Polska
Sk豉d: Nowakowski (13), Winiarski (15), Kurek (26), Bartman (22), 砰gad這, Mo盥穎nek (8) i Ignaczak (libero) oraz Jarosz, Ruciak, Zagumny, Kubiak (1).
Iran
Sk豉d: Hosseini (1), Mousavi (12), Zarini (12), Nadi (11), Bazargarde, Kamalvand (1) i Hossein (libero) oraz Fayazi (10), Ghafour (3), Mahdavi, Keshavarzi (1), Bakhsheshi.
Anonimowa przed turniejem reprezentacja Iranu wyrasta na rewelacj japo雟kich rozgrywek. Polacy wydawali si mie zwyci瘰two na wyci庵ni璚ie r瘯i, jednak rywalom uda這 si doprowadzi do tie - breaka, kt鏎ego wygrali 15:11, fenomenalnie spisuj帷 si w obronie i wykorzystuj帷 indolencj ofensywn Polak闚. Polska - Iran 2:3 (25:23, 26:28, 25:8, 24:26, 11:15)
Iran zacz掖 turniej od g豉dkiego zwyci瘰twa nad Japoni i sensacyjnego triumfu nad Serbi, po tie - breaku. z Kub przegra ju 3:0, ale Polakom stawia zaci皻y op鏎, doprowadzi do tie-breaka i wygra z niepokonanymi Polakami 3:2.

Pierwszy set zako鎍zy si wynikiem 25:23, a Polakom ci篹ko by這 odskoczy na wi璚ej ni trzy punkty. Na szcz窷cie Ira鎍zycy pope軟iali b喚dy, a podopieczni Anastasiego przebudzili si w ko鎍闚ce, potrzebowali jednak a dw鏂h pi貫k setowych do wygrania pierwszej cz窷ci meczu.

Drugi set potwierdzi, 瞠 Ira鎍zycy, kt鏎ych prowadzi s造nny tw鏎ca pot璕i w這skiej siatk闚ki Julio Velasco, s trudnym przeciwnikiem, a najwi瘯szym atutem Polak闚 by造 b喚dy rywali w zagrywce. Jednak kiedy Ira鎍zycy akurat si nie mylili ich ataki by造 bardzo gro幡e. Nauczyli si te skutecznie blokowa ataki Kurka - kadrowicze zmarnowali kilka pi貫k setowych i ostatecznie przegrali seta 26:28.

Trzeci set zacz掖 si od czteropunktowego prowadzenia Polak闚, kt鏎e podwy窺zy 鈍ietnym atakiem Zbigniew Bartman. Polacy na pierwszej przerwie by這 ju 8:2. Na drugiej - a 16:5. Set, w kt鏎ym Polacy odzyskali pewno嗆 siebie zako鎍zy si niespotykanym na tym poziomie wynikiem 25:8.

W czwartym secie Polacy przeplatali 鈍ietne zagrania z prostymi b喚dami. Na szcz窷cie rywale r闚nie si mylili i na drugiej przerwie technicznej by這 16:11. Potem jednak przewaga Polak闚 zacz窸a topnie i trener Anastasi poprosi o czas przy stanie 20:19. Ko鎍闚ka by豉 niezwykle nerwowa, Micha Winiarski zepsu zagrywk, Ira鎍zycy zablokowali 鈍ietn wydawa這 si kontr Bartmana i zrobi這 si 22:22, a potem 23:22 dla Iranu. Od pi趾i setowej dla rywali uratowa nas blok Mo盥穎nka, ale tylko na jeden punkt. Na szcz窷cie Ira鎍zycy zepsuli zagrywk w豉sn pi趾 setow, jednak chwil p騧niej Bartman zrewan穎wa si im tym samym. Polacy przegrali czwartego seta 24:26.

Jak si okaza這 to by klucz do zwyci瘰twa w ca造m meczu, gdyby Polacy nie stracili koncentracji przy wysokim prowadzeniu po drugiej przerwie technicznej, wygraliby za trzy punkty.

Tie-break zacz掖 si od wymiany cios闚. Zarini 鈍ietnie interweniowa w ira雟kiej obronie i Ira鎍zycy wyszli na prowadzenie po b喚dzie Bartmana, kt鏎y chwil potem zrehabilitowa si i doprowadzi do wyr闚nania. Kurek pomyli si jednak przy zagrywce i rywalom uda這 si uzyska dwupunktow przewag na przerwie technicznej. Na zmian stron Polacy schodzili ju wyra幡ie pod豉mani, z czterema punktami straty. Zmiana Winiarskiego na Kubiaka i b陰d Ira鎍zyk闚 w ataku po serwisie Paw豉 Zagumnego i doskona豉 zagrywka Kubiaka pozwoli造 zminimalizowa straty i Velasco wzi掖 czas przy stanie 8:10. Pomog這, bo Iran zn闚 odskoczy na trzy, a potem cztery punkty, i tym razem trener Anastasi poprosi o przerw. Ira鎍zycy dokonywali jednak prawdziwych cud闚 w obronie, a Polacy nie potrafili sko鎍zy atak闚. Anastasi zagra wtedy va bank, wprowadzi Ruciaka za Mo盥穎nka, ale chwil p騧niej Iran mia ju pi趾 meczow. Dopiero pierwsz i obronion przez Polak闚. Drugiej ju nie zmarnowali i pokonali Polak闚, jako pierwsi w turnieju.

Po trzech zwyci瘰twach przyszed kryzys i Polacy dali sobie odebra zwyci瘰two niedocenianej reprezentacji Iranu, kt鏎a gra豉 lepiej z ka盥ym setem i okaza豉 si dla Polak闚 rywalem nie tylko niewygodnym, ale tak瞠 niemo磧iwym do pokonania. Polacy zamiast spodziewanych trzech zdobywaj tylko jeden punkt. Oby tych dw鏂h oczek straconych - mo積a powiedzie na w豉sne 篡czenie - nie zabrak這 do awansu na igrzyska olimpijskie.