Puchar Świata. Kolejne zwycięstwo Iranu - Argentyna pokonana

3 : 2
Informacje
Puchar Świata siatkarzy 2011 - 5. kolejka
Piątek 25.11.2011 godzina 03:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Iran
3
Argentyna
2
Reprezentacja Iranu wyrasta na rewelację i czarnego konia Pucharu Świata. Po wygranej z Japonią, Serbią i Polską pokonała Argentynę 3:2. (15:25, 25:21, 24:26, 25:16, 15:12)
Po raz kolejny Iran okazał się bardzo niewygodnym rywalem. Po wysokiej porażce w pierwszym secie Irańczycy uśpili czujność Argentyny, i podobnie jak z Polakami wygrali drugiego seta. W trzecim stawiali zacięty opó, ale ostatecznie dali się pokonać 24:26, ale czwarty set należał już całkowicie do nich - uzyskali aż dziewięciopunktową przewagę. Tie-breaka wygrali 15:12.

W całym meczu to Argentyna popełniła więcej błędów - 27, przy 24 błędach Iranu.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi po tym zwycięstwie - powiedział na konferencji prasowej trener Iranu Julio Velasco - bardzo dobrze serwowaliśmy, świetnie funkcjonuje też nasza obrona i blok.

Argentyna, podobnie jak wczoraj Polska, miała z kolei problemy w ataku, co przyznał zarówno trener Javier Weber jak i kapitan Argentyny Rodrigo Quiroga. Alireza Nadi, kapitan reprezentacji Iranu mówił zaś o tym, że nastrój w drużynie jest bardzo dobry, a wszyscy zjednoczeni są wokół wspólnego celu.

- Odkąd prowadzi nas trener Velasco zmieniła się nasza mentalność - przyznał.