko鎍u turnieju.

Przegrali seta, ale potem grali jak z nut Polska-Japonia 3:1?