Sport.pl

Puchar Świata. Kolejne zwycięstwo Iranu - Argentyna pokonana

Reprezentacja Iranu wyrasta na rewelację i czarnego konia Pucharu Świata. Po wygranej z Japonią, Serbią i Polską pokonała Argentynę 3:2. (15:25, 25:21, 24:26, 25:16, 15:12)
3 : 2
Informacje
Puchar Świata siatkarzy 2011 - 5. kolejka
Piątek 25.11.2011 godzina 03:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Iran
3
Argentyna
2
Po raz kolejny Iran okazał się bardzo niewygodnym rywalem. Po wysokiej porażce w pierwszym secie Irańczycy uśpili czujność Argentyny, i podobnie jak z Polakami wygrali drugiego seta. W trzecim stawiali zacięty opó, ale ostatecznie dali się pokonać 24:26, ale czwarty set należał już całkowicie do nich - uzyskali aż dziewięciopunktową przewagę. Tie-breaka wygrali 15:12.

W całym meczu to Argentyna popełniła więcej błędów - 27, przy 24 błędach Iranu.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi po tym zwycięstwie - powiedział na konferencji prasowej trener Iranu Julio Velasco - bardzo dobrze serwowaliśmy, świetnie funkcjonuje też nasza obrona i blok.

Argentyna, podobnie jak wczoraj Polska, miała z kolei problemy w ataku, co przyznał zarówno trener Javier Weber jak i kapitan Argentyny Rodrigo Quiroga. Alireza Nadi, kapitan reprezentacji Iranu mówił zaś o tym, że nastrój w drużynie jest bardzo dobry, a wszyscy zjednoczeni są wokół wspólnego celu.

- Odkąd prowadzi nas trener Velasco zmieniła się nasza mentalność - przyznał.

Komentarze (8)
Puchar Świata. Kolejne zwycięstwo Iranu - Argentyna pokonana
Zaloguj się
 • aramba

  0

  @ko_menta_tors
  Wyluzuj, to tylko sport. Kompromitacja do szóstej potęgi !
  Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd !
  Napisano w Argentynie, Włoszech i Brazylii, a także w Jugosławii i Szwecji po porażkach z zespołem anonimowych ogórków z Polski na MŚ w piłce nożnej w RFN w 1974 roku :).

  A nie przyszlo forumowym mędrkom do głowy, że może w Iranie udało się stworzyć porządną drużynę siatkarzy zdolną wygrywać z Polską, Serbią czy np. Argentyną? No nie przyszło...

 • desperato

  0

  też widziałem te neprwdopodobne obrony irańczyków, zarówno ze środka jak i skrzydeł. I nawet moc wkladana przez nasze orzełki w uderzenia -było to widać i slychać- nie stanowil problemu obrony dla irańczyków. A jak się nie kończy 1 ataku po takim dynamicie to staje się to frustujące.

  Po prostu irańczykom wyszedł mecz i tyle. Też byłem wkorzony na maxa. Ale to i tak wg mnie jest najlepszy skład ostatnich lat.

  Trzymajmy kciuki za kolejne mecze - ten z Japan jużna szczęście za nami na plus )

  Brao chłopcy !

 • dokto

  0

  Atomowe chłopaki ;)

 • ko_menta_tors

  0

  Kim by nie była reprezentacja Iranu Polacy nie mieli prawa z nią przegrać w tym turnieju!! Rzeczywiscie mają skład, nie mieli przestojów, wszyscy grali dobrze a nawet bardzo, a Nowakowski (dla mnie absolutne odkrycie) najlepiej... Iran już kilka meczów (3 dokładnie) rozregrał i nie był dla nikogo (ze sztabu) niespodzianką. Mecz mógł być ciężki ale wynik powinien być jeden - 3 punkty dla nas!!

 • kazynski

  0

  To jest długi turniej i takie niespodzianki będą się jeszcze zdarzać, najgorszy dzień już za nami, teraz pójdzie z górki

 • Gość: Mama

  0

  I co??? Widać, że Iran, jako "czarny koń" tego PŚ nie tylko naszą drużynę pokonał...
  A poza tym, jak się odniesiecie do tego, ze właśnie Brazylia straciła 1pkt w meczu z Chinami, wygrywając dopiero w tie-breaku ( w jednym secie przegrali nawet do 17 czy 18 ).....????
  Trzeba wiedzieć, że w tym Pucharze nie ma słabych drużyn i wszystko jest możliwe, póki piłka w grze..

 • hdtvpolska

  0

  Widziałem mecz z Polską.
  Momentami Iran grał FENOMENALNIE !!!

 • tvn24_od_dawna_jest_tabloidem

  0

  "W trzecim stawiali zacięty opó, ale ostatecznie dali się pokonać 24:26"

  Stawiali zacięty opó ? nonono !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX