25
22
25
3
Siatkarze Stan闚 Zjednoczonych i W這ch ustanowili rekord Pucharu 安iata. Pierwszy set ich spotkania trwa niezwykle d逝go i zako鎍zy si historycznym wynikiem 41-39 dla W這ch闚, kt鏎zy wygrali ca貫 spotkanie 3:1.
Na pocz徠ku meczu USA obj窸y prowadzenie - W這si przegrywali 7-10. Amerykanie utrzymywali trzypunktow przewag, ale w ko鎍闚ce seta W這si wyr闚nali do stanu 23-23 dzi瘯i 鈍ietnej grze urodzonego w Polsce Micha豉 Lasko, najlepiej punktuj帷ego siatkarza zespo逝.

Od tej pory gra toczy豉 si punkt za punkt. W這si mieli dziesi耩 pi貫k setowych, Amerykanie siedem. Podczas trwaj帷ego 45 minut seta Lasko zdoby 11 punkt闚, tyle samo, co jeden z najlepszych Amerykan闚 - Matt Anderson. Ostatecznie W這si wygrali 41-39.

Kolejne sety by造 r闚nie zaci皻e, ale ju nie rekordowe. Amerykanie zmarnowali wypracowan na pocz徠ku drugiego seta trzypunktow przewag i przegrali 22-25.

W trzecim secie Amerykanie tradycyjnie wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, ale tym razem trzymali je do ko鎍a i wygrali 25-22. 安ietnie zacz瘭i te czwartego seta, jednak ostatecznie przegrali - W這si wprowadzili Emanuele Birarelliego, kt鏎y w duecie z Lasko doprowadzi do wyniku 25-21.

Dla W這ch闚 jest to trzecie zwyci瘰two z rz璠u. Pozostaj niepokonani, odk康 przegrali pierwszy mecz Pucharu 安iata z Rosj. Z kolei Amerykanie maj teraz na koncie dwa zwyci瘰twa i trzy pora磬i.