Mistrzostwa Europy w siatkówce. Wiceprezes PZPS: Musimy zacząć budować drużynę na MŚ

2 : 3
Informacje
Mistrzostwa Europy siatkarzy 2013 - 1/8 finału
Wtorek 24.09.2013 godzina 20:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Polska
25
25
20
24
16
2
Bułgaria
22
22
25
26
18
3
Składy i szczegóły
Polska
Nowakowski, Winiarski, Kurek, Żygadło, Możdżonek, Bociek, Zatorski (libero)
Bułgaria
G. Bratojew, Skrimow, Josifow, Aleksiew, Nikołow, Sokołow, Salparow (libero)
Polska reprezentacja w siatkówce przegrała 2:3 z Bułgarią i odpadła z Mistrzostw Europy. W decydującej partii Bułgarzy wygrali 18:16. Czy odpadnięcie w tak wczesnej fazie turnieju oznacza, że wkrótce nasi siatkarze będą pracować z nowym selekcjonerem?
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Brak awansu choćby do ćwierćfinału sprawił, że od razu po spotkaniu pojawiły się głosy o możliwym rychłym zwolnieniu Andrei Anastasiego. Artur Popko, wiceprezes PZPS, studził jednak nastroje i nie chciał na gorąco udzielać jednoznacznych komentarzy.

- To jest decyzja całego zarządu, nie tylko prezesa. Najpierw trzeba jednak odbyć spotkanie z selekcjonerem i wtedy podejmiemy decyzję - podkreślił Popko w wywiadzie dla Polsatu Sport.

Wiceprezes odniósł się także do słów Marcina Możdżonka, który przyznał w imieniu drużyny, że kadrowicze chcieliby wciąż pracować z włoskim szkoleniowcem. - Zdania zawsze są zróżnicowane. Każda przegrana czegoś uczy. Trzeba to podsumować, spotkać się i wtedy podjąć decyzję - dodał.

- Myślę, że wszyscy wierzyliśmy w zwycięstwo, ale w tej chwili chyba za wolno gramy. Nie wiem, czy wynika to z presji, czy z braku luzu w graniu, ale brakuje tego już przy kolejnej imprezie. To nie jest już tylko kwestia taktyki czy treningów, ale też przygotowania psychicznego - podsumował Artur Popko. Wiceprezes nie ukrywał jednak, że wciąż z optymizmem myśli o przyszłorocznym mundialu, który również odbędzie się w Polsce.

- Rozmawianie o MŚ nie jest tematem na dziś, ale na pewno stać nas, by grać dobrze w siatkówkę. To nie pierwsza taka porażka i nie jest to tylko kwestia siatkówki, ale też całego naszego sportu. Teraz musimy jasno przeanalizować ten sezon i zacząć budować nowy zespół na mistrzostwa świata. Potencjał ludzki jednak na pewno jest, by grać wśród najlepszych zespołów Europy i świata - zakończył.Czy Anastasi powinien zostać?